Автор Тема: 1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition  (Прочетена 14011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2022, 21:21:56
Отговор #40

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Супер работа :)
Повърхностните корозии по предния щит са третирани с ръждопреобразувател а ел. специалистът Рижко се е заел с някой зумер,че му пречи на съня ;D
retrobs.com

Март 07, 2022, 22:03:08
Отговор #41

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер работа :)
Повърхностните корозии по предния щит са третирани с ръждопреобразувател а ел. специалистът Рижко се е заел с някой зумер,че му пречи на съня ;D

Верно му врънка там едно малко вентилаторче от системата на климатика  :)) :))

Дойде му времето да оправим удара в дясно , заради който не се затваря фара и капака седи като подарен :D Бях я събрал както ми дойде за регистрацията и да я покарам известно време , но тия фуги ми бъркат в здравето .Вчера я оставих , та се надявам тези дни да си я прибера в доста приличен вид . Чекръкчията е от нашите , реставрира си Datsun 240 Z , а това AWO беше в насипно състояние и е най-после готово ще си го покара това лято за първи път от сигурно 20 години .

















Март 08, 2022, 00:00:30
Отговор #42

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Здравей, за каква 50 годишнина става въпрос ?
Извинявам се за невежия ми въпрос.
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 08, 2022, 18:49:44
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Аз отговарям, като бивш собственик на 300 ЗетХ от не-Анивърсарите.  :))
Най-общо казано, годишнината е по случай 50 години от закупуването на автофирмата Датсон, от индустриалния конгломерат Нисан, в 1934 година.
А и освен това, приблизително по същото време се преименуват техните малки коли марка ДатсОн, в ДатсУн.

https://en.wikipedia.org/wiki/Datsun

https://www.motorious.com/articles/handpicked/1984-datsun-nissan-300zx/


Март 10, 2022, 20:16:19
Отговор #44

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Точно включване отново от г-н Марков  :D Интересното е ,че на практика това е последният Datsun . Някои хора смятат , че с 280 ZX Нисан слагат край на марката , но всъщност края на 1983 и цялата 1984 г , 300 ZX модела е брандиран с двете марки (изключая пазарите за Европа и Англия). В ляво е DATSUN , а в дясно NISSAN .



Март 10, 2022, 21:14:28
Отговор #45

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тая работа ми изглеждаше да стане за около 3-4 часа , обаче отне бая повече време  :)) :)) Моя приятел се справи перфектно , всичко се напасна доста културно . Разкопча от фабричните заварки някой друг детайл и си поигра доста. Изключително съм радостен ,че вече предницата няма да стои като подарена. Тези дни ще се погрижа за повърхностните ръждички , понеже е стояла доста години без десен калник .

Ето я преди :





















Тук установих ,че под пласмасовите добавки , колата си има перфектни прагове !


Март 10, 2022, 21:32:42
Отговор #46

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ами,когато колегата е направил професионално възстановяване няма нужда от коментар  :)
п.п. Друго ми е мнението за "кърпене"
retrobs.com

Март 19, 2022, 23:52:00
Отговор #47

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Обработих и повърхностните ръжди под калника . Китнах мъничко детайла и мисля ,че стана прилично . За сега я оставям така на епокси , а някой ден като я бодисвам ще е цялостно. Остава да наместя фугите още малко особено на капаците на фаровете , но нямах нерви повече в този ден хаха









Март 21, 2022, 22:14:09
Отговор #48

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 22, 2022, 21:33:36
Отговор #49

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси, ще я наблюдавам от любопитство. Макар базова и атмосферна е в доста добро състояние и двуместна с ръчни скорости .

В неделя се поразходихме до Балчик . На отиване посока Златни пясъци в трафика се засякохме с това F355 . Егати яката кола   :)) Стои уникално на пътя . Покарахме няколко км и пътищата ни се разминаха. Ако не бъркам това Ферари го бяха блъснали пак на този път миналото лято .




Изпълних процедурата по ре-калибрация на компаса , че беше забил в една посока само и вече си е акуратен . Голям кеф още едно нещо по таблото да се движи насам натам хаха