Автор Тема: Москвич 2140 от 1981 г.  (Прочетена 22430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2023, 21:25:23
Отговор #110

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Уча в техникума по полиграфия и фотография и снимките си ги проявявам масово в часовете в лабораториите като това е единственото училище в момента в България с подобна насоченост.Увеличителите са Крокуси, като те са в пъти по-добри и качествени от УПА-та. За качеството на снимките допринася и фактът, че два учебни часа повечето пъти са недостатъчни, но точно на тези снимки това беше търсен ефект. В нас имам малко по-стар фотоувеличител от 60-те, който въпреки годините и огромните си размери. се представя много по-добре. Малко се поотплеснахме от темата с колите май :)

В същото време продължавам поразработването на москвича- ето една снимка, в която от времената на москвичите са се променили само колонките :)
 
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Януари 17, 2023, 09:27:19
Отговор #111

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тази събота имах голямото желание да се повозя,но москвича пак си показа характера. Предната седмица се скъса платното на бензиновата помпа и тази седмиица отидох да я сменя. При завиването на капака на помпата стана изненада- счупи се капака. Умора на материала, уморен материал или висша доза каръщина... Оказа се, че се е напукал капака и просто реши да се откърши.

 
Сложих нова помпа, съвременно производство, уж за москвич. Засега работи отлично, но скоро сигурно ще се предаде, затова ще гледам да оправя старата.Също така смених и бензиновите маркучи, понеже за една година се нацепиха...


След това се захванах с подготовката на предните калници за боя. Поиграх си да ги поизправя, без да ползвам почти никакъв кит, получиха се учудващо прави, намазах ги с епоксиден грунд, докато не започнат да се правят. Преди боята сигурно ще се правят пак,но като за пръв опит е добре изправен.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Януари 18, 2023, 08:15:31
Отговор #112

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще ти дам леко кощунствен съвет.
Свали люка на резервоара, тонирай си някаква елементарна акрилна боя, затвори си я в спрейче и си наръси собственоръчно калника и където още имаш за ръсене. Ако ще караш по-активно и то в София, 2140 няма да живее безкрайно дълго - винаги ще го драснеш, ще минеш някъде из храстите и е пак за правене. Не го дръж на грунд дълго. Боица и да пътува.

Март 14, 2023, 20:29:16
Отговор #113

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тези дни минах ГТП - спирачките са добре, но не перфектни и ще трябва да се ревизират най-накрая. На газ-анализатора също се представи повече от добре и покрива нормите.


Последва и една кратка разходка до близкото село Чукурово.Баира си го качва на четвърта без никакви проблеми, а той не е от най-полегатите.

Москвича и изоставената мина Чукурово


И едно загатване за бъдещото развитие в тази насока, но за нея скоро ще си има тема ;D
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Май 14, 2023, 20:28:53
Отговор #114

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
В последно време засилих работата по бежовия. Изтърках, оправих и боядисах фалцовете на вратите. Знам, че работата на парче е тотално грешна, но... В крайна сметка се получи доста добре, като за аматьор. Наредих от готовата страна и салона и започнах другата, оставих слагането на чисто новите кори за по-натам, когато го боядисам, засега ще кара с тези, които са си доста добри. След това ще трябва и да залепя уплатнения на вратите, но ги оставих за когато са готови и четирите. Това е резултатът:


Между работата москвича си се кара по региона, но поради фактът, че все още нямам годините за книжка и не го карам особено, в повечето случаи трябва някой да го кара, и все още няма много-много навъртяни километри при мен. Ето и снимки от една разходка до близкия яз.Огняново :



Направих и един експеримент- сложих жълти крушки за фаровете, но нещо не му отиват много и сигурно ще ги сменя скоро, както и целите фарове, защото тези рефлектори са много зле.

Общо взето работата продължава, като вече скоро чака ред за боя. Целта е някак да се довлече до събора на клуб Москвич в Крън на 16 юни и дотогава трябва каквото и да става трябва да е готов и на ход.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Август 21, 2023, 00:50:52
Отговор #115

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
От последния път отметнах някаква работа по конструкцията
Залепих уплатненията на вратите с такива от Гомапласт- ефектът е повече от перфектен- вече не духа от вратите изобщо


Междувременно смених и рефлекторите с нови- не съм го изкарвал още по тъмно, но пък придават съвсем различен вид отпред. Отделно тоците започнаха да ми правят някакви бъзици, но още не съм се захванал да се занимавам с тях.

Един ден при едно рязко спиране, джантата започна да стърже много и вдигнах за да видя какво беше положението- тъкмо бях запланувал да видя и спирачките. Оказа се, че някога, някой се е пробвал да развие десния апарат, обаче не е успял и е скъсал ухото, при което вместо да го оправят просто са застопорили счупеното парче, до момента в който не реши да се размести. Завариха ми ухото, а аз смених маншончетата, гумичките, буталцата и маркучите на предните колела.

Така и така го бях вдигнал смених и четирите шарнира, имам и едни полудовършени кормилни щанги, които ме домързя да ги досглобя и ще ги сменям по-нататък.

И завършената картинка

Поръчах и четири нови зимни гуми- Барум в правилния размер. Няколко дена преди да ги сменя отидох да взема джантите и изненада- резервната гума, която седеше под колата докато правих спирачките беше леко гръмнала, което се очакваше предвид състоянието и възрастта и. Другите гуми бяха четирите с различни размери,като сега временно ще седят на синия ми москвич, докато си чака реда за съживяване.



И така от днес малко пораздвижихме спирачките с едно качване до едно близко село с колоритно име.

Общо взето работата продължава.Ще се налага още работа по спирачките, защото още не са изцяло наред и още някои неща, като отделно вече е почти подготвен от едната страна за боя и си чака реда вече...
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Август 21, 2023, 19:59:21
Отговор #116

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Новите гуми са нещо задължително наистина , както и ревизираните спирачки . Стои готино бяло купе с червен салон .

Август 24, 2023, 22:53:26
Отговор #117

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Гумите са ясни, чаках почти до последно да ги сложа, за да не стареят само излишно на колата, докато не се кара.
За цвета първоначално бях скептичен- не е бял, а слонова кост, но вече с годините е доста избледнял.Като го пребоядисвам ще е една идея по-жълтеникъв. За салона в началото мислих да го сменям с друг цвят, но в последствие този започна все повече да ми харесва.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Ноември 01, 2023, 08:17:51
Отговор #118

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
И така още една съществена работа по москвича вече е отметната- вече е боядисан и ето как се получи.




Две возила с отварящ се напред капак, но с лека разлика в габаритите




Смених всички гумени уплатнения по купето и полирах всички детайли, сложих паркинг светлините, но остават още доста неща за слагане и правене докато стане готов, но като цяло се получи добре
Друга важна подробност беше и сдобиването с така очакваната книжка и естествено москвича беше първото легално употребявано от мен МПС и съответно москвича получи един важен детайл отзад


Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Ноември 01, 2023, 08:46:25
Отговор #119

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Супер е станал, винаги са ми харесвали червените седалки на Москвич.

Удивителният знак е супер аксесоар!