Автор Тема: 1967 Trabant 601  (Прочетена 15570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2021, 14:21:36
Отговор #20

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Само веднъж съм карал Трабант през живота си и......закъсах  O0
Оказа се, че кранчето за бензина имало и положение - резерва!
Тогава бях нахокан от собственика заради незнанието си  O0,
но у мен все пак остана едно съмнение, че фабрично тези коли имат кранче с три позиции!
При мотора ми беше така, но при Трабант?

Август 24, 2021, 13:12:32
Отговор #21

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Точно така, кранчето на Трабанта има 3 позиции. Надясно е спряно, надолу е пуснато и наляво е резерва (4-5 литра). Аз го намирам за много удобно, понеже не ти се налага да си мериш постоянно горивото. Като започне да придръпва връткаш на резерва и знаеш, че имаш за още 50-80 километра.

Август 24, 2021, 13:39:26
Отговор #22

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
OOOO жестоки кадри си направил!!! Много личи любовта към марката и към самата кола и епохата към която принадлежи:)

Аз съм с 2 Трабанта , но още се назландисвам да ги почвам по-серьозно, за сега само купувам и трупам чарколяци :)

Август 24, 2021, 13:56:44
Отговор #23

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Много стилни фотографии,колега!
Особено с църквата и градската среда.
Тези с паважа са просто тематични!

Поздрави!

Август 25, 2021, 23:58:11
Отговор #24

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотен е, поздравления! Ще се радвам да го засичам из пловдивските улици! :)

Септември 25, 2021, 12:54:56
Отговор #25

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
За жалост рядко ми остава време за него - 1-2 пъти в седмицата го изкарвам, но пък като се случи ми е супер готино.

Един ден повозих майка ми и на един светофар решихме да пробваме спирачките. 4-те спирачки направо направо блокираха гумите на секундата. Перфектни спирачки, ама ми се изхлузи акумулатора и опря в скоростния лост. Наместих го веднага на светофара където му е мястото. От както колата е моя винаги съм я карал без стойка за акумулатора без проблеми, но сега реших, че му е време. Взех стойката от 6в акумулатор /оригиналната/, отрязах старата резба (хем беше станала на нищо хем рамената яха прекалено дълги) и бащата направи нова резба. Една черна боя набързо и всичко си заспа.

Октомври 10, 2021, 17:33:51
Отговор #26

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Дойде време да освободя гаража под наем. Почти 9 месеца след започването колата ще хване родопските пътища към гараж високо в планината. Поне за зимата. Смених броните, понеже другите бяха полиран гол метал, а тази седмица със сигурност колата ще се кара в мокро, та със сигурност ще станат на нищо. Сложих си оригиналните брони, които бяха боядисани заедно с колата. И една снимка преди/след:

Октомври 10, 2021, 18:22:14
Отговор #27

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)
Отдавна ми се въртят няколко въпроса в дъртата глава  :( та да попитам
Има ли разлика в данъците,ГТП(новите стикери) и други такси между двутактови и четиритактови двигатели с еднаква кубатура?
retrobs.com

Октомври 10, 2021, 18:52:55
Отговор #28

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Силно се съмнявам че има някаква разлика. Може би единствено има разлика относно новата еко категория. Аз умишлено минах ГТП април месец, та да избегна тази година еко стикерите/категориите. С 2 думи никой не го бърка 2 или 4 цилиндъра имаш, плащаш като всички.  :)

Октомври 11, 2021, 11:48:04
Отговор #29

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Моного ми харесва колата, и какво си направил с нея. Имам само един въпрос които ме човърка от много време! А именно: Защо си направил тавана и джантите червени?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни