Автор Тема: Москвич 2140 от 1981 г.  (Прочетена 21964 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2022, 12:30:44
Отговор #70

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
И така още една стъпка е отметната-москвича е в движение.
Първо си поиграх за шести път с термостата.Намерих един стар,неугледен в мазето,останал от дефорсето на дядо ми.Като по чудо взе че проработи и вече си имам адекватен термостат.
Купих нови свещи и кабели отново.Като свалих старите свещи гледката не беше хубава:

Сложих нови-НЖК и кабели тесла и вече заработи по съвсем различен начин.
Взех и ново бяло казанче за разширителя.Смених и маркуча,въпреки факта,че на стария му нямаше нищо.Просто за всеки случай

И след една година работа вече го изкарах малко.Работи и върви перфектно.Първата работа беше да го измия стабилно.Боята от всичките тези години без гараж е страшно изгоряла и е на прах.Това е положението при миене само с вода и четка без никакви препарати.Плаче си за пребоядисване

Закарах го до бензиностанцията за малко бензин.Една основна грешка е,че не изчистих резервоара,но поне му сложих горивен филтър.

След като го измих придоби съвсем различен вид-даже и цвета започна да ми харесва повече.

Сега остава тия дни да се направи само преглед и гражданска и е готов.И постепенно започвам козметични работи,свързани с пребоядисването.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Март 23, 2022, 21:01:10
Отговор #71

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
След известно забавяне,свързано с липсата на всякакви фарове малко се позабавиха нещата,но днес вече Москвича е напълно редовен-с преглед,винетка и гражданска(с благодарност на едни хора,те си знаят кои :) )ГТПто мина повече от перфектно-много добри спирачки,изрядни светлини и вредни емисии,покриващи трета категория,но за жалост я писаха първа :)



И едно доказателство,че москвича просто си е правен за полетата :)

Сега за всеки случай мисля първо да навъртя стотина километра около София и региона за да се види какво още не е като хората :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Май 16, 2022, 23:16:16
Отговор #72

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Доста време измина,но работата продължава.Работата в багажника отне доста време,но се получи доста добре.
Това беше положението в началото

Свалих задния капак,смених пружините и го боядисах отвътре.Доста добре стана накрая.

Доста търкане и работа отидоха,но резултата е добър,като за боядисване в затворен навес.Направо не искам да слагам корите на багажника вече :)



Знам,че този метод за работа на парче е доста грешен,но не стана толкова зле.За следващия москвич вече ще съм си взел бележка :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Май 19, 2022, 11:05:42
Отговор #73

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Цитат
Знам,че този метод за работа на парче е доста грешен,но не стана толкова зле.За следващия москвич вече ще съм си взел бележка :)
Така е ,но ако само ремонтираш ,възстановяваш ,реставрираш кога ще караш? При почти здрав автомобил е безсмислено да чакаш 5-10 години докато стане като нов. Карай и не спирай ,освен когато е наложително разбира се.   :)

Юни 02, 2022, 23:00:55
Отговор #74

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тия дни успях да си поиграя малко с москвича-багажника вече е напълно завършен.

Един малък детайл :)

Свалих и изхвърлих старото страшно напукано табло

Положението отвътре не е зле,но не е и добре


След дълго търсене вече успях да си намеря и червени колани.Досега не бях виждал от този тип колани,дано да излезнат добри.Логото на Габрово на тях е перфектно допълващо пейзажа :)


Също така леко експериментирах с паркинг светлините и резултата е повече от добър

Имах големия мерак да го изкарам за Спасовден,но и тази година ще трябва да съм зрител :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Юни 03, 2022, 09:42:37
Отговор #75

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тия колани са същите като някогашните на нашата Жигула. От българското производство са ми най-удобни и красиви. Твоите изглеждат супер. Единственият кусур са им кукичките - трошат се по някое време, ама нищо не преччи да приспособиш някоя тел или да изрежеш ламарина, както аз си ги бях направил.
Багажникът е стана идеално - браво!

Утре го дават хубаво време, стана дума преди малко с колегите как ще се ходи. Като се замисля, почнах 90-те и почти не съм пропускал. Първо с майка, после сам с колелото. Голям мерак. Един път пеша и ме пра як дъжд. Никого не познавах, само гледах с часове старите коли и много ми се искаше и аз да си имам една и да дойда на Спасовден. После като взех книжка - с Жигулата. Сега аз водя сина и той се кефи.

Юли 11, 2022, 21:48:40
Отговор #76

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Със свършването на учебната година работата се засили.Намазах с ръждопреобразувател купето,след това го грундирах и накрая го боядисах-резултатът е следния.Прокарах кабели и високоговорители .Остава само да премахна един теч от люка и да се пренасям към пътя за бояджийното  :)



Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Август 10, 2022, 13:20:02
Отговор #77

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тези седмици си играх със салона.Първо се пробвах да се правя на тапицер-долната част на шофьорската седалка беше скъсана и я смених с тапицерията от седалката,която взех от донора.Получи се доста добре по мое мнение,въпреки че е една идея по-тъмна от старата,но едвам се забелязва.

Наредих всички седалки по местата им след дълго миене и мазане със всякакви препарати

Сложих и новото арматурно табло,нови сенници,както и всички гуми и стелки.Под барчето за запалката сложих и един стар филипс касетофон.Мислех си да пробия таблото за да сложа оригиналното радио А370,но ми е жал.Сложих и лед крушки на таблото,защото нещо не ми харесваше колко слабо светят старите лампи и това е резултата



И когато всичко си мислих че е наред го изкарах малко по уличките ,обаче започна да загрява много и докато се усетя вече беше вдигнал 100 градуса.Естествено бензиновата помпа реши, че не и се работи в момента и последва едно хубаво бутане.Като изстина отворих капачката на радиатора-суша,а го бях напълнил преди една седмица.Дръпнах щеката и се разбра къде отива антифриза.И нека всичко да започне отначало...
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Август 10, 2022, 13:59:58
Отговор #78

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Много хубав резултат се е получил за салона.
Какви препарати използва?

Това с антифриза защо е станало?

Август 10, 2022, 14:20:57
Отговор #79

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Общо взето първо ги намазах с вазелин да омекнат,защото от една година престой на тъмно и сухо бяха твърди на камък,мазах през 2 дена 2-3 пъти и сега са доста меки,после ги измих с великото Меглио,падна почти всичката мизерия от годините,минах го с Тест и вода.След това го намазах с някакъв български препарат за кожа,който го купих съвсем случайно за да пробвам-виждал съм го само в магазин Румик в кв.Орландовци (да не се приеме за реклама,въпреки че прилича на такава :D )-попива доста добре в кожата,не пуска цвят,а и седи доста лъскаво после.Минах после и таблото,както и една от корите за врати и пак е доста добър резултата.Няколко пъти го намазах обилно и изсъхна за 1 ден.Като цяло на мен ми допада как стана.
За антифриза предполагам ,че е от гарнитурата на главата,още като я купих ми изглеждаше доста тънка.Уикенда мисля да махна главата и да видя какво е станало.
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.