Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 40004 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2012, 11:22:16
Отговор #40

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73
Здравейте. Приятел ме помоли да разуча въпроса тъй като иска да си продаде съкровището. Обръщам се към ретро форума защото автомобила е изключително запазен с всичко по него така както е излязъл от завода (гуми, аптечка, интериор, крикове дори...). На 30 хиляди пробег е но за съжаление нямам снимки в момента да ви покажа. Изглежда много добре запазен и е червен цвят (гранд при). Интересува ме ориентировъчна цена за това бижу доколкото е възможно без да съм дал снимки  O:-)
Благодаря ви предварително ;)
можеш да му вземеш 300-400лв. на белканто колега там със сигурност ще му се зарадват.

Март 27, 2013, 21:37:07
Отговор #41

Неактивен slavchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
колеги здравейте.. първо да кажа не пускам обява, просто искам да се посъветвам с вас, защото си нямам на идея кви пари струват частите
та искам да ми дадете съвет колко струват как вървят ?? на дядо ми са а той ми казва някаква бомбастична цена, че им иска (били ретро трудно се намирали и такива неща) има хора който ги искат и незнам какво да им кажа, та кажете вие (надявам се да ме вземете на сериозно)
Примерно едни ризи кви пари вървят ?
бутала (чисто нови )
сегменти и тем подобни ?
http://www.album.bg/nowayout/albums/198155/

Март 27, 2013, 21:43:25
Отговор #42

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здрасти, колега,
ако чакаш някой да ти каже средна цена за последните 20 комплекта ризи за Рено Дофин, продаден в България в последните 10 години, едва ли ще стане :)
Това са чаркове за доста непопулярна в последно време кола и нещата стоят така : можеш да ги пуснеш за 50лв всичките чаркове в продавалник и месеци наред да не ги продадеш. Може обаче някой в нужда да ти даде 100лв само за буталата примерно. Сложен е пазара на тия части. Можеш да се ориентираш в e-bay как вървят цените. Аз мога да ти споделя информация за сегменти и части за стари бмв-та - за 6 цилиндров мотор комплект основни и биелни лагери (добра марка) са към 120лв. Комплект сегменти пак за 6 цил, мотор - 150лв. Стоят в един магазин прашлясали с години и няма кой да ги купи.
Частите от Дофина май стават и за Рено 8/10. Нека по-запознатите да се изкажат. Живко, къде си? :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 27, 2013, 22:05:41
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, най-късните Дофини май са с един мотор като ранните Рено 8 и Рено 4.  :)
Иначе по темата, колегата ДМС е прав, баш за тия части е много трудно да се даде някаква ориентировъчна цена за България.
Като цяло бих предположил, че евентуалните цени дето ще им се вземат, няма да са никак високи.

Март 27, 2013, 22:16:21
Отговор #44

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ориентировъчна във Франция: комплект 4 ризи и бутала със сегменти и болтове, пълен комплект, един им е искал 165 евро, но така и никой не ги е дал. Значи явно във Франция подобен пълен комплект струва по-малко. Тук няма как да струва повече, отколкото струва във Франция. Най-вероятно цената им е близо до споменатата цифра, но в лева. Но нещо дори и да струва еди-колкоси, въпросът е и колко е готов да даде купувачът. В крайна сметка цената е това, което ще сложи продавачът в джоба след успешна сделка  :)

Март 28, 2013, 13:27:33
Отговор #45

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Накратко - струват толкова,колкото ти даде купувач - това чисто практически.

Аз съм отявлен противник на такъв тип запитвания,защото не водят до нищо креативно след себе си.
Колега ако се вгледаш, в този раздел има поне 5-6 подобни теми - от единични части, до цели ретро-автомобили.
Единственият резултат,който сигурно и при теб ще се получи е, че огромната част от питащите в дадените теми повече не са влезли във форума.

На второ място,ако приемем ,че са на дядото ти, предполога се ,че си млад човек - нищо не ти пречи сам да се ориентираш в интернет как стоят нещата в чужбина.

Иначе има различни схеми на продажба: ххххх, после хххх, след това ххх, хх, х - и така сам ще видиш колко струват в момента ,в който продадеш стоката.

П.С. Всъщност ти сам можеш да споделиш с нас,какви са ти наблюденията, тъй като преди 2 месеца беше писал тук в подобни обяви, че предлагаш части?
« Последна редакция: Март 28, 2013, 13:38:21 от dido1903 »

Март 29, 2013, 23:40:10
Отговор #46

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да, май трябва да се "изфилтрират" подобни теми. Няма смисъл от тях.
Имаш части за продаване - пускаш обява. Като не знаеш колко пари да им искаш  - пишеш "по споразумение", или "цената подлежи на коментар".
Иначе темата ти slavchev звучи малко като:
- Абе момчета, тука мога да изнамеря едни части, ама я кажете как да изкарам повечко пари от тях?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 31, 2013, 13:55:44
Отговор #47

Неактивен slavchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Благодаря за мненията... намеренията ми бяха сериозни, както съм писал и това е единствения форум за ретро коли, и исках да се посъветвам с вас, но като гледам не всички ме взехте на сериозно.. благодаря все пак на колегите които дадоха съвет.. трийте темата

Април 01, 2013, 10:58:56
Отговор #48

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Аз не мога да кажа търговската цена на тези неща в България като за да намериш такива части трябва да търсиш и да чакаш да излезе нещо от някое мазе. Имах и късмет, че взехме един от Дофините с доста нови части към него, а него го взехме за 400 лв така че всичко е до късмет. Отделно в България няма не повече от 10 човека в най добрия случай, които да правят Дофини. Бутала стават за Дофин или 4цв. Ако колегата пусне някаква нормална цена в лв. и аз бих се замислил по обявата  :)

Април 01, 2013, 16:14:03
Отговор #49

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, май трябва да се "изфилтрират" подобни теми. Няма смисъл от тях.
Имаш части за продаване - пускаш обява. Като не знаеш колко пари да им искаш  - пишеш "по споразумение", или "цената подлежи на коментар".
Иначе темата ти slavchev звучи малко като:
- Абе момчета, тука мога да изнамеря едни части, ама я кажете как да изкарам повечко пари от тях?
Хах, колегата е прав, плюс 1.
Тази тема, макар и в по-културен вид, е подобна на йезуитската тема с продажбата на 60-ските Мерцедес каталози.  ;)
Дето собственика подпитва на лични кой колко пари дава, съпоставя офертите, и така решава на кой да продаде.
Но в оня случай, от целите сложни комбинации, оня с каталозите надали е спечелил пари като да избута примерно Васил Божков,  ;D  от някои престижни класации.  :))