Автор Тема: Спасовден - 2021 г.  (Прочетена 3991 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2021, 19:38:08
Прочетена 3991 пъти

Неактивен kaci

  • Публикации: 956

« Последна редакция: Юни 12, 2021, 19:58:42 от dido1903 »

Юни 13, 2021, 12:28:47
Отговор #1

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Да питам ли дали има снимки с "календарно" качество или това се подразбира?  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 13, 2021, 12:49:34
Отговор #2

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Да питам ли дали има снимки с "календарно" качество или това се подразбира?  ;)

Дано са снимали колегите, че както знаем от Библията - форумен календар се прави само с форумни коли, а аз освен Шкодата на Митко друго форумно не виждам(те не, че и повечето коли тук стават за гледане  :) )

Юни 13, 2021, 13:14:41
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Дано са снимали колегите, че както знаем от Библията - форумен календар се прави само с форумни коли, а аз освен Шкодата на Митко друго форумно не виждам(те не, че и повечето коли тук стават за гледане  :) )
Споменаваш Библията......лицето Пилат Понтийски нали знаеш със какво е известен?  :winktongue:
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 13, 2021, 13:22:53
Отговор #4

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Супер снимки  :D както винаги.

Юни 13, 2021, 14:46:56
Отговор #5

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Да питам ли дали има снимки с "календарно" качество или това се подразбира?  ;)
Хайде пак календари  :)) :)) :))
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Юни 13, 2021, 17:41:02
Отговор #6

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Дано са снимали колегите, че както знаем от Библията - форумен календар се прави само с форумни коли, а аз освен Шкодата на Митко друго форумно не виждам(те не, че и повечето коли тук стават за гледане  :) )

И други форумни си снимал, ще се сетиш.

Юни 14, 2021, 17:35:03
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Присъствах на тазгодишния парад „Спасовден“и ще споделя няколко мисли, които едва ли са нещо ново за повечето от пишещите.
За протокола – като зрител съм присъствал в последните 20 години, сред тях и няколко пъти като участник с автомобил.
Пристигнах на КПП откъм „Раковски“ в 10,30 часа. На входа получих бланка за попълване, в която фигурираха марка, модел, собственик, както и за кой път участвам на парада – не ми беше обяснено какво да правя дали само се попълва или трябва да се носи някъде. Ако я  получи участник, който дебютира на „Св. Алексъндър Невски“ определено няма да знае как да процедира. Бях напътен „да продължа напред и да търся място“. Няма проблеми, ясно ми беше, че така ще стане, все пак не отивам там в 8 часа.
Намерих случайно място точно до друг Опел Рекорд Ц. Паркирах, слязох и . . . започнах да отбивам атаки на тълпите от посетители, желаещи да влязат, да отворят, да затворят вратите, да се потъркат по капака. Особено настоятелни бяха посетителите (от всякакви възрасти) с велосипеди, които ловко маневрираха на сантиметри от автомобилите, разминавайки се да ги одерат с дръжка, педал.
Кулминацията настана около час след като бях дошъл, след като чисто нов автомобил (умишлено не казвам марката, за да не залитнем в сектантски коментари) тържествено мина и паркира до тематични за събитието автомобили. Имаше още един подобен от друга марка, от който силно дънеше поп-фолк. Собствениците на двата, под въздействието на енергийни напитки, които гордо размахваха, дори решиха да проверят здравината на таваните на автомобилите си , качиха се върху тях и се загърчиха в диви кючеци.
Яко!
Малко след това помолих полицията да се намеси, макар че сигурно не е било в правомощията им, поне доколкото знам. Те се отзоваха светкавично, направиха забележка, накараха тъмния субект с нов бял автомобил да се премести. Премести се дотолкова, че се дръпна от позицията си на 3 метра и се намърда точно върху пешеходната пътека до Лъва, в сектора на американските класики.

Стана 12 часа. Чуха се реплики и анонси в мегафон. Бяха раздадени купи, отличия, медали и прочие. Малко по малко започнаха да си тръгват класическите автомобили, вероятно повечето стриктно следяха и прогнозата за времето.
Толкова.

Изводите, които споделихме в разговор с други колеги се налагат от само себе си.
-   Организацията е морално остаряла и не е мръднала дори на сантиметър от 1989 г. За времето си може и да е вършила работа, но в 2021 г. при все повече ретро автомобили и желаещи гости да видят красивите класически автомобили, не става. Тук не коментирам оценки на журито по отношение на даруваните автомобили, защото не това е идеята и няма наблюдения. Коментарите са по-скоро за цялостната организация и осигуряване на мероприятието. Докато няма някаква елементарна линия (лента, въже и т.н.), която да отделя автомобилите от посетителите, няма как да се получи. И това не е насочено единствено към „Спасовден“ в столицата, но понеже се води като най-голямото събитие, се надявам да бъде взето под внимание. Самият аз съм ставал жертва на посетителска щета преди няколко години на ретро парад в Русе – описал съм я. Свидетел бях и в Благоевград преди 3-4 години на съборени един върху друг от дете мотоциклети – описал съм я в тема някъде назад.
-   Най-дразнещ остава фактът на присъствието на съвременни автомобили.
-   Благодарение на факта, че давах караул около колата си, не направих нито една снимка от парада. Не се гордея с това, за съжаление. Дано други да са успели и да споделят.
-   Тези изводи и споделени наблюдения, са валидни и за други издания назад в годините. Явно тази година, сигурно и заради подобрената ситуация с короната, огромен брой хора бяха дошли.

Аз се надявам да има много посетители и ценители на ретро автомобилите и занапред. Дано и организацията да се подобри!

А най-хубавото си остава това, че можеш да се видиш с други ентусиасти и приятели!

Поздрави!
« Последна редакция: Юни 14, 2021, 17:39:01 от dido1903 »

Юни 14, 2021, 19:01:58
Отговор #8

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Напълно съгласен с горе изказаното. Една от причините аз и някои колеги
да не бъдем с ретро колите си е точно тази. При мисълта, че многогодишен
труд и вложени не малко старание и средства, пристига ГАНьО и поврежда
колата ти, предпочитам да не а вадя.
Ето и снимка на танцуващите AMG-ици. Дидо, ако прецениш махни снимката.
upper body split
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Юни 14, 2021, 19:31:12
Отговор #9

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Тук нещата и случилото се трябва да се коментира!
Това,че финансовите олигофрени нямат морал и етика е ясно на всички ... защо тогава организаторите на събитието не са предприели мерки за допуск на автомобили извън регламентираното годишно производство ... защо са допуснати велосипедисти които обикалят качени на "велоколелетата"!???
Виждам поне две грешки в организацията-няма ограничен достъп на автомобили извън списъка и между автомобилите е задължително да има само пешеходци.
п.п.За цялата тази организация трябва някой да заплати ... общината,или спонсори,или общината+спонсори.
« Последна редакция: Юни 14, 2021, 19:34:14 от РумбатаБс »
retrobs.com