Автор Тема: Спасовден - 2021 г.  (Прочетена 3990 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2021, 19:50:43
Отговор #10

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ейй, яка снимкааа  :o
Благодаря, колега! Пропуснал съм го това изпълнение  :-\
А дали жулиха на Валдес "Жега"?! ...ще е "Ово е стандарт!" ;D Някой дали няма видео  ::)

Дидооо, съчувствам ти човеек! Доколкото те познавам, забили са пирон в душата ти!

Аз понеже не ходя много по събития и нямам база за сравнение, ама по провинцията дали има такива изпълнения?

Юни 14, 2021, 20:46:04
Отговор #11

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да се включа и аз с едно подкрепящо Дидо мнение.
Някъде из фейса срещнах коментар на колагата Стефан Иванов как са го подмятали от ъгъл на ъгъл из т.нар. "изложение", което спокойно тази година може да бъде заменено с квалификацията "излагация". Човекът, както и аз, беше бъхтал Х стотин километра, за да сподели автомобилът си с публика и фенове, а е бил подмятан като ненужна вещ из ареала на събитието. Лично аз, освен така приятните срещи с приятели и единомишленици, не намерих грам основание за собственото си присъствие на това мероприятие. А, няма начин да пропусна и дивата селско-циганска изцепка на кючеците , хард чалгата от бялото кабрио плюс форсажа на изключване от друго диване, което мога да броя за трупане на впечатления. Щото, ако не го бях видял с очите си и чул с ушите си, трудно бих приел за част от една (евентуално) елегантна среда .
Та те така, те.

Юни 15, 2021, 09:34:04
Отговор #12

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, гледай ти какви чудесии съм изпуснал.
Чалгите пред Ал. Невски са вече хубава пролетна традиция, ама танци на покриви на коли, и баш на Спасовден, това е вече мега яко, и трябва да стане емблематично за парада.
Защото, каквато държавата и субкултурата в БГ, такова и ретродвижението, няма да се делим от народа я! ))

Аз всъщност тръгнах да идвам на парада с Аудито Купе, че почти 2 години не го бях карал, след каросерийното му леко подбиване и одиране отзад преди Класик Пикника в Кюстендил в 2019 год.
Най-накрая го оправих с едвам намерена НОС оригинална ламарина под бронята, както и оригинални също трудно намерени в отлично състояние, купе-Спек броня и оригиналните лифтови пост-1991 стопове.
Повече снимки от козметичната реставрация отзад, след няколко седмици примерно може да му кача в темата с моите немски коли, че имам да си събирам снимките от етапите на ремонта.
А и още 1-2 детайла трябва да направя по колата, като слагането на оригиналните и 15-ки с радиален тип-спици лети джанти с летни гуми, и намирането на 2 броя точни по размер и вид Ауди емблеми за техните капачки.

Та, колата стана почти идеална за Спасовден, както и за това, да се отбележи с нея 30 годишнината от дебюта на В4 лифта на 80, станал в далечната 1991 моделна година.
Но пък, размислих се, че ако я закарам там, именно постоянно трябва да пазя колата от минаванията на велосипедисти, туристи с раници, майки с колички и прочее, а и излезе добра оферта да се спортува активно в тази събота, и се отклоних от пътя на парада.
На парада в 2017 год. го бях закарал Аудито, и именно доста се озорих тогава с пазенето на абс. оригиналната и боя, от разни минаващи хора.

Ето няколко снимки от събитието мин. събота, правени пък от един приятел чужденец.
Някои от наредените Поршета 911 са на председателя на нашия Порше.БГ клуб- Жоро Хаджийски, завърнал се с пълна сила в събирането и на по-стари Поршета.










« Последна редакция: Юни 15, 2021, 10:24:49 от USfan »

Юни 15, 2021, 12:01:54
Отговор #13

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Лично аз, освен така приятните срещи с приятели и единомишленици, не намерих грам основание за собственото си присъствие на това мероприятие.
+1
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 15, 2021, 16:07:21
Отговор #14

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
И аз присъствах на събитието, но като зрител. Никога не ми е харесвал формата на Спасовденския парад (или както му се казва), затова ходя пешком за да се видя с приятели и единомишленици.
Това, което мога да допълня след описаното от всички ви е това, което Къци ми каза - "Мястото на това събиране е в Борисовата градина, а не пред Ал. Невски!"
До сега не се бях замислял, но Къци е прави -  Има широки алеи, има повече от 1 входни точки в парка и със стегната организация може да се направи нещо красиво и образователно за публиката+спокойствие и удоволствие за собствениците. Има широка алея зад стадионите, има и паркинзи там. Дори и да не е на централните части на градината, пак е удачно според мен. Или в северния парк - там също е доста широко.
По подобен начин изглеждат ретро срещите в Бургас, Видин, вероятно и на други места в страната.
Наистина освен мястото, трябва и по-стриктна организация, фейс-контрол (за машините :) )  и други.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 15, 2021, 20:07:16
Отговор #15

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Слагам още няколко кадъра и няма да коментирам събитието O0
защото просто няма смисъл  8))


Юни 15, 2021, 22:06:56
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Присъствах на тазгодишния парад „Спасовден“и ще споделя няколко мисли, които едва ли са нещо ново за повечето от пишещите.
...

Дидо, напълно разбирам и споделям впечатленията ти... само да попитам това ли бяха "органите" на реда, които реагираха на твоя сигнал? Лично мен те май ме впечатлиха най-много от цялата програма ;)



Аз като по-опитен участник в този и други ретро паради си бях довел приятел за асистент, който да охранява "гаражното ми злато" от набезите на ордите, докато обходя да разгледам и останалите експонати :) Но въпреки опита си и аз допуснах малка грешка в попълването на въпросната бланка - написах колко пъти (20+) съм участвал на парада, а идеята всъщност била да се впише за кой път се показва автомобилът, за да може евентуално да получи награда за "успешен дебют", както е изписано върху табелката на купата. Тук пак ме спаси моят "адютант" който отговорил на комисията, че колата всъщност се показва за първи път... и така, след над 20-годишно участие в парада най-накрая получих и аз купа за спомен от Спасовден :)) Това може би беше единстввеното ново и положително в цялата организация, да се поощряват ретро феновете участващи за пръв път, или показващи новореставрирани автоммобили, вместо всяка годна да се раздават наградите на едни и същи "заслужили" другари...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 17, 2021, 12:45:05
Отговор #17

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Още снимки на някои по-интересни коли от парада.
МР2 от 2 Ген. в посл. 2-3 години доста скочиха на цена и търсене.
Логично, вече са над 30 годишни първите правени от нея екземпляри, а и това е последната 2-литрова /а има и 2-литра турбо/ кола с централен мотор на Тойота.
Наследника и 3 Ген. МР2, вече го няма с турбо мотори.







Юни 29, 2021, 00:01:59
Отговор #19

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!