Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 39975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2011, 12:50:06
Отговор #20

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колега,да се оцени един автомобил ГАЗ 21 със снимки е трудно ,а без снимки никак.И аз примерно като човек който познава марката бих я оценил за себе си,което в никакъв случай не означава ,че колата ще се продаде на тази цена.По простата причина ,че ГАЗ 21 трета серия има у нас все още достатъчно много, затова понягога по важно от състоянието на колата,е да излезе реален купувач-любител на марката, който да я оцени адекватно и да има финансовата възможност да я заплати.
Ако погледнеш мобилето ,там Волги с петцифрено число висят с години,така че изводите можеш да си ги направиш сам.
Затова не слушай никого,назначи една цена от която ти ще си доволен, и след това в зависимост от тенденцията на непродаване във времето(ако се окаже такава),ще започнеш да намаляваш цената ако си решил твърдо да я продаваш.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 19, 2011, 16:44:46
Отговор #21

Неактивен gele76

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Колега,да се оцени един автомобил ГАЗ 21 със снимки е трудно ,а без снимки никак.И аз примерно като човек който познава марката бих я оценил за себе си,което в никакъв случай не означава ,че колата ще се продаде на тази цена.По простата причина ,че ГАЗ 21 трета серия има у нас все още достатъчно много, затова понягога по важно от състоянието на колата,е да излезе реален купувач-любител на марката, който да я оцени адекватно и да има финансовата възможност да я заплати.
Ако погледнеш мобилето ,там Волги с петцифрено число висят с години,така че изводите можеш да си ги направиш сам.
Затова не слушай никого,назначи една цена от която ти ще си доволен, и след това в зависимост от тенденцията на непродаване във времето(ако се окаже такава),ще започнеш да намаляваш цената ако си решил твърдо да я продаваш.

Здравей Колега,

Много благодаря за отговора. Скоро ще я снимам и ще пусна снимки. Историята на колата е следната:
Дядо ми почина на скоро лека му пръст. Преди около 15на (а може и повече) години я спря от движение тъй като вече не можеше да си позволи горивото и я качи на трупчета и консервира. Колата си вървеше перфектно до тогава. Колата и преди и до ден днешен е стояла в гараж. По салона каквото и да ви кажа ще е малко, защото просто е все едно извадена от завода. Нищо не е пипано по него. Лека му пръст , но тази кола му беше в душата и се грижеше за нея повече от колкото за баба ми :) След като я снимам ще разберете за какво става въпрос.

Идеята ми да ви питам за цената е че именно в мобилето видях всякакви суми и не мога да преценя каква е реалната стойност на тази кола. Нито искам да изкарвам милиони нито нещо подобно. Но не искам и да я подарявам, защото за един ценил на ретро автомобили тази кола си е истинско бижу. За това поисках съвет от вас. Да ми кажете някаква ориентировъчна цена: примерно минимум и максимум, пък аз да си преценя какво ме устройва.

Благодаря предварително.

Ноември 20, 2011, 00:31:23
Отговор #22

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Една кола струва толкова,колкото са готови да платят за нея,това също го имай предвид.И още нещо ако след години не се е продаде е по-добре да я подариш за жалка сума на някого,който ще се грижи за нея както заслужава,от колкото да я изхвърлиш...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Ноември 21, 2011, 17:06:54
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колега пусни снимки,и който е наясно с модела и като прецени състоянието ще каже някакви граници...И на мен ми е интересно колко ще струва толкова запазен екземпляр. 2-3 хиляди лева?

Ноември 25, 2011, 16:44:05
Отговор #24

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Една кола струва толкова,колкото са готови да платят за нея,това също го имай предвид.И още нещо ако след години не се е продаде е по-добре да я подариш за жалка сума на някого,който ще се грижи за нея както заслужава,от колкото да я изхвърлиш...
+1.Колегата Котков го е написал най-точно.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 05, 2011, 10:38:56
Отговор #25

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Преди 4 години испуснахГАЗ 21 - 3серия на 12 000км и се продаваше за 1000лв но имаше проблем с документите, оделно тогава не бях много голям фен на руските но сега съжалям много  :( >:(

Декември 05, 2011, 20:56:13
Отговор #26

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Като се сетя преди 15_тина години няколко такива гниеха пред блока...Не се радваха на особена почит,защото беше пълно с руски автомобили... Но сега са истински класики и аз много се кефя като видя такава... Дядо ми на свадбата си е бил с такава.... :D

Декември 05, 2011, 21:56:22
Отговор #27

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Една кола струва толкова,колкото са готови да платят за нея,това също го имай предвид.И още нещо ако след години не се е продаде е по-добре да я подариш за жалка сума на някого,който ще се грижи за нея както заслужава,от колкото да я изхвърлиш...
+1.Колегата Котков го е написал най-точно.
Приятели ,позволявам си да не съм съгласен със подобни твърдения
когато към един автомобил няма интерес и се появи купувач с 200 лв ...в никакъв случай не значи че
автомобила струва толкова

Цената на един автомобил се определя от самия автомобил

марка ,модел ,състояние ,произведени бройки и т н

Господа ,време е в България да си сменим малко мисленето ....не ви ли прави впечатлиние че сме заобградени от ментета
навсякъде ....И ЗАЩО ?
защото навсякъде се говори за цени ...по евтино ...още по евтино и накрая ...МЕНТЕ  :'( :'( :'(

всяка едно нещо си има ЦЕНА  независимо че на нас не ни харесва ...и за това
повечето редки и ЗАПАЗЕНИ автомобили ...заминават за скраб ....заради безумните ни коментари за ЦЕНАТА

само за сравнение
ако си купиш една позагнила АЛФЕТА в България за 1800 лв те обявяват за ЛУД

навън един такъв автомобил в такова състояние струва 2000 евро най малко
пък за цените за частите и да не говориме .
Всеки сам си прави сметката за това колко е склонен да даде ...но това не значи че автомобила струва толкова
Помислете ....защото днес си купувач ...утре си продавач

реално трябва да се съди и тогава ще се променят към добро нещата в България

Благодаря  :D
Centrum Transaxle

Декември 10, 2011, 23:49:26
Отговор #28

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Нямам предвид да се правят цигански номера тип пазар Георги Кирков,но мисля,че е по-добре да я даде за 400 лева на някой ако ще я хвърля вместо да му дадат 300 лева и да я смачкат на пункта... Това е мое мнение,всеки е свободен да продава и да купува,това което го устройва и му е по джоба :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 11, 2011, 14:29:40
Отговор #29

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако трябва да си говорим честно аз вьобще не виждам дори да има някакьв пазар за ретро автомобилите.Тук там се продаде някоя кола за 1000-1500лв и оттам нагоре в ценовия диапазон пьлно мьлчание.Виждам в мобилето автомобили по 6-7000лв които се продават с години вече безуспешно. Тези от 15000лв  и нагоре вьобще не ми се коментират Не че колите са лоши просто липсва какьвто и да било пазар за тях в Бьлгария.Не, че няма платежоспособни бьлгари просто много са малко хората които оценяват достойно старите ни возила.А и от друга страна не виждам чужденци които да се изтрепват на опашка да ни изкупуват возилата на безценица те си имат достатьчно.И като се погледне всичко това на фона на растящата криза според мен да се продаде  кола била тя и ретро си е направо луд кьсмет.Това си е мое мнение разбира се .Така че колега ако си решил да продаваш наистина проучи много внимателно пазара и сложи цена която която да е разумна предвид сьстоянието на колата както и това на пазара което сьс сигурност няма да се подобри в близките години.