Автор Тема: 1967 Trabant 601  (Прочетена 16974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2023, 19:02:47
Отговор #70

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1602
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
последната снимка е топ! като мащабен модел е!

Октомври 06, 2023, 12:42:52
Отговор #71

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Страхотни кадри. Много ми допада цветовата комбинация с вишнев таван, наскоро взех едно комби Делукс със същата комбинация. Само цветът на джантите не е моят, но е въпрос на вкус.  :) Оригиналните тасове също много добре му пасват.

Относно пожарогасителите - оригинално са поставяни от лявата страда под таблото, за което си има и фабрични дупки. Имам няколко екземпляра на ранните модели и при всички е така. При теб най-вероятно няма такива дупки, защото ти е по-ново купето, и някой е разпробил отдясно. Вижда се, че имаш и дупки за поставяне на рафтчето под таблото.

Радвам се, че седалките, които ти дадох, са влезли в употреба. По принцип облегалките са им слабо място и доста се цепят, вероятно си е фабричен дефект, заради тънката ламарина по краищата. Доста хора ги усилват допълнително, за да не се повтаря. На моя Трабант от 66-та все още са здрави...

Октомври 08, 2023, 17:28:36
Отговор #72

Неактивен peter67

  • Публикации: 763
Страхотни кадри. Много ми допада цветовата комбинация с вишнев таван, наскоро взех едно комби Делукс със същата комбинация. Само цветът на джантите не е моят, но е въпрос на вкус.  :) Оригиналните тасове също много добре му пасват.

Относно пожарогасителите - оригинално са поставяни от лявата страда под таблото, за което си има и фабрични дупки. Имам няколко екземпляра на ранните модели и при всички е така. При теб най-вероятно няма такива дупки, защото ти е по-ново купето, и някой е разпробил отдясно. Вижда се, че имаш и дупки за поставяне на рафтчето под таблото.

Радвам се, че седалките, които ти дадох, са влезли в употреба. По принцип облегалките са им слабо място и доста се цепят, вероятно си е фабричен дефект, заради тънката ламарина по краищата. Доста хора ги усилват допълнително, за да не се повтаря. На моя Трабант от 66-та все още са здрави...
Джантите и таванът са почти един цвят (на живо не си личи разликата), за жалост тогава не ми дойде на акъла, че таванът на снимки ще излиза много по-светъл, ама все тая , някой ден ще боядисам джантите една идея по-светли.  :D  Относно пожарогасителят дори не знаех че е имало място за под таблото, но пък винаги ми е харесвало как изглежда там където е сега. Седалките които дойдоха от теб се оказа сцепени някога в миналото и заварени точно там, където и моя беше счупена - определено им е слабо място.

Уикенда му напълних пак кухините с Cavity wax на Novol, сдобих се и със стар бял номер, та скоро време се надявам на хубави снимки и с него. Иначе си има някви дреболии за правене постоянно, но към момента колата се движи задоволително добре.


Октомври 30, 2023, 09:11:03
Отговор #73

Неактивен peter67

  • Публикации: 763
Ами, като няма какво да се ровичка (то винаги има, ама дреболийки с които сега не ми се занимава) поне малко есенни снимки:


Април 29, 2024, 22:53:18
Отговор #74

Неактивен peter67

  • Публикации: 763
6 месеца почивка стигат. Бях налял масло в цилиндрите и преди да запаля реших да погледна какво има вътре - разбира се, че нищо не бе останало. Запали си от раз, първоначално спирачките дърпаха на една страна, но след няколко километра всичко се случва както трябва. Огромен кеф ми носи карането, та близките месеци ще се превърне пак в пловдивска евридейка.