Автор Тема: Реставрация на Ford Mercury Monarch Granada 1977  (Прочетена 42423 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2013, 14:26:47
Отговор #50

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Започнаха да пристигат подаръците :)




Май 08, 2013, 23:10:28
Отговор #51

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Колата в понеделник отива на пясък, отне доста време докато намерим ситен такъв за да свършим работата както трябва.

А днес пристигна този пакет с тези "дефицитни" части които не могат да се купят другаде освен в морга.



Изпрати ми ги приятел от USA , и както се вижда имам малко излишни запалки и "копчета" за врати :)


Май 11, 2013, 00:49:32
Отговор #52

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Умувал съм 3 месеца за цвят на кола, верно, че по времето в които нета едвам прохождаше в, ама ако имах, тази - нямаше да се чудя много-много за бялото, може-би, затова ти е трудно да решиш за друг, този прекалено и пасва... Това си е стара чанта - лачена, бяла... :)) Надявам се, че не мислиш за промяна, само, заради някакви комплекси, че предишният собственик е избрал бялото...  :)
Проектът, може и да е лесен, ама, ако не гониш сезонът, маже-би ще стане по-добре... ;)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Май 17, 2013, 00:53:24
Отговор #53

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Купето вече е напълно голо без никакво покритие :)

от долу:


тавана:


Май 17, 2013, 08:57:37
Отговор #54

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Пясъкоструят върши страхотна работа! Браво и на теб, без компромис ще стане колата май!

Юни 22, 2013, 21:40:22
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Участвала е в клипа на килата май тая машина  >:D   O0


Август 07, 2013, 23:57:33
Отговор #56

Неактивен СЕВА

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравей,преди малко видях темата тази кола заслужава да бъде реставринана в България няма друга такава.Казвам се Севастиян и се занимавам основно с американски автомобили по-специално Форд и имам малка колекция от ретро автомобили Форд и някой други.Тази кола я знам отдавна и наистина беше в много лошо състояние последно я видях преди няколко години на писта Дракон и там се запознах човека от който си я купил, а колата преди това беше варненска, беше на Тюфекчиев , много се радвам че има някой който да и обърне нужното внимание колата го заслужава. До колкото имам информация най новото в нея бяха двата долни шарнира, аз ги доставих от щатите на стария собственик от ретро клуб Несебър.Аз имам Mercury Monarch GHIA 5.0 8V 75г.Видях че си писал че имаш приятел в Америка който ти е доставял части втора употреба,аз имам човек който ми докарва части от Америка но може само нови,а на моята кола имам някой дреболии които са ми повредени и не се продават като нови дали може да ми помогнеш за доставка. Ето някой снимки на моите коли  http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=11326
« Последна редакция: Август 08, 2013, 00:05:15 от СЕВА »

Август 08, 2013, 12:45:29
Отговор #57

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
 Ето някой снимки на моите коли  http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=11326
[/quote]
  страхотно няма да е зле да си направиш тема тук и да пуснеш малко по подробни снимки на старите ти фордове които са страхотни особено LTD-to а и мач-1 то (ако не се бъркам беше кюстендилско)

Август 08, 2013, 20:43:27
Отговор #58

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Здравей,преди малко видях темата тази кола заслужава да бъде реставринана в България няма друга такава.Казвам се Севастиян и се занимавам основно с американски автомобили по-специално Форд и имам малка колекция от ретро автомобили Форд и някой други.Тази кола я знам отдавна и наистина беше в много лошо състояние последно я видях преди няколко години на писта Дракон и там се запознах човека от който си я купил, а колата преди това беше варненска, беше на Тюфекчиев , много се радвам че има някой който да и обърне нужното внимание колата го заслужава. До колкото имам информация най новото в нея бяха двата долни шарнира, аз ги доставих от щатите на стария собственик от ретро клуб Несебър.Аз имам Mercury Monarch GHIA 5.0 8V 75г.Видях че си писал че имаш приятел в Америка който ти е доставял части втора употреба,аз имам човек който ми докарва части от Америка но може само нови,а на моята кола имам някой дреболии които са ми повредени и не се продават като нови дали може да ми помогнеш за доставка. Ето някой снимки на моите коли  http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=11326

Страхотни автомобили особено ЛТД-то, двата Мустанга И Меркурито.
Направи си една тема както в УС-форума ;)  до колкото си спомням колега имаше и един страхотен Линкълн Таун кар от 90-те години.
Classic Cars

Август 14, 2013, 22:48:33
Отговор #59

Неактивен Явор-Vromos.com

  • Публикации: 56
Летния сезон не остава много време да пиша, а по колата се работи бавно но все пак се работи. От USA пристигнаха всички части които поръчах, всъщност поръчах всичко което имаше на склад за този модел Форд :).
Двигателя вече е шлайфан на 1 ремонт с монтирани нови бутала и сегменти. Коляновия вал беше задрал, как е работил без да се чува не знам. Сега е с нови биелни и основни лагери. Главата е основни рециклирана със всичко ново и в нея. Купето вече е изкърпено и боядисано е основа за метал. Предстои още доста обработка по снадките на ламарините и в кухините като прагове и врати.

Ще има снимки ........