Автор Тема: Третото ми Москве  (Прочетена 4562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 10, 2021, 09:53:38
Прочетена 4562 пъти

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Тъй като има една поговорка- апетита идва с яденето и аз така се озовах. След като имах 408И, имах мечта да имам четрифарка. Случайно се сдобих с него, не в добро състояние, обаче. Започнах да го правя, събрах всички необходими части, но все време няма и реставрацията боксува. А и майстор, който да я захване не намерих. И така един ден получих обаждане от познат с предложение да взема неговата 2140, да я наречем ( щото по талон друго пише). Аз я знам от доста време и съм му предлагал да я купя, но явно сега дойде момента. Не му мислих много много , а и не съм й правил сериозен оглед, а бързо се съгласих. Взех я най вече заради перфектно здравото купе и интериор, защото ми писна от ръждилници. Няма точка ръжда, отдолу купето е мазано с онова оранжево нещо от едно време, мисля че е оловен миниум. И така след като минахме нотариус отидох да си я прибера. Е имаше изненади- спирачките трагични, свирят като луди, тегли на ляво при натискане на спирачка, гумите галоши. Сега съм сменил всичко по спирачките, цилиндърчета, накладки, маркучи, течност. Сега чакам новите гуми.
Снимки ще кача по- късно, щото сега е на стойки, без гуми и не изглежда добре.😀

Август 13, 2021, 21:16:32
Отговор #1

Неактивен andi1

  • Публикации: 106

Август 13, 2021, 22:03:27
Отговор #2

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Честито! Добър вид и стойка има. Да е безаварийна!

Август 14, 2021, 06:41:14
Отговор #3

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Честито за продобивката
много щастливи моменти !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 07, 2021, 21:09:17
Отговор #4

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Смених всички масла, филтри. Предни и задни накладки и предни и задни цилиндърчета. Но усещам шум, виене, когато съм на 4та предавка и с газ. Когато отпусна педала на газта и виенето спира веднага, щом натисна и почва. От какво може да е, мисля че е от скоростите, но не съм много сигурен. Идеи?

Септември 07, 2021, 21:52:37
Отговор #5

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Диференциал
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 08, 2021, 14:12:16
Отговор #6

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Привет. Честито за москвича. Имам сантимент към този цвят. А пък един приятел от години си търси такъв цвят и все не намира :) Доколкото разбирам е сменяно купе най вероятно през 87 или 88г. и явно по талон се води 2138/408. Интересно казваш че си сменял предни цилиндърчета ? Демек е с барабани отпред ? Питам защото ми е интересно как са пристигали купетата тогава. Знам че е имало оборудвани без двг. скорости и кардан но с мостове и гуми. Но ако твоя е с барабани явно и мостовете са взети от старото купе и явно е имало и само голи купета. Или просто някой в даден момент е сменил дисковете с барабани, но ми се струва малко вероятно. Ако мостовете са от старото купе това отговаря на въпроса за шума. Както казаха по горе идва от диференциала. И ако е от старото купе явно е теглило ремарке и дифа е участвал в построяването на няколко къщи и вили и кой знае колко дърва и картофи е прекарал. При това най вероятно без смяна на маслото :) Така че спасението е нова касета или най малкото корона и пинъон. Може и така да се кара, карал съм години с виещ диференциал. Но най малкото е много дразнещо.
пс. не знам защо всички искат по късните купета да приличат на чист 2140. Не му отива тази решетка и надписите на калниците. Вероятно и отзад е с черна лента и надпис 1500 допълнително правени, но лично аз не харесвам това изкуствено състаряване. Късни дефорсак си е късен дефорсак и това му е чара :) Поздрави.

Септември 08, 2021, 14:46:50
Отговор #7

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Привет. Честито за москвича. Имам сантимент към този цвят. А пък един приятел от години си търси такъв цвят и все не намира :
Колкото до предпчитанията ти имаше един ето тук https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10602.0.html  , незнам дали е продаден, но може да питаш.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Септември 08, 2021, 15:51:33
Отговор #8

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Колкото до предпчитанията ти имаше един ето тук https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10602.0.html  , незнам дали е продаден, но може да питаш.

     Привет. Писа ми на лични за този москвич още миналата година ако не се лъжа за което наистина благодаря и не съм забравил. Но за съжаление е пребоядисван и няма номера. Аз пък направих грешката да си взема жена и съответно приключих с купуването на москвичи още през 2019г. / ама така е, които няма акъл си взима жена :)/ А пък моя приятел иска да е на оригинална боя като този. Изпадаха му един два през годините но все в момент когато нямаше пари. После като имаше пари, нямаше пък москвичи :)
     п.с съжалявам за спама, но исках на всеослушание да се оплача, че като имаш жена, нямаш москвичи и да бъде един вид предупреждение - нет жена, нет проблем :)

Септември 08, 2021, 16:07:04
Отговор #9

Активен fifo

  • Публикации: 1140
За протокола, не само с москвичите е така. Май само алфите са резистентни към тоя вирус - жените
Оспамихме темата, още две мнения и ще трябва нова тема "класиките и жените - имат ли бъдеще заедно?"
we all have wings, but some of us don't know why