Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 40012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 10, 2011, 10:34:36
Прочетена 40012 пъти

Неактивен betty

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, тази кола е на мои познати, които искат да я продадат , но не знаят на каква цена.
Ако някой от вас е запознат с този модел на Шкода Октавия Супер 1963 г., бихте ли ми писали за евентуална сума, за която да бъде продадена тази кола на този адрес : [email protected] или във форума.
Благодаря Ви предварително!!!
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:34:07 от dido1903 »

Март 10, 2011, 13:22:18
Отговор #1

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ако това на снимките е актуалното състояние на колата,Аз не бих я продал никога ако е Моя.На тоя етап едва ли някой би платил реалната стойност на тая красавица,стига да няма скрити дефекти който не се виждат от снимките.
А по м/у другото малко повече информация,като например какво е правено по колата и каво не е правено,това оригиналната боя и ламарини ли са или е кърпена или реставрирана също ще са от полза.И най-вече за точна отценка може да се говори само на място при щателен оглед.Така по снимка може само да се даде някакъв неточен ориентир.Най-добре собственика да определи някаква цена за база на преговори и тогава пазара ще реши и реалната цена,защото търсенето определя най-точно цената.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 10, 2011, 15:42:55
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Наистина не е без значение дали колата е пребоядисвана или не, но по - важното е дали е кърпена... Макар че ако не е кърпена, колкото и да е запазена, все ще има нещо за кърпене. Ако е кърпена - много е важно как е кърпена и дали няма да има нужда от поправка на поправките...
Иначе според мен е колата е много добра. Мисля, че е боядисвана, съдейки по някои от уплътненията и неоригиналните лайсни на предния капак. Забелязах и долен скоростен лост, което вероятно е бг модификация. Салонът също не е много успешно освежен...
Но колегата е прав - оценка на колата може да се направи най - точно при оглед. Или поне при доста по - качествени снимки.
Относно цената - според мен реалната цена на тази машина е много над пазарната. А и все пак това е Skoda - интересът е слаб (не ме разбирайте погрешно, аз имам три Skoda). Според мен ако колата е с платени данъци и преглед, движи се без проблеми и няма нужда от неотложни ремонти (и приемайки, че е пробоядисвана), е вероятно да си намери и нов собственик срещу 2500 лева, въпреки че съм убеден, че няма да бъде купена веднага.
Ако цена от 2500 лева не устройва вашите познати (ако въобще някой даде и толкова), то купувач за тази кола в БГ едва ли ще се намери (за съжаление).
По - качествени и актуални снимки дали ще може да видим?

Март 10, 2011, 16:19:50
Отговор #3

Неактивен betty

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
хаха, до колкото знам това е ретро бижу, а не за всекидневно каране в града, а тези 2500 лева звучат доста смешно на този фон.
 За това исках да се свържа с хора, които разбират от такива коли.Нямам друго инфо за тази кола, действително изглежда така, може би на място човек ще реши най-добре, ако е истински ценител.

Март 10, 2011, 16:36:20
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колегата rsk /който между другото е доста навътре в тези модели/ просто е намекнал, че колата не е "тузарска" марка, затова практически е непродаваема у нас на реалната си цена, по-добре пробвайте късмета си в mobile.de, там ще се ориентирате и за цените.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 10, 2011, 16:44:40
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
хаха, до колкото знам това е ретро бижу, а не за всекидневно каране в града, а тези 2500 лева звучат доста смешно на този фон.
 

В ситуация, в която не сте поставили цена на автомобила тези 2500 лева не звучат никак смешно.

Ако напишете "Цена: 10 000 лева" мога да ви гарантирам, че няма да има нито един коментар по тази цена.

Както казаха колегите по-горе, автомобила може да струва повече, НО не и в България!
НАй-вероятно ще се натъкнете на хора, които ще ви предложат 700-800 лева за да купят колата, собствениците ще се ядосат и няма да я продадат на никой.

Това е сценарият в България за съжаление.

Местя темата в "Общи приказки" тъй като доста се отдалечихме от раздел "Продава".
Ако желаете, пуснете отделна обява с цена.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 10, 2011, 16:49:43
Отговор #6

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Аз на моята не мога да взема 2500 лв.А Бети не й харесват тези пари :)) Интересно  O0
http://img39.imageshack.us/i/0209081652.jpg/
« Последна редакция: Март 10, 2011, 16:53:08 от Consul73 »
Ford weist den weg

Март 10, 2011, 17:14:04
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте, тази кола е на мои познати, които искат да я продадат , но не знаят на каква цена.
Ако някой от вас е запознат с този модел на Шкода Октавия Супер 1963 г., бихте ли ми писали за евентуална сума, за която да бъде продадена тази кола на този адрес : [email protected] или във форума.
Благодаря Ви предварително!!!

Вярно, че не сте споменала "Продадена в България", но сте писала в български форум, на български език... И не сте питала колко според нас е стойността на колата, а сте ни питала за цена, "за която да бъде продадена тази кола". Не знам кое е смешното в случая, но понеже разбирам, че не сте много наясно с "ретро бижутата", ще ви спомена само това, че Skoda Octavia е била масов автомобил, срещал се е и все още се среща често в България. Произвеждан е от 1959-та до 1971-ва, без да броим модификациите 440-445 (произвеждани от 1955-та до 1959-та), които общо взето са същият модел, но с друго име...
И с цел да съм ви поне още малко полезен - проверете за колко пари може да се купи подобна Skoda Octavia в Чехия. Сигурен съм, че ще сте изненадани. А в Чехия кризата не е толкова голяма, колкото е тук, ако смятате, че това може да е от значение за цената на една кола, разбира се.
И последно - ако желаете, питайте за цената и в Skoda форума, там може и да са по - наясно - http://www.skodaclub-bg.org/forum/index.php
Поздрави, дръжте ни е течение!

ПП: Очакваме и качествени снимки, все пак.
« Последна редакция: Март 10, 2011, 17:15:38 от rsk »

Март 10, 2011, 22:48:51
Отговор #8

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Цената на дадено нещо(без значение кола къща или каквото и да било) се определя от редица фактори.Но най-малко от фактора колко скъпо е това нещо на неговия собственик и какво бижу е според него.Не искам да засегна и убидя никой просто пояснявам.Единствено и само пазарното търсене на дадена стока(в случая въпросната кола) може да определи истинската стойност.За това никак не е лошо Вашия познат да направи хубави актуални снимки и да се пуснат обяви с желаната от него цена в няколко форума с автомобилна тематика и в сайтовете за продажби на автомобили.Тогава от предложенията на евентуални клиенти ще разбере за колко може да се продаде.Защото на света няма експерт които да каже точна цена и да гарантира продажба точно на тая цена.Това е според Мен нека и други да кажат.Но в повечето случай със старите коли инвестицийте в тях не се възвръщат или поне не бързо и лесно.За жалост това е действителноста на тоя етап.За това казах,че ако е Моя не бих я продал никога или поне не сега.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 10, 2011, 22:53:05
Отговор #9

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Аз на моята не мога да взема 2500 лв.А Бети не й харесват тези пари :)) Интересно  O0
http://img39.imageshack.us/i/0209081652.jpg/

А за мойта ми дават пари да си я държа в къщи...
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.