Автор Тема: Реставрация на Ford Mercury Monarch Granada 1977  (Прочетена 42403 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2013, 19:25:46
Отговор #30

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Да, колегата Спидър е прав.
Но подобни обобщения от страна на собственика към част .......

 :D ти на боб ли гледа че правиш такива изводи или просто искаш да се заяждаш?
Утре ако ти постна актуална снимка от реставрацията на колата ще черпиш ли каса бира или продължаваме с чесането на клавиатурата?

Иначе наздраве!

Март 22, 2013, 21:57:06
Отговор #31

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Почна се малко бавно но, повече от 2-3 часа на ден не мога да отделя на "кака"



При разглобяването взеха да се показват ръчичките на предходните "реставратори" слагам ги в кавички напълно заслужено, но няма да навлизам в детайли а просто ще се постарая всичко да стане както трябва.

Кака е имала газово устройство и работеше само на газ защото предполагам бензиновата система ще има много проблеми от ръжда в резервоара до липсващи части в карбуратора. При монтажа на газовата система е имало доста груба интервенция по ламарините на колата.



Ръжда за сега не откривам но така или иначе съм решил да пясъкоструя в двигателния отсег, все още се чудя дали да го направя и на останалите ламарини.



На тази снимка ясно се вижда как са "запушили" двигателя, и как са решили проблема с клапаните и управлението на климатика, просто са го махнали   :)



Тук се вижда че е цвета преди е бил някакво бордо и предполагам с черен таван. Все още не съм решил аз каква комбинация да избера:



А това са първите части които заминават на пясък и от там директно към праховото. Иначе и те са интересно цветово комбинирани, жълто със синьо и червено  :-X



За тази седмица толкова.....
« Последна редакция: Март 22, 2013, 21:59:47 от Явор-Vromos.com »

Март 29, 2013, 20:19:04
Отговор #32

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Купето е почти готово за пясък:





няма много ръжда, панелите са в перфектно състояние, само по дъното има малко язви






Март 30, 2013, 14:06:42
Отговор #33

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Явно си се захванал сериозно с колата. Поздравления. Стискам палци да успееш да я завършиш.

Март 31, 2013, 13:48:20
Отговор #34

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Поздравления така се правят нещата както трябва, както каза Пешо дано нещата вървят гладко до самия краи на процеса. Хубавото е че ръждата е малко че като се сетя в какво състояние беше Чалинджъра на Ники от Враца и все пак го направиха момчетата. Времето, средствата и труда който са положили 100% оправдава средствата, пожелавам ти и твоита машина да стане така добре  :)
Classic Cars

Април 04, 2013, 21:33:17
Отговор #35

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Работата по колата ми доставя удоволствие. Разглобяването почти приключи, успяхме да скъсаме само един винт  :D
А днес набързо спретнахме това "чеверме" за да улесним бластирането и след това боядисването





Ще изчакаме малко да се оправи времето и тогава ще я транспортираме за пясъкоструенето.


Април 04, 2013, 22:33:58
Отговор #36

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Браво, работи се със замах. Няма да се излагате, името на Вромос задължава :D, хора, които могат да подготвят както трябва бегачка ще се справят перфектно с такъв проект.
« Последна редакция: Април 04, 2013, 22:35:42 от michev »

Април 08, 2013, 21:09:30
Отговор #37

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Двигателя вече е "пръснат" по стелажа на основните си части. Утре ще му замерваме износването, на пръв поглед има лек ръб на цилиндрите. но дано да е в допуска. За сега "изненадата" е само това изгаряне на гарнитурата между 3 и 4 цилиндър.

 


Април 08, 2013, 21:41:35
Отговор #38

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
професионално , завиждам ти благородно.
 

Април 08, 2013, 23:40:35
Отговор #39

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
знам че е доста рано за питане но на мен ми е интересно дали на края ще и смените цвета