Автор Тема: Правилник Ретро рали шампионат 2019  (Прочетена 3245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2019, 00:38:49
Прочетена 3245 пъти

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Здравейте колеги! Пускам правилника за настоящия сезон. Има някой подобрения и актуализации спрямо миналогодишния, с цел повишаване на стандартите и безпроблемно протичане на състезанията.
И понеже сме демократично общество всеки може да даде обосновано мнение за промени или уточнения до 30.04.2019г.
Успешен сезон на всички!

Април 23, 2019, 11:30:13
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Здравей Калине, написал съм ти някои забележки и коментари на лично, а тук искам да попитам само от любопитство, макар да не ме засяга пряко - защо е редуцирано участието за автомобили произведени до 1960 г. в някои от кръговете? Донякъде е разбираемо само за рали Златни, което подлага техниката на голямо натоварване, въпреки че мога да посоча изключения на коли от преди 1960 г., които са преминавали успешно ралито - визирам примерно автомобили като Алфа Ромео Спайдър на Васко и Снежина Георгиеви от Пловдив. Също така има традиция на пловдивските ралита да участват и мотоциклети, но за тях нищо не е споменато в правилника.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2019, 13:12:39
Отговор #2

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Митак, не си прочел внимателно, не се редуцира участието, а напротив. С цел привличане на повече участници с по-стари автомобили и създаване на адекватни условия отговарящи на техническите ограничения на тези автомобили се въвежда отделно генерално класиране. Същите са добре дошли във всички състезания, наравно с "по-новите" ;) автомобили. Новото е, че за тях е предвидено крайно годишно класиране за автомобили по-стари от '60г. с облекчена програма в шампионата.
Мотоциклетите предполагам се включват по инициатива на конкретния организатор и нямат отношение към шампионата.

Април 23, 2019, 16:39:42
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Така е само в случай, че точките спечелени от ралита извън отделния шампионат за автомобили до 60-та г. важат все пак и за генералното класиране на основния шампионат, а не само за техния клас, както е при съвременните автомобили произведени след 95 г. Дано този път съм те разбрал правилно вече ;)
« Последна редакция: Април 23, 2019, 17:01:25 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 13, 2019, 22:00:40
Отговор #4

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Последна, допълнена версия на правилника за 2019г. Промените са малки, но важни за развитието на шампионата и доближаването му до утвърдените международни стандарти, които лично съм се заел да бъдат достигнати.
Успех на всички участници!



Юли 05, 2019, 10:31:35
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Здравей Калине, написал съм ти някои забележки и коментари на лично, а тук искам да попитам само от любопитство, макар да не ме засяга пряко - защо е редуцирано участието за автомобили произведени до 1960 г. в някои от кръговете? Донякъде е разбираемо само за рали Златни, което подлага техниката на голямо натоварване, въпреки че мога да посоча изключения на коли от преди 1960 г., които са преминавали успешно ралито - визирам примерно автомобили като Алфа Ромео Спайдър на Васко и Снежина Георгиеви от Пловдив. Също така има традиция на пловдивските ралита да участват и мотоциклети, но за тях нищо не е споменато в правилника.

Само за уточнение по отн. на въпроса ти, Алфата на Васко е модел- Спидер Дуето, и е произведена не преди 1960 год, а в диапазона 1966-1970 години.
Имало е и успешно са продавани отн. масови Спидери на Алфа и преди Дуетото, които са дебютирали и преди 1960 год, това са Джулиета Спидерите, от които в БГ не ми е известно да има налични /има в БГ една бройка Джулиета купе обаче/.

https://moneyinc.com/history-alfa-romeo-spider/

Как да е, пардон за лиричното отклонение, успех на Калин с организацията, и на всички участници в ралито.
« Последна редакция: Юли 05, 2019, 10:42:42 от USfan »

Август 06, 2019, 22:03:05
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Предвид излязлото в съседната тема временно класиране след 4-тия кръг, искам да направя предложение за промяна в правилника - да отпадне изискването за участие в минимум 3 ралита за включване в класирането или поне да се намали броят им на 2. Мотивирам се с факта, че след средата на сезона до меомента на това изискване отговарят явно само 3 екипажа, а в оставащите до края 3 кръга не вярвам броят им да достигне дори 10, което според мен ще демотивира хората, които имат възможност да участват само в ралита близо до местоживеенето им, като и поради други времеви или финансови ограничения. Все пак нали целта е да се привличат повече участници, а не шампионатът да се превръща в елитарен.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 08, 2019, 07:53:20
Отговор #7

Неактивен PIB

  • Публикации: 31
Митко,аз пък смятам правилника да си остане в този вид и ще се мотивирам защо.Един колега,който не използва електронна апаратура,а конвенционални начини за измерване по време на състезание,може да разчита на класиране около четвърто пето място.Но този колега е решил за сезона да участва в шампионата и до момента е записал резултати в четири ралита.От тях е успял да натрупа примерно 92точки.    Ти решаваш да участваш в само едно,печелиш го,получаваш 100 точки и в класирането изместваш колегата взел участие в четири ралита,инвестирал време и средства.Затова считам,че начина по който е дадено класирането е правилен.Който иска да кара около дома си има регионални шампионати,съществуващи още преди националния.

Август 08, 2019, 09:21:54
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Съгласен съм с логиката на настоящия вариант на правилника. Действително, по-важно е по-голям шанс да имат тези, които влагат повече за да участват и съответно да се стимулират тези, които участват по-малко.