Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 40005 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 29, 2018, 21:20:01
Отговор #100

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Браво, не само баровец, а и ценител. :)
Опела не е прост Рекорд тип А, нито само седан с 2 врати, а доста рядкото у нас- Купе версия на модел А.
Интересно нов ли го е купил, или ползван.
И дали е бил само с 4 цил мотор, или с шестака мотор от Капитен...

Да, беше двуврато купе "табакера", с червен кожен салон и много хром. Дали 4-цилиндров ии 6 - уви, няма кой да ми каже  :'(

Купуван е от Корекома, но втора ръка, доколкото си спомням конфискуван от нашите митници - може да е бил на някой турски наркотрафикант  ???

Интересна е историята с парите. Накъде 1965 г. чичо Наско Кафадаров, негов съученик, талантлив художник споделя с баща ми, че се готви да "завърже" на Запад. Баща ми имал някой друг долар от дядо, двеста ли, триста ли и му ги дал. Чичо Наско си изрязва от линолеумфалшива финландска виза (учи в Полша) и успява да "завърже".
След някоя друга година някой си носи на баща ми армаган от чичо Наско - колода карти. Карти като карти - играли и толкова. Но няколко пъти по незнайни пътища чичо Наско все пита: Получи ли картите, та получи ли картите?!? И баща ми като взел кутията и я рагледал внимателно, намерил скрити в картона n австрийски шилинга - чичо Наско се бил вече позамогнал и си върнал борча със солидна лихва... Изкръшкал баща ми още някой друг долар от дядо, взел и от приятели назаем - и ето, горд собственик на Опел купе.

Друго, което си спомням, че се развали контактния ключ и му го бяха сменили с такъв от трабант. И мацките малко ми се смееха на ключовете, ама после като ги качах на опела бяха приятно изненадани :-)

Май 01, 2019, 20:00:29
Отговор #101

Неактивен racer666

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, надявам се да съм улучил правилната тема. Въпросът е дали някой би проявил интерес към моята делта. Използвам я за ежеднвка от няколко години наред с другите коли, но горката вече не е за това. Преди няколко месеца ми се счупи заключването на
волана в движение :) и беше малко вълнуващо... Иначе и в нея както и другите ми коли съм набил много труд и не малко средства за да продължава да се кара ежедневно. Та колата е Ланча Делта GT с 1.8 16v VVT 131 коня 1997 година.



Май 01, 2019, 20:13:30
Отговор #102

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Как да разберем техническото и състояние в момента та да правим оценка  ???
retrobs.com

Май 01, 2019, 20:58:02
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Как да разберем техническото и състояние в момента та да правим оценка  ???

Правилно, но и не само това.
Така или иначе темата е локуместа, но за да има макс. предполагаема цена, определено трябва да има детайлни и качествени /и без лозови листа за фон :)) / снимки от салона, мотора, и всички ракурси отвън на каросерията.
При това, като колата е в измито състояние вънка, вътре, и откъм мотора.
И пак само може да се гадае, има ли гнилочи и удари отдолу, или не.

Така в сферата на локумите, и с описаните дефекти, общо бих преценил сегашната и продаваема, а не фантасмагорична цена, на макс. около хилядарка в лева.
А най-вероятно и по-малко, в зависимост от това, има ли платени данъци за 2019, и макс. дълги, или въобще валидни- преглед и ГО.

Тия ценови граници не са чак толкова лоши за точно тоя модел и години.
Предполагам, че Делта от тая Генерация с 1.8 мотор, даже идеална да е отвсякъде, пак никой не би и дал повече от 2 бона в лева у нас.

Май 01, 2019, 22:18:08
Отговор #104

Неактивен racer666

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Да, съвсем уместен въпрос. Мога да кажа следното : двигателят не гори масло, не се забелязва загуба на мощност; ангренажен ремък, водна помпа и ролки са сменени преди 26 000 км , спира добре (наскоро сменени задни налкадки); спирачни дискове ОК; сменени въжета на ръчната; нови предни носачи, биалетка, предни амортисьори; климатикът се нуждае от зареждане; нов термостат ;Сменени всички гърнета + мека връзка и резонатор; газов инжекцион AgisM210 с 27л бутилка (не е на мястото на резервната гума) - за смяна на газова рейка(над 50 000 е и вче прави проблеми); салонът е сив плат и е за пране, липсва ми шофьорска седалка(купих я със счупена облегалка на шофьорската) и ползвам дясната седалка за шофиране(абе трябва си друг салон); Външно има доста забележки (леки следи градушка,изгорял лак на тавана и спойлера,ужулено ляв заден ъгъл, бронята е малко по-друго синьо) но отдолу няма гнило. Има малка дупка на задния ляв подкалник.
« Последна редакция: Май 01, 2019, 22:27:56 от racer666 »

Май 01, 2019, 22:25:11
Отговор #105

Неактивен racer666

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Съжалявам за лозовия параван :) Използвах стари снимки просто за първоначално представяне. Мен ми е ясно, че повече от 1000 не може да и се вземе, идеята ми беше дали представлява интерес за някой фен на класиките. Че за беден чичо от село малка, ниска, друсаща колица с крехък алуминиев картер едва ли ще представлява интерес.

Юли 31, 2020, 20:14:58
Отговор #106

Неактивен PeSho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Колата е имала газова някога(вмомента няма) ел огледала, ел стъкла, ел багажник, ръчна скоростна кутия шибидах(не работи) пръскалки на фаровете. 87-ма година е и до преди 2 месеца се караше ежедневно. Регистрирана с вс документи, гражданска и данък платени. Колко мога да и взема?

Юли 31, 2020, 20:16:41
Отговор #107

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Може ли малко снимки? Благодаря!

Юли 31, 2020, 20:26:32
Отговор #108

Неактивен PeSho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Дай на лично номер за да ти пратя по вайбър, че не знам как се пращат тук

Юли 31, 2020, 20:33:06
Отговор #109

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
0887912897