Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 39971 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2011, 08:15:09
Отговор #10

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да, ако е наистина ценител. За съжаление в България масово разбират тази дума като цени-тел, иначе казано човек, който е готов да даде луда цена за нещо, независимо струва или не. За всяко четириколесно се търсят ценители. Всъщност, няма нищо лошо! Всеки си мечтае да "ъпгрейдне" МВ на ML, но малко се съмнявам някой да е успял  ;)

Март 15, 2011, 12:26:46
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
колега автомобила е от тьи наречените ранни чудеса на социализма не блести с никакви гениални технически нововьведения за времето си произведен е в огромен тираж няма вероятно и никаква историческа стоиност като например да е бил собственост на еди кои си така че не знам дали някога ще добие някаква по висока стоиност за мен това не би била една добра инвестиция за парите ми извиняваи че сьм откровен

Март 15, 2011, 12:49:27
Отговор #12

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
  Да, добре пазен автомобил , а може би и има  извършена доста работа по него. Както казаха колегите , за човек който се е грижил така за автомобила си той вече има много по голяма стойност.Моята Октавия е същата и не бих я дал за такава цена, обаче си давам ясната сметка ,че в България едва ли има много хора ,които биха броили около 3000 лв за такава кола. Макар ,че аз съм един от тях, вече си имам една и се надявам колата да попадне в добри ръце. Според мен всеки добре поддържан ретро автомобил е много по- скъп от пазарната си цена( особено тук в България) . Така ,че всичко е решение на продавача-в повечето случаи компромиса е от него.Винаги ще му изглеждат малко паричките за такова бижу. На запад е друга бира .

Март 15, 2011, 15:44:55
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето колко струва на запад една доста автентична Шкода Октавиа :

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=vtlwpxa34orb

Цитат
Категория на автомобила:    ретро
(2 предишни собственици)
 
Крайна цена:   € 2 300,-
 
Каросерия:    2/3 врати
Пробег:    83 185 км
Първа регистрация:    01/1963
Мощност:    29 kW (39 к.с.)
Гориво:    бензин
Основен преглед:    11/2011
Външен цвят:    бежов

Описание на автомобила от продавача
Limousine, 39 PS, Hubraum 1089 cm³, Benzin, 2Türer, Farbe: beige, Stoffpolster, Lenkradschaltung, 83185 km, TÜV bis 11/2011, fahrbereit, unfallfrei, viele Ersatzteile vorhanden, Originalmotor, Garagenwagen, 2.Hand, abgemeldet, aus Nachlass abzugeben. Standort ist 39343 Erxleben.
мотор & околна средаСкоростна кутия:    ръчна кутия
Обем:    1089 cm³
Гориво:    бензин
Врати:    2

Така, че и там не са особено скъпи явно, а вноса от чужбина не е мит.
Аз така си купих моят автомобил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 15, 2011, 18:13:28
Отговор #14

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами от продавачи който търсят чувал с пари за нещо което от запад го взимаш на много по-ниска и реална цена ще внасяме вече от вън и Москвич-и май.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 16, 2011, 00:10:05
Отговор #15

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Според мен на тази Шкодичка и пада доста цената като е с тези долни скорости и всяка една гадна и недодялана кръпка влияе също но на пръв поглед колата е доста добра!

Март 16, 2011, 07:43:35
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
и всв пак аз си мисля че повечето от нас купуват такива автомобили не за евентуална бьдеща печалба а за лично удоволствие така че в края на краищата маината им на парите важен е кефа като спреш до някои супер луксозна кола всички вместо при нея да наобиколят тоята лично за мен това е достатьчно

Март 16, 2011, 10:45:22
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Случая изглежда не е такъв, по-скоро може ми наследствена кола, която са стегнали що-годе прилично и сега се опитват да изкарат някой лев от нея... както и да е, колежката май ни се обиди или просто реши, че е безнадеждно да я предлага тук и вече не пише. Дано наистина попадне в добри ръце, щото вече не останаха много такива Октавии у нас в подобна кондиция.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 16, 2011, 11:03:37
Отговор #18

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
... както и да е, колежката май ни се обиди или просто реши, че е безнадеждно да я предлага тук и вече не пише.
Хахахааааааааа!!!  ;D ;D ;D Ами обиди ни се! Като сме толкова зли! Вместо да се изпотрепем да наддаваме от поне 5000 Евреи нагоре, ние си трием езиците за няк'ви 2500 лева. Срамота  :D
Сега сериозно - иначе и аз смятам, като Живко, че е с преработените скорости не може да кандидатства за автентичност. Явно е наследствена,както каза и Krankenstein, а Speeder с показаната обява на чуждата Шкода прави сравнението между двете коли очевидно ясно.
Между другото само да вметна нещо много съществено - ако колежката наистина е сериозна, тя трябва да си свали цялата тема с всички мнения на колегите (без моето , може би  :)) , защото всички са сериозни,коректни и доста аргументирани!
Все пак - успех!
« Последна редакция: Март 16, 2011, 11:06:16 от dido1903 »

Ноември 19, 2011, 11:03:28
Отговор #19

Неактивен gele76

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте на всички манияци. Имам следното питане: колко мога да търся като цена на ГАЗ М21 в изключително добро състояние? Годината е 1969. На около 60 000км е. Реални. Газова уредба. Гаражна през цялото си съществуване.

Благодаря предварително.

Поздрави на всички.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:31:07 от dido1903 »