Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 40016 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 12, 2014, 00:47:51
Отговор #50

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13
Здравейте!

Би ми било интересно какво мислите за това доколко този автомобил е ценен като антика и каква би била евентуалната му цена?
За техническите му параметри 100% знаете повече от мен  :D
Малко допълнителна информация - автомобилът е Застава ГТ55, на по-малко от 60 000 реални км (от километража се вижда - 53420), обслужван е редовно и грижливо, всичко по него е оригинално. И най-важното - кара се доста редовно и стои в гараж.
Предварително благодаря за мненията!


P.S. Моля модератора на форума да премести темата, ако не е за този раздел! Благодаря :)

Октомври 12, 2014, 01:09:33
Отговор #51

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Според мен трябва да се радваш ако успееш в този му вид да му вземеш 1500лв.

Октомври 12, 2014, 09:15:21
Отговор #52

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Хубава е колата. Но едно не ми харесва. Казваш че колата се кара редовно и че е на малко километра. Тези две думи се изключват взаимно. А и ми се струва че цифрите са доста разместени.
0890192949 / 0887192949

Октомври 12, 2014, 11:16:53
Отговор #53

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13
Автомобилът не е мой, на един познат е.
Под "доста редовно" имах предвид, че човекът не я изкарва от гаража само колкото да мине техническия преглед  :D
От време на време си ходи с нея на работа и т.н. Не се кара всеки ден, но определено не е и "застояла", ако мога така да се изразя  :D
За цифрите на километража нищо не мога да кажа.
Човекът се чуди какво да я прави, но не иска тя да попадне в ръцете на някой, дето ще я окепази за нула време. Все пак с години я е гледал и се е грижил за нея.

Октомври 12, 2014, 12:46:39
Отговор #54

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Човекът се чуди какво да я прави, но не иска тя да попадне в ръцете на някой, дето ще я окепази за нула време. Все пак с години я е гледал и се е грижил за нея.

Ако пуснете обява тук, шансът да попадне на някой ценител е доста по - добър. В кой град е колата?

Относно цената може да се вземе повече от 1500 при голям късмет, но може и едно обаждане да няма за тая цена, така че 1500 е добро начало според мен. На мен лично този модел ми е много симпатичен, но по принцип фенове за Zastava сякаш няма...  За един ценител на оригинала обаче ще е важно да може да отстрани всички предходни намеси, като допълнително поставените броячи по таблото, радиото и неговата основа, заедно с ладовия уред, говорителите и т. н. Дано за поставянето на тези "екстри" не са пробивани оригиналните табло, тапети и други... От една страна такива дреболии биха отказали някой желаещ, дори и колата да е в добро състояние. От друга страна обаче, все някой ще я хареса заради доброто й състояние, въпреки тях, така че с две думи - относителна работа...

Октомври 12, 2014, 13:13:57
Отговор #55

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13
Благодаря за мненията  O:-)

Колата се намира в София. За това дали е пробивано табло и т.н. не мога да кажа, само собственикът знае...
Но си прав, че Застава май не са много популярни. И все пак, от една страна е така, но от друга, не помня кога за последно съм виждал такава изобщо в движение, камо ли в такова запазено състояние.
Иначе наистина е много симпатична като кола. Ще посъбера още малко мнения, пък собственикът да си реши :)

Май 10, 2017, 12:05:29
Отговор #56

Неактивен capital

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, имам нужда от помощ при определянето на ориентировъчна цена  на Шкодата по-долу.
Това, което знам за автомобила е следното: по талон регистрацията е 1970г. но твърдят, че е по-стар (не са ми дали никакви документи още), автомобилът вероятно е пребоядисван, пали и е в движение; казаха ми, че има и резервен двигател, но аз не съм го виждал, ориентировъчните километри са около 94,000.



Всякаква информация относно оценката на колата ще ми е полезна.

Благодаря предварително!



Май 10, 2017, 12:41:58
Отговор #57

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oсновно парите се определят от продвача в условията на свободния пазар , за мен със сектанткско
шкодово мнение колата е ценна , въпреки че е  относително /релативно масова . :)

Конкретно - това е втората ранна хронологична модификация на Октавия преди да и сложат прилагателното име
за модел . Точно се води Skoda 445 , най отличителния белег е торпедото на предната  решетка.Произведена е около1961г

през същата година претърпява фейслифт на предната решетка и задните светлини и модела
започва да се нарича Октавия.

При тази модификация , ако се не лъжа се сменя тертипа на предното окачване - минава се от магаре + напречен ресор на
магаре + два класически горни и долни носачи. Окачването е взаимозаменяемо . Напречния ресор остава само отзад.

С напречния ресор отпред стават доста бели /ПТП - та поради конструктивно недодялане и преждевременна умора на ресора
затова горещо препоръчвам ако е с първия тип с ресор , подмени го цялото с поне с такова от донор или от до ако не държиш
на 100% автентичност. Тук ги има и двата мотора 1089 и 1221 кубика с еднокамерен Jikov карб , тази с кой мотор е?
 

« Последна редакция: Май 10, 2017, 12:47:09 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 10, 2017, 12:51:02
Отговор #58

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте, имам нужда от помощ при определянето на ориентировъчна цена  на Шкодата по-долу...

Привет, колега,
Цената е относително нещо и зависи от хиляди фактори. Единият от тях например е целта на покупката - ако искаш колата за себе си, може да дадеш и по-висока сума, която обаче да не е чак толкова добра идея да похарчиш, ако купуваш колата с цел търговия. Така че всичко е относително и затова аз за цена няма да кажа нищо конкретно. Зависи много и това колко искаш тази кола.
За модела мога да ти кажа, че е интересен за шкодаджиите, защото това е реално първата Octavia. Тя е нещо като фейслифт на модела 440/445. Външно основната промяна е в предната решетка и някои други дреболии (декорации), но като цяло купето и остъклението си е същото от 1955-та, до 1964-та. Ако съдим по предната решетка и малките задни стопове, конкретно тази кола би трябвало да е произведена през 1959-та или 1960-та година - може да провериш на табелката в моторния отсек - там е написана годината. През '61-ва предната маска вече е без хоризонталната лайстна, а задните калници са с малки перки и съответно остри стопове. Че е пребоядисвана, може да си сигурен - личи си и на снимките, а освен това липсват всички лайстни - отгоре и отстрани (+ надпис "Octavia") на предния калник, отгоре на задния, а вероятно и по праговете. Ако имаш някакво колебание относно състоянието на купето, много лесно може да го разгледаш дори отвътре - виж пода, виж и под предните седалки. Оригиналното дъно има много характерни щампи , наподобяващи буквата "Ф". Погледни добре и дъното на багажника - видими са почти всички места, където са заварени отделните панели - дъно, страници, калници...
Нещо, което е малко неясно за мен е защо предната броня е цяла. За модела Octavia предната броня е от две отделни части, без средна, като номерът се поставя директно на купето. Забелязвам, че колата в момента е с по-стария и труден за намиране модел джанти от предходната модификация 440/445, а вероятно оригиналните виждам, че са отстрани. Забелязах също, че скоростният лост е долен. За Octavia е имало такъв вариант, но без да съм съвсем сигурен, мисля, че е за по-късните модификации. Дали това е преправяно у нас, може да се разбере лесно - най-вероятно конзолата за горния лост си седи в оригинал...
Та с на първо четене от мен толкова. Ако се сетиш да питаш още нещо - давай. На мен лично този модел ми харесва много. Надявам се някой ден пак да се сдобия с подобна машинка, но засега не съм близо до такъв момент. Иначе ще се радвам да споделиш повече подробности, както и развитието на събитията покрай тая красавица. Поздрави!

Май 10, 2017, 13:15:28
Отговор #59

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Роска , много лесно се минава на долни скорости с джаджи от Москвич при Шкода октавия. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987