Автор Тема: 1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition  (Прочетена 14016 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 07, 2021, 21:14:37
Отговор #10

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тъкмо си поръчах 2 комплекта за двата Нисана репродукция на оригиналните Anniversary стелки . Пичовете от Турция правят много качествени неща.
Много приятелско отношение като разбраха ,че съм от България и ми направиха прилична цена . Единственият недостатък е ,че липсва Anniversary надписът , но ги взех за $100 на комплект , а щатските копия , които са 99% като оригиналните се продават за $170 , а не ми се дават такива пари за  стелки  :))

Имам един комплект оригинални стелки в чудесно състояние , но  рядко излизат за продажба , а цената е доста неприятна та реших да ги запазя в кашон вкъщи.


« Последна редакция: Юли 07, 2021, 21:25:01 от didotooo »

Август 23, 2021, 23:08:10
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Моята машина пристигна ! Миналата седмица на 17.08 си я прибрах ! Страшно съм щастлив !  Доста се изненадах , като видях да бутат и един 300 ZX Z32 Convertible ! Интересно кой избухна с него  O:-)


https://pichost.net/i/2021/08/23/IMG_531308551e3b7ea3b097.jpg











« Последна редакция: Август 23, 2021, 23:17:56 от didotooo »

Август 23, 2021, 23:14:15
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бърз поглед отдолу - определено изглежда по - добре от колкото си представях . Няма дори ръжда за гнило да не говорим . Единствените неприятни моменти по купето са подбитите греди особено лявата , лекия удар отпред в дясно и кофти ръжда точно над предния прозорец - няма дупки , но определено трябва скоро да сваля прозореца и да я изчистя .











Октомври 17, 2021, 21:03:19
Отговор #13

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Време е да поизтупам прахта от темата и да отразя до къде съм я докарал .






Веднага започнах работа по разглобяването на донорския мотор , но се оказа ,че лагерите са му приключили . Вала изглежа добре , но имаше нещо като стружки в картера .









Много голямото ми желание беше да успея да отида с нея до Калояново , където средата на септември се провежда Jap Fest събора . Разполагах с по-малко от 1 месец, като се има в предвид ,че трябваше да ходя и на работа . Приятели ми казаха ,че това е пълна лудост и вероятността да успея да я направя годна за 1200 км пътуване  и да се върна клони към нула :D  Зарязах двигателя и се съсредоточих върху нейния , който така или иначе си беше в коша. Беше монтирана външна перформънс горивна помпа с по-голям дебит , но нямаше захранване до нея . Беше окъсила инсталацията . Възстановихме я , но помпата се оказа блокирала поради над 10 годишния бензин в резервоара .



Почти всички горивни маркучи бяха станали на каша. Изхвърлих помпата и опитах да я запаля с оригиналната , която стоеше все още в резервоара . Отново ударих на камък и тя беше блокаж  :)) :))  Изхвърлих доста кабели и релета от двигателния отсек , регулируемия бензинов регулатор също и възстанових заводския вид на горивната система . Вързахме външна помпа потопена в туба с бензин . Колата запали сравнително лесно и заработи добре.











Октомври 17, 2021, 21:20:40
Отговор #14

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Свалих резервоара за да видя какво се случва вътре . При точенето на бензина се разнесе ужасна миризма от която още ме боли глава  :))






Помпата е в ужасно състояние , захранващите кабели се бяха разложили тотално .





Положението в резервоара беше мама мия  :D




Супер интересното е ,че резервоара от холандския гнилоч е в супер запазено състояние отвътре , както и помпата и много много много важният дигитален нивомер ! Измих го добре , профилактирах и изчистих графитените писти на нивомера , и се погрижих за малките ръжди по корпуса на резервоара .




















Страшно се радвам на чисто новият ми резервоар в пълна изправност !




« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 21:45:16 от didotooo »

Октомври 17, 2021, 22:12:06
Отговор #15

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
След като мотора заработи добре и звучи доста здравословно без чукания пушеци и липса на цилиндри (Въпреки ,че в началото заработи на 3-4 цилиндъра заради залепналите инжектори) и шанса да го бъде, то  беше време да обърна внимание на проблема с коляновия вал . Започнах с разглобяването . Всичко беше в масло от течащите семеринги . Демонтирах ангренажния ремък и моят приятел и изключителен майстор в заварките Marto's Workshop дойде да поправи вала на място . Получи се много добре , сменихме всички семеринги , нов ангренаж . Взехме от донор мотора хубава зъбчатка , шайби и шпонка .









































« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 22:22:09 от didotooo »

Октомври 17, 2021, 22:29:18
Отговор #16

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Охладителната система е в чудесно състояние , дори водната помпа е отлична. За пореден път съм впечатлен от зеленият антикорозионен антифриз . Промих все пак добре , смених някои водни маркучи , изолирах и без това ненужното отопление на дросела защото тръбите бяха изгнили.

Разширителният съд изглеждаше отвратително   :))



Горна и долна помпи на съединителя не работеха отдавна .







Октомври 17, 2021, 22:49:12
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ииииии първото и придвижване на собствен ход ! Страшно съм хепи ама страшно ! Първите впечатления са ,че мотора звучи отлично , държи отлична температура. Турбото определено надува добре . Предполагам поради вдигнатото налягане на 1 бар  и това ,че не съм карал кой знае колко турбо кола , при настъпване до дупка  бууста ми идва някак рязко и започва едно въртене на задницата с което трябва да посвикна.  Окачването е горе долу добре , но трака нещо от предницата , а задните амортисьори са тотално заминали . Определено не става за каране така . Съединителя отделя много отгоре и е към края на живота си . Гумите са силно износени особено задните .






Октомври 17, 2021, 23:00:08
Отговор #18

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Монтирах предната броня , оправих светлините ,  и я преведох във вид за Технотест.







Октомври 17, 2021, 23:07:38
Отговор #19

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Салона беше ужасно мръсен , седалките със скъсани шевове , мокета беше започнал да се разплита като дамаджана  :)) А това афтърмаркет CD ми вади очите !