Автор Тема: 1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition  (Прочетена 14019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2022, 20:20:06
Отговор #30

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna












Февруари 01, 2022, 21:24:41
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Събота вечер








Февруари 02, 2022, 10:47:56
Отговор #32

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna

Февруари 02, 2022, 10:52:35
Отговор #33

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna







Иии едни от най-любимите ми кадри  :)





Февруари 02, 2022, 11:47:09
Отговор #34

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Страхотни кадри,страхотни коли.Браво,много съм изкефен.Японеца умее да  прави найстина много красиви спортни купета.Дидо успя ли да врътнеш някоя бърза обиколка на пистата.Аз след карането на Шкодата на Класик рейсинга се зарибих,и то яко,станало ми е като фикс идея.

Февруари 02, 2022, 12:46:25
Отговор #35

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотни кадри,страхотни коли.Браво,много съм изкефен.Японеца умее да  прави найстина много красиви спортни купета.Дидо успя ли да врътнеш някоя бърза обиколка на пистата.Аз след карането на Шкодата на Класик рейсинга се зарибих,и то яко,станало ми е като фикс идея.

Благодарско !  Сещам се колегата Иван  , когато кара за първи път . Беше силно ентусиазиран и твърдеше , че карането на писта е съвсем различно изживяване и адреналина е на макс. Септември 2018 та тъкмо завърших златистия Нисан и го метнах на пистата . Незабравимо , не съм и предполагал колко е по-различно от карането извън нея . Може би когато си на сравнително безопасно място за теб , колата и околните - психологическата бариера пада .Септември 2021 ми беше 3 тото каране . Отново бях леко притеснен дали ще издържи колата, понеже я бях подкарал буквално преди броени дни и нямах идея какво е състоянието на мотора. Уж щях да карам парадно тая година е така за разходката , а пак минах сесията на цялата газ  :D Определено двуместното купе се държи различно в сравнение с предишната ми с 4 места , в положителна насока. Нито веднъж не я завъртях на завой , докато с другата това ми се случваше . Обаче рано или късно стигаме до извода ,че е трудно да подобряваш времена с колата , която е и за ретро паради и гледаш да е макс автентична и с цялото си налично оборудване . Примерно аз карам със солидна шумоизолация  и целият наличен лукс  :)) :)) По тази причина вкл и това ,че има още работа по окачването не  карах за време , а за собствено удоволствие .

Готиното е ,че подобряваш освен колата,а  и уменията си. Надявам се да присъствам на някой от следващите Класик рейсинг и да погледам задномоторната ти машина .

Ако мислиш да караш сравнително често , не е лоша идея да си вземеш RaceBox . Мисля ,че все още е активен пре ордер на доста ниска цена - 99$ . Българско е и е много вероятно да се окаже най-доброто , което се предлага на пазара . Интереса е огромен и вече раздадоха 50 броя от първите официално произведени за тестове от различни пилоти. Нашите би трябвало да ги получим Април месец .





Февруари 02, 2022, 20:26:18
Отговор #36

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това са щетите по чисто новите гуми , след карането на пистата .Интересно ,че най-пострадала е задна дясна гума . Трябва да погледна да не би другите да са така от вътрешната си страна . Но кеф цена няма  :D Не е фатално и ще карат още бая време .



Малко преди феста спря да ми свети секцията за ниво на гориво. Често срещан проблем при тези табла , та го свалих за профилактика и е обратно на колата . Интересен кадър стана с Ладичката за фон  :)) На мен ми се кара , а жената обича да обикаляме , без значение от дестинацията . Поразходихме се из района на Златни Пясъци .



















Февруари 02, 2022, 20:38:29
Отговор #37

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имах малко проблеми със студеното палене , които отстраних .




Взех си стилажи и вкарах малко ред . Поне част от частите ми да са подредени и лесно достъпни .




Март 06, 2022, 20:55:48
Отговор #38

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Зимата ми се кара в сухите дни , но колата беше с изолирано радиаторче на парното . Реших да сваля таблото и да видя какво става . Имам готов цял пакет с клапи ревизиран с нови уплътнения и ще монтирам направо него .





Пластмасовата част на радиатора е пукната , а вентилатора беше пълен с всякакви боклуци - явно е живяло нещо и тук .










Подмених и уплътненията по въздуховодите и ги измих , белкем убия някой друг микроб по тях  :)) Беше идеалният момент да подменя и таблото , понеже нейното се беше сцепило . Сложих от донора , което е отлично .



















Март 06, 2022, 21:16:39
Отговор #39

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тествах системата и всичко работи чудесно ! И топло и студено , на всякакви режими . Доста се изненадах , понеже цялата система я бях направил на парчета и след това събрах обратно . Управлението на климатроника не се виждаше през деня и му подмених всички крушки със зелени LED . Резултата е чудесен . В предвид ниския коефициент полезно действие на тези архаични турбо мотори то положителното е ,че парното е убийствено и може да разлепи подметките на обувките хаха . Вече круизите в студените зимни дни са доста по-приятни .