Автор Тема: 10-11 Юли - ClassicCar Излет 2021 - Априлци - Ловеч  (Прочетена 8356 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2021, 09:05:36
Прочетена 8356 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Здравейте!

С удоволствие споделям, че тазгодишният ClassicCar Излет 2021 ще се проведе на 10 и 11 Юли в гр. Априлци.

Град Априлци е разположен в планински район, в обширна котловина в подножието на първенеца на Стара планина – връх Ботев.
Комбинацията от свежа природа, богат избор от хотелиерски услуги и невероятните пътища със завои и спиращи дъха панорами несъмнено ми помогнаха в избора на дестинация.

Програмата е амбициозна, наситена, но ще бъде коригирана намясто според настроенията на участниците.
Очертава се отличен семейно-автомобилен уикенд без напрежения и задължения.  ;)

Програмата:
9.Юли.2021 (петък) - Пристигане в Априлци и настаняване в хотел. Вечеря в ресторанта на хотел Марагидик. Имаме запазена маса за 20 човека.
10.Юли.2021 (събота)[/b][/color] - 10:30 - отпътуване по маршрут: Априлци - Къкринско ханче - Деветашка Пещера - Крушунски водопади - арх. резерват Старо Стефаново
11.Юли.2021 (неделя) - 10:30 - разходка из Троян и отпътуване за да сме вкъщи до края на изборния ден

Настаняването може да бъде подбрано от всеки според нуждите като срещата ще бъде концентрирана около ИМА ПРОМЯНА В ХОТЕЛА!.

За съдействие с резервации или каквото и да е, може да се свържете с мен на телефон : 0884915631 - Митко

Сигурен съм, че ще си изкараме отлично, в приятелска атмосфера, ще посетим исторически, природни и архитектурни забележителности!


« Последна редакция: Юли 06, 2021, 10:51:30 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 03, 2021, 10:14:19
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Поради проблем с настаняването, хотелът ще бъде сменен! Предстои избор на друг хотел.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 03, 2021, 11:16:31
Отговор #2

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Пътят от Ловеч към Къкрина е в ремонт и силно нарязан. От Априлци ще е най-добре да се мине през Малиново - Прелом - Къкрина - Брестово - Деветаки, а връщането през Ловеч за Старо Стефаново.

Юни 03, 2021, 16:27:05
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Адаш, няма ли шанс да ни отворят музея на Балкан в Ловеч за групово посещение? Нямам нищо против атракциии като Крушунските водопади и Деветашката пещера, но поне аз лично, както предполагам и доста други колеги, сме ги посещавали многократно, както и Орешака + Троянския манастир. Докато в музея малко хора мисля са влизали, в това число и аз... доколкото знам не го отварят за индивидуални посещения, но за нас като организиран клуб за класически и исторически МПС може да имаме шанс. За съжаление не откривам техен тел. или адрес за връзка. Евентуално вариант е да се потрърси контакт чрез телефона посочен в този сайт: https://lovech-museum.bg/vremenni-izlojbi/izlojba-mk-balkan/ Ако подкрепяш идеята може и аз да звънна от името на Класик форума, за да питам какви са опциите за евентуално посещение.
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 16:34:23 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 04, 2021, 10:01:50
Отговор #4

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
+ 1 за идеята на Кранки.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 04, 2021, 11:02:05
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Работим и по този въпрос!

Ще направя всичко възможно да посетим колекцията в Ловеч.

Трасето Ловеч-Къкрина ще бъде избегнато заради ремонти на настилката и опита ни от Перперикон миналата година  :)) .
« Последна редакция: Юли 09, 2021, 06:49:31 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 04, 2021, 11:38:19
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колегата 5 GTT ми писа, че използва контакт с директора на музея, сега очакваме отговор и ще споделим резултата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 04, 2021, 14:23:49
Отговор #7

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
 Само да те поправя няма директор на музея, т.к. се намира вътре в завода и го отварят от време на време, само когато има групови заявки. ;)

Юни 05, 2021, 11:07:21
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Важно!!!

Хотелът, в който ще отседнат част от нас е хотел Марагидик, Априлци.

https://www.maragidik.com/

В момента има свободни двуфамилни къщички, които представляват две спални и обща баня.  Има изискване за минимум 3 (трима) човека в къщичка и цената е 45лв на човек.

Може да резервирате къщичка на телефона на хотел Марагидик : +359 88 8395542

Който желае самостоятелна, двойна стая в хотелската част нека ми се обади (0884915631 - Митко) защо аз запазих последните две.

На 09.Юли (петък) вечерта се събираме в ресторанта на хотела и в събота тръгваме от паркинга на хотела.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 07, 2021, 00:27:23
Отговор #9

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Работим и по този въпрос!

Ще направя всичко възможно да посетим колекцията в Ловеч.

Трасето Ловеч-Къкрина ще бъде избегнато заради ремонти на настилката и опитът ни от Перперикон миналата година  :)) .

За да се избегне трасето Ловеч - Къкрина има само една опция и тя е през Севлиево. От Априлци до Севлиево вариантите са два:
Първият е през Дебнево - Бериево - Сенник и Севлиево. Вторият е през Столът - Душево - Сенник и Севлиево.
И в двата случая настилката е добра, през Столът е  по пряко, но пък  от Боазът до Столът пътя е по тесен. През Дебнево  се обикаля повече, но пътя е широк. Аз за разнообразие ги редувам.  Има още една опция, през Кръвеник и Батошево за Севлиево, също се обикаля, на лично аз не съм минавал по този маршрут.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.