Автор Тема: The Audrain Museum, Нюпорт, Роуд Айлънд, САЩ.  (Прочетена 500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 01, 2023, 10:28:17
Прочетена 500 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Честита Нова година на всички приятели и читатели тук по Форума! ))
С пожелания за здраве, любов, професионални постижения, и разбира се, множество автоприключения на нас ентусиастите, и през новата 2023 година!

Време беше да открием нова тема в раздела с музеите, и идеята кой музей да го представим като линкове с инфота и снимков материал, ми дойде вчера на едно страхотно новогодишно парти, на което имаше разни интересни хора.

Та, сред гостите там имаше и един художник-реставратор /доколкото разбрах, и на интериори и стенописи на разни стари имения, дворци и замъци/, и разговорите с него по отн. на новия му обект за ремонт и реставрации- Мирамар Естейта в крайбрежното градче Нюпорт, щата Роуд Айлънд /купен наскоро от евреина финасист Стивън Шварцман, основател и мажоритарен собственик на Блекстоун инвестиционния фонд, за 27 млн. долара/, ме насочиха и за отварянето на тема за намиращия се там музей- The Audrain Museum. 

https://www.audrainautomuseum.org/

Музея Оудрейн поне на мен ми стана интересен още преди време с Ютуб поредицата си - Имения и моторни коли.
В поредицата директора на музея, този забавен чернокож джентълмен, обличащ се винаги с ризи с папионки, в творчески водещ тандем с Джей Лено във всеки епизод показват различно имение от Нюпорт, заедно с ретроколи, тематично подбрани да са подходящи за ерата му на строителство и ранна експлоатация.



Това е първия епизод в поредицата, представящ там личната къща на Джей Лено- СийУийд, която той купува в 2017 год, отн. импулсивно, за 15 млн долара.

&index=2&ab_channel=AudrainMuseumNetwork
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 11:28:30 от USfan »

Януари 01, 2023, 10:34:13
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това е епизода с имението Мирамар, интериорни части от които ще реставрира през пролетта моя познат.
Мирамар, освен че е едно от най-големите там имения като сграда, е и от именията с най-големи дворове, и ширина на фронталната линия към океана.

&ab_channel=AudrainMuseumNetwork