Автор Тема: Федерации, асоциации...  (Прочетена 1551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2023, 09:52:39
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
СНРКБ - Сдружение на Независимите Ретро Клубове в България
За сефте чувам за съществуването на такова жАУотно... ама явно човек винаги има какво ново да научи :)

Митко, ще внеса малко яснота по въпроса, доколкото мога.
Влади, благодаря ти за по-подробната версия на обяснението, което съм написал по-горе. Честито и успех в новото ти начинание, непременно ще се обадя да почерпиш!  :D
По същество имам само един-два въпроса и една забележка към написаното от теб.
- В крайна сметка не разбрах кой точно в момента е председател на федерацията, не че това е най-важното де, но все пак...
- На кратко и без подробни обяснения - по какъв начих според теб биха се осъществили тези решения на нашите въпроси, за които споменаваш? Според мен това е най-важният въпрос, който ни вълнува вече от десетилетия, но така и няма особен напредък в това отношение. В тази връзка, не разбрах тезата ти за популизма... както споменах, доколкото знам идеята на асоциацията е да се внесат предложения на база вече работещи текстове от законодателството в Германия и други европейски държави с традиции в ретро движението, които да бъдат адаптирани към нашите условия. Лично аз виждам в тази идея повече прагматизъм, отколкото популизъм, стига да бъде осъществена по подходящия начин... няма нужда да откриваме топлата вода, след като вече има готови и работещи другаде решения.
- По отношение на асоциацията БАКСКАМ, доколкото помня тя беше регистрирана още през 2005 г. или там някъде, а сега само се смени председателя, както споменах по-горе. Подробности колко пъти са били връщани документите им за регистрация преди близо 20 г. нямам никаква идея, понеже не съм участвал в това, макар според Маргарит да съм присъствал на учредяването й /точно тогава работех в сп. Автокласика/, но за съжаление и това не помня - доста време мина...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2023, 10:10:35
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
- В крайна сметка не разбрах кой точно в момента е председател на федерацията, не че това е най-важното де, но все пак...

Иван Чобанов, Митак.

Април 13, 2023, 11:56:59
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Иван Чобанов, Митак.
Благодаря за инфото, Ники! Сега с търсачката открих, че имало тема във форума и за въпросното сдружение, която явно съм пропуснал навремето. Според мен няма лошо, ако не всички ретро клубове са под една "шапка" - това би приличало на еднопартийната система от времето на соц-а. Но би трябвало различните организации и клубове да не си пречат взаимно само на инат, а напротив - да се допълват и да работят паралелно в една обща насока. Иначе се получава същият синдром като в парламента ни в момента...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2023, 13:36:47
Отговор #13

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Влади, благодаря и аз за информацията.

Ники, аз тези "субекти" отдавна съм ги проверил в регистъра, но отворих темата защото все си мисля, че тази платформа е едно от местата, на които те следва да се представят и да се обявят пред тази публика. Още повече, че някои от тях са активни във форума. Но, щом са преценили, че това не е необходимо - тяхна си воля, няма кой да им се сърди.

Живи и здрави
we all have wings, but some of us don't know why

Април 13, 2023, 22:59:57
Отговор #14

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
За сефте чувам за съществуването на такова жАУотно... ама явно човек винаги има какво ново да научи :)
Влади, благодаря ти за по-подробната версия на обяснението, което съм написал по-горе. Честито и успех в новото ти начинание, непременно ще се обадя да почерпиш!  :D
По същество имам само един-два въпроса и една забележка към написаното от теб.
- В крайна сметка не разбрах кой точно в момента е председател на федерацията, не че това е най-важното де, но все пак...
- На кратко и без подробни обяснения - по какъв начих според теб биха се осъществили тези решения на нашите въпроси, за които споменаваш? Според мен това е най-важният въпрос, който ни вълнува вече от десетилетия, но така и няма особен напредък в това отношение. В тази връзка, не разбрах тезата ти за популизма... както споменах, доколкото знам идеята на асоциацията е да се внесат предложения на база вече работещи текстове от законодателството в Германия и други европейски държави с традиции в ретро движението, които да бъдат адаптирани към нашите условия. Лично аз виждам в тази идея повече прагматизъм, отколкото популизъм, стига да бъде осъществена по подходящия начин... няма нужда да откриваме топлата вода, след като вече има готови и работещи другаде решения.
- По отношение на асоциацията БАКСКАМ, доколкото помня тя беше регистрирана още през 2005 г. или там някъде, а сега само се смени председателя, както споменах по-горе. Подробности колко пъти са били връщани документите им за регистрация преди близо 20 г. нямам никаква идея, понеже не съм участвал в това, макар според Маргарит да съм присъствал на учредяването й /точно тогава работех в сп. Автокласика/, но за съжаление и това не помня - доста време мина...
Митко, няма Германия, Гърция, Турция или Русия. Тук има нещо много важно. Какво правим ние, независимо от други държави. Ние правим нещо, и те се съобразяват с нас. Данъка не може да отпадне, но той може да бъде фиксиран. Същото важи и за Гражданската. Работим по въпроса. ГО ще има, данък ще има, но те ще са на преференциална цена само за превозни средства регистрирани като исторически. Това за номерата е изгъзица. В момента такива номера никой не иска да притежава, повярвай ми. Това е мит, който ще развенчаем. Ако притежаваш такъв номер, ще дойде момента в който няма да можеш да караш превозното си средство. Федерацията работи и по въпроса за ГТП. Идеята ни е той да се прави на три или пет години. Едно намигваме ще ти направя. Не можеш само да очакваш и да искаш. По някога трябва и да дадеш, дали време, дали мисъл, дали кеш....ти си определи. Наздравец!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 14, 2023, 10:17:52
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Митко, няма Германия, Гърция, Турция или Русия. Тук има нещо много важно. Какво правим ние, независимо от други държави. Ние правим нещо, и те се съобразяват с нас. Данъка не може да отпадне, но той може да бъде фиксиран. Същото важи и за Гражданската. Работим по въпроса. ГО ще има, данък ще има, но те ще са на преференциална цена само за превозни средства регистрирани като исторически. Това за номерата е изгъзица. В момента такива номера никой не иска да притежава, повярвай ми. Това е мит, който ще развенчаем. Ако притежаваш такъв номер, ще дойде момента в който няма да можеш да караш превозното си средство. Федерацията работи и по въпроса за ГТП. Идеята ни е той да се прави на три или пет години. Едно намигваме ще ти направя. Не можеш само да очакваш и да искаш. По някога трябва и да дадеш, дали време, дали мисъл, дали кеш....ти си определи. Наздравец!
Влади, така е - варианти много и трябва да са съобразени и адаптирани с местната обстановка, не можем да ги копираме 1:1. Понеже спомена ГТП - в Германия примерно за ретроколите той се прави след изминат пробег, май 5000 км, а не на период от време... обаче у нас сигурно ще кажат - вие превъртате километражите, няма да стане! :) Но това са подробности, важното е, че "старите муцуни" в ретро движението за 20+ години почти нищо не направиха, като изключим усилията на Маргарит и компания, довели до вписването на историческите МПС като понятие в ЗДП... и дотам. Надавам се ти с твоята енергия да я насочиш в тая посока и да раздвижите наистина нещата в новия УС на БАК :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.