Автор Тема: 1967 Trabant 601  (Прочетена 15557 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2022, 16:49:30
Отговор #50

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Във вчерашния празничен ден с колегата Wartburgman изкарахме братята по тасове хем да се видим, хем и да направим някоя хубава снимка.  :)


Септември 08, 2022, 12:46:17
Отговор #51

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Втората снимка си е направо,като за календара дододина. ;)

Октомври 30, 2022, 20:52:50
Отговор #52

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Равносметка за лятото: 6 месеца, 500км градско и 100км извън града. С пожелание следващата година да ги удвоим.  :))
Последния месец Трабанта започна да ми върти един номер - задно ляво колело започна да хваща повече, понякога дори да блокира. Когато си поиска, не през цялото време. Последния път като го карах до толкова блокира колелото, че колата направо спря на средата на пътя. Вчера обезвъздуших задните спирачки на Трабанта - доста лесна задача предвид високата задница и просторността, има достатъчно място за тресчотка или ключ. За 10 минути ги оправих и почистих, а докато бях отдолу и огледах как са нещата - нищо не е мръднало, няма забележки. Изкарах го и спира като нова кола - перфектно. Пробвах 2 пъти бързо спиране от 40 до 0 - гумите са на ръба на блокирането, но не блокират, волана не дърпа на никъде, много съм доволен.

Имам и драма с габаритите. Преден и заден ляв габарит не работят. Мисля, че това стана след като ми изгоря предна лява крушка. Крушките са здрави, бушоните са здрави, всичко си е на мястото. Ще пробвам скоро с резервен ключ за светлините и ако не е от него тръгвам с мултицета да видим къде е проблема.  :)

« Последна редакция: Октомври 30, 2022, 21:41:52 от peter67 »

Октомври 31, 2022, 14:51:32
Отговор #53

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, дано наистина догодина го покараш повече! Изпълненията с токовете са си в реда на нещата, както и ти казваш - ако не е ключ, ще е някоя калпава връзка. Сега го играя това с Волгата. Несветещи ми останаха фаровете за мъгла, осветлението на левите уреди и не дава признаци на живот пръскачката за фаровете. Оправих дясна къса светлина и клаксоните, както и пръскачката на стъклото тръгна. На Нисата също ми прави дискотека отзад вляво, и там ще си поиграя.

Ноември 01, 2022, 22:35:22
Отговор #54

Неактивен peter67

  • Публикации: 762

Ноември 04, 2022, 11:34:14
Отговор #55

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
топ снимки  8))   

писал съм ти на месинджър за черния рейндж  O0

Ноември 27, 2022, 23:46:34
Отговор #56

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Последни снимки за годината. Километражът последните пъти започна да ми бъжга, като усетих, че вибрациите се предават по жилото. Оказа се, че се е разхлабило където влиза в кутията.
Следват няколко месеца почивка.  :) :)

Декември 17, 2022, 16:39:32
Отговор #57

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Зимата е време да се свърши малко работа, докато не се радваш на шофирането на старата кочинка. Реших да си реставрирам стария багажник. Честно казано нито цвета на метала стана какъвто исках, нито дъбовия байц изкара цвета който исках, ама поне стана качествено. Приготвил съм и една плетена кошница с колани за пикник, която да стои отгоре.  :)


Януари 18, 2023, 23:42:42
Отговор #58

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
На мен идеята ми харесва много. Вярно цвета ма металната част не се е получил но пък кво от туй. Проба грешка и ще се получи. Ето аз с опела само идеотии върша ( както казва синът ми хубаво че си имаме и Трабант за да може да ходим по мероприятия. А опелът ми бил любимото Лего постоянно съм го сглобявал и разглобявал) право е детето
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 09, 2023, 20:36:32
Отговор #59

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Преди около година може би, а може и повече, колегата Trabi71-90 ми изпрати 2 седалки от първите 601 като моите, които са и като на 600, понеже моята пасажерска беше счупена. В последствие се оказа, че облегалката е била счупена от двете страни по 10 санта напречно, а едната от седалките от колегата е била заварявана на същото място. Хвърлих моята облегалка с металната основа, взех от другата седалка облегалка, основата искаше малко заваряване - ръждопреобразувател - черна боя и след това сложих моята тапицерия - Снимка 1.
В края на миналата година реших да се активизирам относно тапицерията на колата. Имах идея с колега от Траби групата да правим калъфи, ама тази работа така и не стана. Реших да погледна в нета - в Германия фирма прави 1:1 калъфи за 600, много добро качество и изработка, за само 1500 лева без доставка. Някак си не ми се даваха за калъфки толкова пари, та продължих да търся. Случайно намерих пак в Германия калъфки за 600, останали от едно време - тоест стара изработка, но чисто нови. С доставката дойдоха за 350 лева. Доволен съм - Снимка 2.