Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 19451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 29, 2018, 21:20:01
Отговор #100

Неактивен maini4ka

• Публикации: 209
Браво, не само баровец, а и ценител. :)
Опела не е прост Рекорд тип А, нито само седан с 2 врати, а доста рядкото у нас- Купе версия на модел А.
Интересно нов ли го е купил, или ползван.
И дали е бил само с 4 цил мотор, или с шестака мотор от Капитен...

Да, беше двуврато купе "табакера", с червен кожен салон и много хром. Дали 4-цилиндров ии 6 - уви, няма кой да ми каже  :'(

Купуван е от Корекома, но втора ръка, доколкото си спомням конфискуван от нашите митници - може да е бил на някой турски наркотрафикант  ???

Интересна е историята с парите. Накъде 1965 г. чичо Наско Кафадаров, негов съученик, талантлив художник споделя с баща ми, че се готви да "завърже" на Запад. Баща ми имал някой друг долар от дядо, двеста ли, триста ли и му ги дал. Чичо Наско си изрязва от линолеумфалшива финландска виза (учи в Полша) и успява да "завърже".
След някоя друга година някой си носи на баща ми армаган от чичо Наско - колода карти. Карти като карти - играли и толкова. Но няколко пъти по незнайни пътища чичо Наско все пита: Получи ли картите, та получи ли картите?!? И баща ми като взел кутията и я рагледал внимателно, намерил скрити в картона n австрийски шилинга - чичо Наско се бил вече позамогнал и си върнал борча със солидна лихва... Изкръшкал баща ми още някой друг долар от дядо, взел и от приятели назаем - и ето, горд собственик на Опел купе.

Друго, което си спомням, че се развали контактния ключ и му го бяха сменили с такъв от трабант. И мацките малко ми се смееха на ключовете, ама после като ги качах на опела бяха приятно изненадани :-)