Автор Тема: 1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition  (Прочетена 14010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2021, 23:38:41
Отговор #20

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Браво, Дидо, страхотно бързо тръгване на възстановяването, и доста добра субстанция. :)
Абс. не е за вярване, колко бързо го задвижи.

А да те питам, този лешниковия 280 ЗетХ турбо, онзи на Борин ли е, и той още ли си го има, или го е продал...

Октомври 18, 2021, 20:44:01
Отговор #21

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря , Люси !

Датсуна е двуместен и е щатски . Внесе го един от нашите (Асен с уникалният 260 Z) и ги размениха с Иван и неговият (Борински внос едно време  :)) )  червен атмосферен 280 ZX 2+2 . Та сега това лешниково турбо е на Иван .
 





А относно 4 местното турбо на Борин , то си е още негово . Извадихме го от двора , в който беше години наред . Вече е при Емо със синия 280 ZX на съхранение . Колата вече пали , а от миналата седмица е на собствен ход . Поръчах му носач отзад в ляво където беше ударен и разни други дреболии.











Октомври 18, 2021, 21:09:50
Отговор #22

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вече мирише на свежо  :))










Октомври 18, 2021, 22:09:38
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Реших да сменя само задните амортисьори , а по нататък и предните . 2 външни накрайника бяха тотално заминали , а един вътрешен искаше пристягане само . Свалих кутията да сменя съединителя , беше приключил вече след въртенето на гуми последните тестови дни  :)) С колата пристигна чисто нов усилен съединител  Centerforce dual friction clutch . Смених и семерингата на вала от към кутията и така най-накрая приключих с течовете на двигателно масло .

























Пристигнаха новите гуми . Колата беше с 245 задни и стоеше доста агресивно, но някак ми идваха прекалено големи.  Спрях се на Federal с фабричния 225/50 R 16 размер . Джантите стояха доста прибрани в широките калници и сложих фланци за да излязат навън . Определено ми харесва така повече . Докато чакам документите от ДАИ реших да си изкарам временни номера , защото нямаше да успея да я покарам и да видя дали всичко е наред преди пътуването . Този ден си беше незабравим , времето страхотно , а аз супер щастлив ! Отидохме и на реглаж , а след това заредих гориво за първи път на собствен ход . Сложих промивно масло на двигателя , източих и налях ново масло . Пораздвижих я из квартала няколко дни и отново го източих. След няколкото  промивки дойде ред за класиката в жанра AMSOIL Z rod с цинк.















Октомври 19, 2021, 16:28:02
Отговор #24

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
добро ли е това масло?   в Е класата ми (2,8 ве-шестак) последно налях 15 50 мотул 4100 полусинтетика, но пак го гори, макар и по-малко от 5в40 с което беше преди... а и не е евтино

Октомври 19, 2021, 20:57:37
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
добро ли е това масло?   в Е класата ми (2,8 ве-шестак) последно налях 15 50 мотул 4100 полусинтетика, но пак го гори, макар и по-малко от 5в40 с което беше преди... а и не е евтино

Аз съм доволен да ти кажа , държи се отлично и на пистата . Всичките наши Z та в клуба са с Amsoil . Хубавото е ,че няма как да е ментак идва директно от щатите. За мен това и Роял Пърпъл са едни от най-добрите. Ако те интересува повече мога да те свържа с един от нашите , който ги слага и на клиентски коли и може да ти даде съвет коя серия е за твоя мотор.


Октомври 19, 2021, 21:10:26
Отговор #26

Неактивен batko

  • Публикации: 96
и за мен е добро, ползвам го от няколко години, налях и в автоматика amsoil и няма проблем за момента, а за роял пърпъл-а такова ми препоръчват за раздатката като заместител, но някак не разбрах как да си поръчам от българския официален представител нещо в сайта им не е ок, и там тествам същата течност понеже ми се наложи спешен ремонт преди 3-4 седмици, че осъмвах в локви масло, и там се държи добре до момента
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Октомври 20, 2021, 23:12:02
Отговор #27

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Успях да навъртя 400 км на Нисана преди да потеглим към Пловдив за Jap Fest 2021 . Свърших доста от планираните неща . На 17 септември потеглихме в късния след обяд . Червеният 280 ZX изгуби цилиндър - прегорял клапан . Въпреки това дойде с нас и се върна до Варна на ход !  Едва минахме 200 км и вече бяхме спирали поне 3 пъти заради проблеми с машините  . Единствено моята беше технически перфектна . Температури , налягане - всичко ! Единствено по пътя изгубих в ляво показанието с нивото на горивото . Така и не свалих таблото да му отстраня студените спойки и оставих това за по-късен етап. С настъпването на залеза , картината пред очите ми ставаше все по-хубава . Уникална гледка зад таблото !












Ноември 26, 2021, 22:49:59
Отговор #28

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Едно видео от пътуването посока Пловдив през Септември .




И момент от пистата


Февруари 01, 2022, 20:16:08
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Още снимки от събитието . Тази година организацията ни беше по-добра . Имахме си шатра и Z point знамена . Вече приличаме на клуб хаха