Автор Тема: Колко би струвал автомобилът ми? Въпроси за цени.  (Прочетена 40027 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2017, 22:38:19
Отговор #60

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това е Шкодата на Сашо Скорбански - той твърди, че е 440 Спартак със сменена предна решетка. Обаче и таблото с хоризонталните уреди подсказва, че всъщност е по-късния модел Октавия Супер, понеже ми е споменавал, че моторът бил с 2 карбуратора, обаче не съм я виждал от много години и не помня дали е така... пък този господин има навика често "меко казано" да преувеличава. ;) Иначе предполагам колата е добре поддържана, в зората на ретро парадите у нас Сашо я изкарваше редовно. Обаче напоследък явно финансовото му положение се е влошило, виждам го често с жена му да продават разни вехтории на битака. Това е признак, че вероятно може да се спазари на доста по-изгодна от исканата цена /която всъщност не разбрах колко е/.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 12, 2017, 14:38:28
Отговор #61

Неактивен capital

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, благодаря за информацията и насочването на вниманието към важни детайли. Следващият път се надявам да влезна в колата и да я прегледам обстойно. Съгласен съм относно мнението ви за споделяне на ценови нива за този автомобил. Ще ви ъпдейтна, когато разполагам с нови снимки и данни за колата.

Май 12, 2017, 15:25:57
Отговор #62

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Това е Шкодата на Сашо Скорбански - той твърди, че е 440 Спартак със сменена предна решетка. Обаче и таблото с хоризонталните уреди подсказва, че всъщност е по-късния модел Октавия Супер, понеже ми е споменавал, че моторът бил с 2 карбуратора...

Ако в това има нещо вярно, особено за двата карбуратора, може да се окаже, че тази кола е от най-последните серии 445. Това би обяснило цялата предна броня и стария модел джанти. На тази червената трябва да се види и предният мост, дали е с напречен ресор. Напълно е възможно на последните 440/445 да са сложили и ново табло. Виждал съм разни снимки на такива екземпляри, но кой знае колко са автентични... Ето една 445 от 1959-та, с точно такъв вид, за която пише, че си е последна серия 445, с елементи от Octavia: http://auta5p.eu/katalog/skoda/s445_02.php
Иначе на червената, софийска кола има още една дреболия от по-късна Octavia - пластмасовата декорация на задния капак, но това наистина си е дреболия. Колата може да излезе интересна!

Юни 11, 2017, 13:49:53
Отговор #63

Неактивен mkok

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,
Наскоро се сдобих с Opel Kapitän, 1956 г. и желая да го продам. Тъй като въобще не съм навътре с ретроавтомобили, се обръщам към Вас, за да дадете вашите мнения и препоръки. Прикачвам няколко снимки за да се добие представа за автомобила. Външно изглежда доста запазен, но не е реставриран. Чудя се каква ориентировъчна цена бих могъл да му искал, заслужава ли си да се хвърля толкова много труд за да се реставрира напълно, има ли смисъл да му търся пазар в чужбина или е възможно тука да намеря някой, който наистина да оцени стойността на този автомобил? За всякаква допълнителна информация оставам на Ваше разположение.

Благодаря предварително!




Юни 11, 2017, 14:38:26
Отговор #64

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз давам 3500 лв по снимки като го гледам :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Юни 11, 2017, 15:33:51
Отговор #65

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Ако има снимки на салона и двигателя давам 4000  O0
FORD - Found On Road Dead

Юни 11, 2017, 16:11:46
Отговор #66

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ако има снимки на салона и двигателя давам 4000  O0
А ако има клипче в Тубата как работи чисто мотора, и се движи колата, аз пък давам до 4500...  :))

Конкретната кола не е за съжаление модел 1956, нито дори култовия 1958, ами е след 1959 версията Капитен, което го прави релативно по-безинтересен.
Още повече, и че точно модела 1959-1963 е най-масово продавания като нов Капитен в БГ, и затова все още точно от него има останали у нас няколко нелоши бройки, а и има много такива за реставриране.

Точно тази версия даже Гунди е карал, преди 220 еС конската му глава и Джулиата ГТ.
Аз лично точна за тази версия бих препоръчал продаване в чужбина, разбира се, след довършване на боядисването и останалата да кажем, козметична реставрация.
В тоя му вид и навън няма да е много скъп.
А в БГ за него пазара е слаб, и то с основание, поради отн. му масовост у нас.

Юни 11, 2017, 20:46:37
Отговор #67

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Добре е също да се знае предварително какво е положението с документите и дали собствеността на колата може да се прехвърли
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 11, 2017, 21:22:35
Отговор #68

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Значи положението е такова, чакаме повече снимки и то от съвременен смартфон или поне от не лош фотоапарат. Така с тези нискоконтрастни и малко снимки няма да стане работата :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Април 09, 2018, 18:29:27
Отговор #69

Неактивен StockCharacter

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте,

В гаража ни седи запазен Taunus 20М, модел с четири врати.

Колата е вкарана в България 1968 година и оттогава е в семейството. С изключение на водната помпа (сменена с нова) и акумулатора (липсва), всичко по нея е оригинално и запазено, включително радио Blaupunkt, кожен салон, гуми. Колата не е в София, скоро ще мога да предоставя снимки. Ако не ме лъже паметта, двигателят е 2,3 литра.

За съжаление май ще ни се наложи да се разделим с него, оттук и два въпроса: има ли търсене за този модел като цяло, не само в България, но и в чужбина?