Автор Тема: 1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition  (Прочетена 14014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2022, 21:35:33
Отговор #50

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Началото на февруари приятел ми прати пост в една ретро група из фейсбук , че едни момчета си търсят ретро спортна кола за снимането на техен видео клип . Радвам се ,че от доста предложения бяха категорични , че искат Нисанчето да присъства. Изключително готини млади хора , свирещи в любимия ми стил музика - Рок . Надявам се да ви хареса  :)


Април 04, 2022, 21:50:53
Отговор #51

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ехааааа  :)
Страхотно се е получило .... хубава кола,хубав клип,хубава музика!
retrobs.com

Април 17, 2022, 19:38:04
Отговор #52

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехааааа  :)
Страхотно се е получило .... хубава кола,хубав клип,хубава музика!

Благодаря, и на мен много ми хареса . Впечатлен съм и от отношението на всички към машината , пазиха да не одраскат каквото и да било за разлика от чалгаджиите , които снимаха златистия ми вече бивш Нисан в клипа на Галена и Криско. Явно чалгата присъства и в отношенията освен в музиката  >:D  Доста студеничко си беше , а аз пред разболяване , но много се радвам ,че се случиха нещата . Споделям и някои кадри от деня .






















Май 05, 2022, 22:44:04
Отговор #53

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Винаги в моите автомобили ме е мъчил въпроса с аудио озвучението . Много държа да е period correct и да пасва на интериора , но едновременно с това и саунда да е на ниво . Купувах какви ли не класически high end компоненти , но основният въпрос с източника си оставаше нерешен . Или радио или касетка  :D

Много ми хареса как са преработили озвучението на този 300 ZX , като са запазили всички интересни екстри (Bodysonic и Nissan audio warning system) , както и фабричната стерео уредба , като в това време има поддръжка на Bluetooth и Aux , а интериора изглежда напълно оригинален ! Реших да копирам този проект .

https://www.adrenalineautosound.com/classic-nissan-300zx-audio-upgrades-for-clayton-client/

Около година време събирах разни компоненти , държа всичко да е на JL Audio . Ето и системата :

 JL Audio DSP CL441
 JL Audio Source Expander
 JL Audio Bluetooth streaming audio
 JL Audio RD 400/4 Amplifier
 JL Audio C2 650CW Component speakers

Системата работи по следния начин . DSP процесора изчиства и изравнява звука от фабричната стерео уредба преди да го изпрати към усилвателя, а Сорс експандера автоматично разпознава дали съм пуснал радиото/ касетата или искам да слушам музика от телефон / блутут устройство и няма нужда да превключвам каквото и да било . Всичко е монтирано в бокса зад седалките и като затворя капака не си личи нищо.

Миналия уикенд успях да монтирам тези неща , но не ми стигна времето да подменя говорителите във вратите . Все още нямам и нискочестотен говорител. Изключително съм впечатлен от звука, макар да не съм готов все още  ! Всичко работи отлично , високите честоти са просто страхотни . Джо Кокър и Фил Колинс никога не са звучали по-добре в колата хаха . Не търся джангър , а по-скоро качествен саунд , макар и силата на звука да е на повече от добро ниво. По-напред във времето мисля да си взема следващият клас C3 говорители , казват ,че там е доста сериозна работата от към качество на звука. Гарфилд не одобри кабелите и смятам да ги подменя  с по-качествени , но все още сме в тестов период и пробно свързване :D






















Май 06, 2022, 09:03:51
Отговор #54

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Внимавай за не изгладиш дрезгавия глас на Джо Кокър, Дидо!  C:-)

Поздравления за завършеността, която гониш с този Нисан! Винаги чета с наслада и ставам още по-голям фен на японските купета (като ученик мечтаех за 350Z, но ти ме върна назад :) )
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 30, 2022, 22:46:50
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Митак , опитвам се да я пазя автентична , но с някои подобрения ,че да ми е по-комфортно като пътувам  :))

Леле не съм писал от доста отдавна тук . Ще съживя лека полека темата с изпуснатите кадри . Май месец бяхме на бал и тествахме новото озвучение :D











Октомври 05, 2022, 22:17:14
Отговор #56

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
НАчалото на септември във втората си част от отпуската ми си бях предвидил да постегна окачването за предстоящия Jap Fest 2022. Предните амортисьори са изтървали ,буферите и прахоуловителите се бяха разпаднали отдавна , а  тампоните и биалетите на стаб щангите изглеждаха ужасно . Тампона на диференциала беше скъсан напълно , а самият диф течеше от всички възможни места.







Свалих задния мост  >:D







Приятел от София ми продаде старият си мост от 1987 модела , който е вече със сменени полиуретанови тампони . Задните спирачни апарати са по-големи , дисковете вентилирани като на европейския 1984 300зх . Разглобих го и си го боядисах . Смених фланците към главините , за да ми паснат полуоските . За предните аморисьори се наложи да изработим нови гайки за патроните , понеже от регулируемо минавам на стандартно окачване.

[![IMG_9231-175e1ed35d3611302.jpg]http://(https://pichost.net/i/2022/10/05/IMG_9231-175e1ed35d3611302.jpg)](https://pichost.net/img/GSHN0)
















« Последна редакция: Октомври 05, 2022, 22:31:04 от didotooo »

Октомври 05, 2022, 22:42:36
Отговор #57

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
С колата дойде и LSD диференциал , който продавача си беше купил преди години , но така и не го е сложил . Доста рядък , понеже се слага само в 1988 г Турбо моделите. Та сега му дойде времето и на него . Боядисах го , смених му трите семеринги с оригинални .







Октомври 05, 2022, 22:47:50
Отговор #58

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имах един резервен диф от европейския ми Нисан . Макар и отворен , а не с ограничено приплъзване той разполага с най-желания заден капак - оребрен и с изход за активно охлаждане на маслото . Нещо лошо му се е случило и магнита беше в стружки :D Развих щуцера от корпуса и му разглобих капака.






Разпробихме корпуса на щатския LSD и вече мога да си навия щуцера за охлаждането на маслото .



















« Последна редакция: Октомври 05, 2022, 22:59:50 от didotooo »

Октомври 05, 2022, 23:15:06
Отговор #59

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Сложих  полиуретанови тампони и по предницата . Намазах ги с препоръчителната за тях смазка и монтирах всичко обратно.













Купих си и нови фарове - два комплекта и за другия Нисан . Оригиналните са фар - крушка и светеха ужасно.