Автор Тема: Календар 2022  (Прочетена 11601 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2021, 15:16:10
Отговор #20

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Колеги , напомням, че сме 2.10.2021  ,на  мен лично не ми харесва да се правят нещата в последния момент , така че ще Ви помоля да се размърдате  ;D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 03, 2021, 10:38:45
Отговор #21

Неактивен stingray

  • Публикации: 375

HUAWEI P30PRO
това по темата че не можело да има добри снимки от телефон
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 03, 2021, 11:34:12
Отговор #22

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И пак по темата - няма да казвам с какво е снимано, защото наистина няма чак толкова голямо значение. За мен са по-важни някои елементарни познания и усета за нещата, отколкото апарат или телефон за X пари. Едното не изключва другото, но много често е само последното и резултатите не са особено добри. PS. Ако беше снимано с апарат за ХХХХ пари можеше пък да се види и потъващия наблизо турски кораб   ;D. Това в кръга на шегата - снимката е от края на април и e правена малко преди Калиакра. Между другото снимката не отговаря (с малко уж - 180dpi e) на 1 от формалните критерии на "комисията" за Календара  ;D ;D ;D. Но пък мен си ме кефи, а и в интерес на истината нямам възможност и късмет всеки ден да правя такива снимки.
« Последна редакция: Октомври 03, 2021, 12:29:51 от Nik1600GT »

Октомври 03, 2021, 12:51:29
Отговор #23

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Има едни правила при снимането  ::) които при горните две снимки не са спазени!
Те не са задължителни, но заедно с подходящи цветови комбинации  8)) доказано влияят върху възприятията и евентуалното харесване на творбата. Правилата разбира се идват от Ренесанса и фотографите просто са повторили подредбата при шедьоврите....
За да не е съвсем спам поста ми  8)) ще сложа снимка на една форумна кола, а собственика ако не е съгласен или не му харесва самата снимка  C:-) обещавам веднага да я махна:


Октомври 03, 2021, 13:04:17
Отговор #24

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Има едни правила при снимането  ::) които при горните две снимки не са спазени!
Те не са задължителни, но заедно с подходящи цветови комбинации  8)) доказано влияят върху възприятията и евентуалното харесване на творбата. Правилата разбира се идват от Ренесанса и фотографите просто са повторили подредбата при шедьоврите....
Къци, знам че си професинален фотограф и нямам намериние да споря с теб! Жив и здрав.
 
« Последна редакция: Октомври 03, 2021, 14:44:27 от Nik1600GT »

Октомври 03, 2021, 13:19:34
Отговор #25

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
 Ники, Твоята снимка е правило, каква НЕ трябва да е композицията в една снимка. Моята съм я съобразил що годе с предните две издания на календара и дори съм оставил място долу за дните от месеца.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 03, 2021, 13:26:43
Отговор #26

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Къци, знам че си професинален фотограф и нямам намериние да споря с теб! В моята снимка ми е много интересно кое би искал да променя - хубавият жълто-зелен цвят на пролетните цветя, морето да го посивея или почерня или може би колата да стане пембяна. Че белким се напаснат ренесансовите цветови комбинации. А може би просто не е тук мястото да си снимам колата, щото е червена. Тези неща, както и това, че Полското ти Фиатче вдигало реални 150 ги приказвай на Бъгмъна - той ще ти повярва щото не харесва червени коли. Сигурно щото не пасват на ренесансовите цветови комбинации край морето. Жив и здрав - нищо лично.
PS. На снимката ти синьо със зелено е страхотна ренесансова цветова комбинация!

Нямам идея откъде тръгна тая приказка, че изобщо съм фотограф, камо ли професионален!!!
Другите писаници изобщо пък няма да ги коментирам, че кой знае още колко пъти ще си променяш поста, а и наистина е безмислено!
Отделно, че избягвам и да комуникирам с хора които не са били гушкани като малки!

Октомври 03, 2021, 14:07:30
Отговор #27

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Здрави бъдете всички.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 03, 2021, 14:08:45
Отговор #28

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...и се ваксинирайтеее! Че календар и за 2023 ще трябва да се прави :)

Октомври 03, 2021, 14:53:03
Отговор #29

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Къци, още веднъж го промених, защото настина нямам нищо лично. Ние нито сме се виждали, нито се познаваме. Митко, снимката нямам никакви претенции да е за календара. Напротив -  за мен си е. Това си е моето преживяване и моето усещане. И на мен си ми харесва с все неправилната композиция. За цветовете все още си мисля, че можем да поспорим. Понякога е хубаво да има малко повече пейзаж и по-малко желязо на снимката. На железа отблизо със "замъглен пейзаж/фон" съм се нагледал (имам и такива, включително снимани от професинолен фотограф снимки с дълга експозиция и т.н.). Както и да е - още веднъж живи и здрави и повече километри зад волана на "железата".