Автор Тема: Реставрация на Ford Mercury Monarch Granada 1977  (Прочетена 42430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2012, 00:13:47
Отговор #10

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Новото е че тоя Форд виси в сайтовете и се продава - започна с 3000 лв но явно е било печатна грешка - сега е двойно повече :)

Март 01, 2012, 09:26:52
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Според мен логичен развой на нещата. Човека като е помислил малко е преценил, че няма смисъл да се реставрира, кола, която в отлично състояние ще струва по-малко от стойността на реставрацията и. А усилията и главоболията даже не ги смятам.
Та вероятно затова се продава. И аз я видях на 3000 лева и се замислих, че цената е разумна. Ако вече е 6000 лева обаче сигурно ще мине доста време, докато се продаде предвид състоянието, което самия той е описал във форума.
Иначе дано се намери някой да я направи.
Поздрави

Март 04, 2012, 21:36:10
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, 6 бона за тая грозотия, че и да се прави?
Повечето хора в БГ нямат наистина никаква реална представа за стойността на парите.
Няма законен бизнес, поне не автомобилния, и поне не по отн на американските коли, в този му евтино прекупвачески вид,   :)) в който да дадеш Х нещо като пари,
и да искаш след година възвръщаемост Х2.

Хем сме мързеливи, хем сме алчни.  ;D
Това за мен е най-големия ни проблем, по-кардинално казано.
А не Борисов, кризата, или още по-мързеливите ни съседи...  :))
« Последна редакция: Март 04, 2012, 21:43:11 от USfan »

Март 04, 2012, 22:48:44
Отговор #13

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Люси, не му знам историята на този Форд - но написах че беше 3000лв и стана 6000. Това обаче си стана в същата обява, в рамките на 2-3 дни - затова и споменах че може да е печатна грешка (да е искал да пише 3000Е примерно)

Март 04, 2012, 22:59:34
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, не му знам историята на този Форд - но написах че беше 3000лв и стана 6000. Това обаче си стана в същата обява, в рамките на 2-3 дни - затова и споменах че може да е печатна грешка (да е искал да пише 3000Е примерно)
Абе карай, все едно.  :))
Мървец е, и е жалко за колата.
Е то аз също ако беше моя, не бих я дал без пари, ама не бих се напъвал толкова бесмислено.
Особено на фона на дитирамбите в началото на тая тема, отпреди година...

Март 05, 2012, 00:29:58
Отговор #15

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Хм, 6 бона за тая грозотия, че и да се прави?
Повечето хора в БГ нямат наистина никаква реална представа за стойността на парите.
Няма законен бизнес, поне не автомобилния, и поне не по отн на американските коли, в този му евтино прекупвачески вид,   :)) в който да дадеш Х нещо като пари,
и да искаш след година възвръщаемост Х2.

Хем сме мързеливи, хем сме алчни.  ;D
Това за мен е най-големия ни проблем, по-кардинално казано.
А не Борисов, кризата, или още по-мързеливите ни съседи...  :))
да вярно не е кои знае какво!и с това име ГРАНАДА все едно не е американски форд,то и с 6 цилиндйра,на мен по ми прилича като янгтаймер,но не и класика

Март 05, 2012, 11:55:41
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Хм, 6 бона за тая грозотия, че и да се прави?
Повечето хора в БГ нямат наистина никаква реална представа за стойността на парите.
Няма законен бизнес, поне не автомобилния, и поне не по отн на американските коли, в този му евтино прекупвачески вид,   :)) в който да дадеш Х нещо като пари,
и да искаш след година възвръщаемост Х2.

Хем сме мързеливи, хем сме алчни.  ;D
Това за мен е най-големия ни проблем, по-кардинално казано.
А не Борисов, кризата, или още по-мързеливите ни съседи...  :))

Люси, нека не коментираме цените на автомобилите по този начин.
Особено обвързано с естетическата преценка.
Вкусове всякакви, както и финансови възможности.

Аз бих казал БРАВО на този, който се наеме и възстанови този автомобил.
Това колко ще даде си е въпрос на лична преценка.
Всеки има интернет и може да погледне кое колко струва навън и да си направи сметката.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 05, 2012, 20:24:15
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Митко, разбира се, вземам си бележка.
 Но не бих си позволи да коментирам нещата по този малко груб, но считам правдив начин, ако сосбственика си поддържаше темата.
Гледам че от година не е писал тук.
Значи интерес към форума и към предмета на темата му, няма.
А и щом я пуснал за продаване, това мен лично ме освобождава, считам аз, от всякакви /в рамките разбира се на добрия тон  :)/,
кавалерски отношения като от фен към фен.
Поне по отношение на въпросната кола.

И в такъв случай, считам и аз за редно максимално да помогна в преценката на някой бъдещ фен клиент.
Като разбира се, му помогнем и косвено финансово, с по-реални коментари по отношение на съответната кола.
Това косвено ще свали разбира се нералната и цена, и ще помогне вече реално някой сериозен фен да се сдобие с нея,
и да я реставрира като хората. :)

Март 05, 2012, 21:34:37
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Истината винаги е някъде по средата, но все пак целта ми е да не стигаме до излишни спорове, особено за пари. :)
Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 14, 2013, 00:34:16
Отговор #19

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Благодаря на "колегите' за изчерпателния анализ. Няма да се впускам в безсмислени полемики, но фантазията ви работи доста добре при все тая че не знаете кой съм аз и какво отношение имам към колата :)
Не мисля че съм "длъжен" да си чеша пръстите тук и да пълня темата с излишни неща след като няма развитие по колата.

Преди седмица дойде ред и на тази кола и днес реших да опиша какво съм предприел и какво ме затруднява, влизам тук и ви чета болните фантазии чак ми става смешно  :)

И така аз като един човек без вкус с грозна кола който се опитва да "изкара" някой лев без да е пипнал нищо по нея си взимам бележка и си посипвам главата с пепел.

Който иска да ми се обижда въобще не ме интересува но и в този форум явно има дребни душички които само гледат как да урезилят някой вмести да направят нещо градивно.

Ще съм крайно благодарен да другите които решат че си заслужава да ми помогнат да върна блясъка на тази баба.

 

Двигателя и скоростната кутия вече са на "операционната" маса. Доста части и детайли са побългарявани но за щастие няма нищо непоправимо, поне за сега де :). Планирам да направя списък с всичко необходимо и да направя поръчка от Rockauto освен ако не подскажете някой проверен търговец. За сега срещам проблем с намирането на изпускателен колектор и уплътнения на вратите.