Автор Тема: Москвич 2140 от 1981 г.  (Прочетена 21973 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2022, 20:56:49
Отговор #60

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
В скоро време трябва наистина ритуално да горя частите в Сливен ;D Само съединителя досега е наред.Оригиналните маркучи бяха в доста лошо състояние,кърпени с тиксо и т.н. Цяло чудо си е че докарах на собствен ход колата ;)
Мисля да взема маркучи от Иван на Козлодуй или от рускинята.Като че ли техните части са най-читави сред софийските магазини :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Февруари 08, 2022, 16:09:44
Отговор #61

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Не че нещо, ама така като гледам става дума за някакви най-обикновени маркучи, демек нямат някаква специална форма.

Москвичът (а и почти всичко източно) май само 2-та големи маркуча на радиатора са със специфична форма, демек запчасти. Всичко друго се купува на метър по размер и вътрешен диаметър.
При цялото ми уважение, кой ви кара да купувате разходници от подобни магазини, дето нещата преседяват с десетилетия, ако не при крайния търговец, то при безбройните посредници по веригата?!?

Най-разумно (а и най-лесно) е, въоръжени със размерите на всеки маркуч, да купувате от най-удобната ви верига/магазин/склад за части и консумативи, без въобще да се обяснявате за какво и къде ви трябват. Пък там вече каквото има и каквото ви харесва. Иначе в такива дребнотемия се губи огромната работа, вложена в колата.

Февруари 20, 2022, 22:09:21
Отговор #62

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Предния път урочасах работите.И от съединителя нищо не става.
Досега нищо не му бях правил и не отпускаше добре.Днес го обезвъздуших няколко пъти и започна да отпуска перфектно.Да,ама не. После го запалих,обаче се оказва че скоростите изобщо не пожелават да влизат.Хърр,Пърр, не ще. И се взе решението,поради факта че е неделя,късен следобед,ще се слага стария-с него нямаше никакви проблеми.И така след половин час гледката беше следната:




На преден план е стария,а на заден-новия.Феродото е с 6 мм. по-дебело.Пружинките надстърчат с около 3 мм. над оригиналния.Сглобих всичко и вече нещата са перфектни-съединителя си работи перфектно.Цялата процедура отне около час и половина и няколко тона майки и лели.

Общо взето всичко закупено от небезизвестния търговец е един дол дренки...
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Февруари 21, 2022, 09:51:16
Отговор #63

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Не са пружините причината. Много е дебело феродото, като изглежда, че е ковано и диска е втора употреба. Когато е дебело феродото, аксиалния лагер няма достатъчно ход и не може да натисне пластините на притискателя докрай, тъй като вследствие на дебелината самите пластини отиват много навътре. И аз съм го играл това, но тогава преди да сложа кутията за късмет погледнах петата и видях, че е много навътре. Така, че си мисля, че си купил диск втора употреба, обявен за нов и кован с кой знае какво феродо.

Февруари 21, 2022, 21:59:06
Отговор #64

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Уж за нов го купих-беше си в кутия.Сложих си стария и всичко заспа.Нищо чудно и да е втора ширпотреба,предвид сведенията ми за недоволни от същия търгаш :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Февруари 22, 2022, 09:45:34
Отговор #65

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Може и нов да е бил, но явно е заводски брак тогава :) Просто като е дебело феродото и притискателя не може да отдели напълно и има постоянно зацепване. Другото което забравих да питам е какъв лагер сложи ? Ако е този търкалящия от снимките  има вероятност да тресе при тръгване. Просто притискателя си е за коксов лагер предвиден. С търкалящия почти винаги се получава притрисане. Надявам се при теб да го няма и ми е любопитно дали е така

Февруари 22, 2022, 10:02:29
Отговор #66

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Сложих търкалящия се,с него си купих москвича.Стария собственик сам си го е правил и смея да кажа,че е доста грамотно направен.Като още беше в движение си тръгваше хубаво,без никакви проблеми и не притрисаше.Като цяло предния собственик доста си е играл по колата.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Февруари 22, 2022, 19:19:43
Отговор #67

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Предния път урочасах работите.И от съединителя нищо не става.
Досега нищо не му бях правил и не отпускаше добре.Днес го обезвъздуших няколко пъти и започна да отпуска перфектно.Да,ама не. После го запалих,обаче се оказва че скоростите изобщо не пожелават да влизат.Хърр,Пърр, не ще. Феродото е с 6 мм. по-дебело.

Проблемът се решава като се подложи по една шайба на болтовете между маховика и притискателния диск. /за да се отдалечи феродовия/ След време, като се поизноси феродовия, шайбите се махат.
Не си заслужава гимнастиката, в случай че имаш резервен/правилен/ вариант.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 24, 2022, 10:10:43
Отговор #68

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Изникна ми един въпрос.Понеже се занимавам всичко да го изпипам до почти последния детайл имам едно питане относно казанчетата на разширителя.Имам два-зелено,което е употребявано и бяло-чисто ново.Та въпроса ми е дали оригинално са слагани бели?
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Февруари 24, 2022, 11:20:31
Отговор #69

Активен moskvich_408

  • Публикации: 79
На моквичите до 80та г. някъде са бели, след 80та, незнайно защо, почват да слагат зелени.