Автор Тема: Продавам 1986 Олдсмобил Кътлас Калаис Сюприм Купе.  (Прочетена 2370 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 04, 2021, 12:43:39
Прочетена 2370 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
1986 Oldsmobile Cutlass Calais Supreme Coupe 2.5 litre.

Модела е от последна година за класическите хром брони и 4-те отделни фара в хром рамки на Кътлас Калаис серията, в рядка за Европа версия- Сюприм Купе /и една от само двете налични в БГ Калаис Сюприм Купета/. Внесен е като няколко годишна кола  БГ в 1992 година от САЩ, чрез  тогавашния вносител на основно на ГМ марки коли- фирма Транскомекс.
Този Кътлас Калаис е поръчан като нов в 1986 год. от първия му амер. собственик с двуцветна боя /сребрист и графит металик/, и с почти всички възможни екстри за версията му Сюприм, като автоматик /3-скоростен/, фабр. лети джанти , ел. седалки, зелени ел. стъкла, и ел. огледала,  автопилот, стерео ГМ-Делко, климатик, плюшен салон, алумин. панели на арм. табло, и кожена облицовка на кормило и дръжки на скоростен лост и ръчна спирачка.       

Притежаван от почти 20 години, като е закупен от мен в 2002 год. от първи собственик в БГ, на ориг. пробег 112000 мили, и пазен оттогава само в гараж, вкл. и в момента е гаражен. 
Регистриран по голям талон с 90 к.с, с малък данък. Оригиналния  му 2.5 литров тип Тех-4 двигател е вписан в талона като агрегат без номер, поради което има възможност за документално безпроблемно монтиране на по-силни ГМ мотори от периода, като 16-клапанов Куад-4, или Ве-обр. 2.8-3.3 литра 6 цил. агрегати, слагани също на този модел Кътлас Калайс.

Колата не е имала каквито и да е значими удари по каросерията, само на разл. места е с леки вдлъбнатини, олюспвания на боя и забележки, както и има само минимални  повърхностни ръжди на разл. места. Като цяло няма никъде гнило, вкл. са му напълно изправни и кош на мотор, дъно на багажник, подове на салон, дъна на врати, и вежди на калниците.       
                                                                           
С много добри незасегнати от удари и паркирания предница и задница, с брони, лайстни, решетка, и фарове и стопове изправни. Също и почти всички каросерийни панели, вкл. и покрива, са незасегнати, вкл. и веждите на калниците са в оригинален и прав вид, с наличните им лайстни.
Пребоядисван само веднъж, във фабр. комбинация на сребрист и графитен металик. Има и перфектна геометрия на ходова част, и прави подрама и греди на кош на мотор и багажник.  Свалени са от колата, но има отделно запазени и налични, всички оригинални хромирани разл. надписи и табелки от модела- Олдсмобил и Калаис Суприм, които също се дават при продажбата. Всички осн. агрегати са му фабричните с които е произведен, вкл. мотор и скорости.         

Снимките са актуални и от посл. година, като отразяват точно сегашното външно и вътрешно състояние на колата. Има и няколко снимки със старите бели БГ-регистрационни номера, които бяха сменени в 2010 година със сегашния и нов рег. номер, заедно с издадени надлежно и налични- нови голям и малък КАТ-талони. Олдса е каран по-активно до 2012 година, но и в следващите години и до 2018 год. е пален епизодично и ваден от гаража му, най-вече за наемане за снимания на филми в Киноцентъра. 
         
С над 30 год. от дата на производство в 1986 год, е със статус на ретроавтомобил, и издаден сертификат за историческо МПС от БАК-Ретро,  с който му се взима Ретро застраховка Гражданска Отговорност, изд. от Булстрад и Левинс, на цена от само 100-115 лева/год.                                         
С нови номера и налични 2 броя КАТ-талони- голям и малък, не е спиран от движение.     
Продажба с пълномощно или с договор след отчисление от КАТ, поради липса на данъчна партида в НАП /затова не се дължат до момента данъци/.                                                                                                                                                         
Не пали и не работи сега, има нужда от смяна на кабелен сноп или отделни кабели към делкото, както и към бензинова помпа отзад /помпата е сменена в 2012 год/, и правене на 2 броя втулки за цилиндрови шпилки, на сменена цилиндрова глава, взета от 1985 Понтиак ГрандАм със същия Тех-4 мотор. В 2012 год. са рециклирани алтернатор и стартер, и сменени предни дискове и накладки, и в барабаните отзад челюсти, както и масло и филтър в автоматика. В 2018 год. са сменени масла в двигателя и в сервото, и спирачна течност.
                     
Като цяло в добро общо състояние за възрастта си, вкл. и всички фабр. тонирани зелени скъкла със синя лента на предно стъкло са здрави и оригиналните. Интериора е отличен, с перф. запазен оригинален сив плюшен салон и седалки, без износване и дефекти на тапицерията, и с като ново ненапукано арм. табло. Аудиосистемата с касетофон Делко-ГМ също работи добре. Има и 2 комплекта  ориг. ГМ ключове. Двигателя е в добра кондиция и без осезаемо износване /може да се мери компресия/, както и ходова част и авт. скорости са в много добро състояние. Сега е на ориг. пробег от 136000 мили.

За козметична реставрация и пребоядисване, и оправяне на описаните технически проблеми. 
Много подходящ поради масивността си на конструкция, автоматика, и големината на предния моторен отсег и багажника, за конверсия на ретро електромобил /ЕV/, със съпътстващите това данъчни и експлоатационни плюсове.                                                                                                                 
Цена- 3500 лева, или чиста замяна за купе/кабрио модел от 80-те и 90-те години, в добро състояние. За договорка за оглед, тел- 0898-631676, и 0888-505070.

Ето и линк към обявата в Мобиле.БГ.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11625389863034135

























« Последна редакция: Юли 04, 2021, 13:08:53 от USfan »

Юли 04, 2021, 12:56:17
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и някои едновремешни рекламни снимки на Кътлас Калаис серията.













« Последна редакция: Юли 04, 2021, 12:59:48 от USfan »

Юли 04, 2021, 13:14:13
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и още днешни снимки от гаража където е колата, както и актуални снимки от екстериора и интериора.




















Юли 04, 2021, 13:20:58
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811














Юли 04, 2021, 13:24:58
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Юли 04, 2021, 13:25:59
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811












Юли 04, 2021, 20:55:49
Отговор #6

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Голфчето. Интересно ми е дали ще си го запазиш, ако е твое, или ще го пускаш и него?  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 05, 2021, 14:14:47
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, 1-цата не ща да я продавам. )
Тя е Класик-Лайн серия от 1991 год, една от лимитираните Кабриолет Голф версии, които Фолц пускат в края на производството на 1-ца кабрио.

Цветово тонирано е при Класик-Лайните всичко в синйо, вкл. син металик отвън, сини мокет, седалки, и гюрук, и даже вътрешните ръбове на летите джанти са с металика на колата.
На всичкото отгоре е с ултраредкия за късен Кабриолет Голф 1- 1.8 литра ГТИ К-Жетроник мотор с 112 коня, и е с електр. гюрук.
От 2004 год. я имаме в семейството, като до 2014 год. я караше летата по-активно баща ми, после я подкарах и аз.



Та Голфа не, а и повечето ми европейски спортни купета не бих си ги дал, поне не засега.
Но примерно наесен, може и е тая Проба ГТ турбо да пусна за продаване, но има време де.
А още преди Пробата, понеже нея си я харесвам много как върви на динамика, ще напускам по-новия ми от двете поникари дето имам- един 1998 год. 4-Ген Мустанг 3.8 литра купе.
И тоя SN-95 Ген Мустанг и Пробата, в Делта Хил при сервиза на Кобрата съм ги оставил, както се вижда.


















« Последна редакция: Юли 05, 2021, 15:35:14 от USfan »

Юли 06, 2021, 15:13:40
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да добавя и това, че благодарение на колегата Спидър :) , който ги донесе от САЩ някои липсващи, а и резервни, колата има всички емблеми, които трябва да са на нея налични, вкл. и капачките на джантите.
На тези снимки се виждат емблемите и надписите които са с колата, като към 3-те кръгли на черна основа капачки на джанти, има и една 4-та бройка капачка, но с червена основа на емблемата, която сега е поставена на една от летите джанти на колата.

Така че и в това отношение, колата е абс. комплектна и в оригинална спецификация.
Разбира се, както писах по-горе, този комплект емблеми върви с продажбата на колата, и ще се даде с нея на евентуалния и нов собственик.







Ноември 21, 2021, 10:44:30
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поради добавяне в гаража на новозакупения ми тези дни Триумф 2000 Салуун от 1965 год, и евентуална допълнителна нужда от място при прибиране на Лексуса СЦ кабриолет, и нужда и от още място за някое бъдещо купено кабрио за сина ми, активизирам обявата на Олдсмобила.

При това, с нова атрактивна )) цена от 3000 лв.
И както съм уточнил и в нея, може и замяна срещу Бенц ЦЛК купе или кабрио от 1 Ген.

Ето новата обява в Ауто.БГ.
Олдса може да се види по всяко време през работната седмица в гараж до басейн НСА, с предварителна уговорка от поне няколко часа.
През уикендите евентуално също ще може да се види колата, но когато съм София.

https://www.auto.bg/obiava/94220824/oldsmobile-cutlass-calais-coupe-2-5?page=1&searchres=q6mbedt1

Както се вижда от линка с обявите на Олдсмобили, в БГ сега се продават 4 броя Олдсмобили купета с 2 врати.
От тях моя Калайс Суприм е втория най-стар по възраст, втория по красота и класицизъм на дизайна /а мен поне ми седи по-хармоничен даже от 1-вия лифт на Кътлас купе от 1978 год, какъвто е бордо цвета Пловдивския/ и със сигурност е най-нисък на искана цена от всичките тук 4 броя Олсдсове.

https://www.auto.bg/obiavi/avtomobili-dzhipove/oldsmobile?nup=03
« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 11:36:29 от USfan »