Автор Тема: Москвич 2140 от 1981 г.  (Прочетена 21954 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2021, 18:42:16
Отговор #30

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Та ми е интересно дали си брал ядове с този ауспух, тъй като е по различен и явно и средното гърне е по различно ?
Ах тези гърнета,живота ми взеха....Едвам,едвам паснаха.Просто думи нямам,но са по-добри от старите.Средното е руско и беше по-дълго и трябваше да се реже.Задното пък е с едно фи като предното и не паснаха изобщо и се наложи преправяне.Да не говорим за мястото,откъдето излиза тръбата на новото и перфектната и чупка.Толкова зор видях,докато ги сложа,че направо ... Но иначе след всички аквалибристики резултата е доста добър и колата издава доста добър звук.Но взех тези,просто защото нямаше никакви други по магазините в София и доста време ги чаках да докарат на Козлодуй.

Двигателя работи на три цилиндъра.
Хммм,интересно защо мислиш така.Като му се направи центровка замърка доста приятно и тихо.А и клипа може да заблуждава,защото го палих без двуцевка :) .
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Декември 15, 2021, 19:20:14
Отговор #31

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Хммм,интересно защо мислиш така.Като му се направи центровка замърка доста приятно и тихо.А и клипа може да заблуждава,защото го палих без двуцевка :)

Ами, щото го чувам. Поне на клипа е така. После може и да се е оправил. Все пак, това е първо палене след ремонта.
И на три цилиндъра може да мърка. Коментирам клипа и да се има предвид. С добри намерения. :)
п.п. Лесно се разбира по свещите коя не работи.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 18, 2021, 00:39:07
Отговор #32

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Клипа може много за излъже... При силен звук телефоните имат някакъв "аутокорект" или дефект и правят накъсан звук. Пробвал съм да снимам тресящ мотор, на клипчето е едвам доловимо... Така че оценки за работа на мотор, качество на боя и хром... само на живо ;)

Януари 04, 2022, 22:27:23
Отговор #33

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Три седмици по-късно мнението ми за тези гърнета и в частност задното е.....просто как да не псува човек.Тогава като ти отговорих,все още не го бях закачил задното и си мислех,че няма каквода се обърка.Е,обърка се всичко.
Първо , задното гърне е по-обемисто и се удря в купето.Трябват доста усилия да се намери компромисно място,където да не удря толкова много в купето.


Втория проблем-тръбата е нереално неточна.Все едно е правена в час по трудово от второкласник.Нищо общо няма.Извивката е толкова добре сгъната,че трябва да избереш дали да стърже или в деференциала,или в ресьорите.Успях с известно магерене да го докарам някак да не е чак толкова фрапантно.Така изглежда без преправяне...


И третия проблем-тръбата отзад е ужасно крива.Отклонението и е поне 5-6 сантиметра.Заварките са толкова пестеливи,че човек не може да ги опише.След продължително споменаване на майки и лели и напъване на дъски,някак се получи.Ето и метода за изправяне на тръбата.


Вече може да се каже че е на 98 процента готова работата отдолу.Само трябва да намеря гайките за шпилките на двуцевката.Купих от Иван два вида,но и двата не пасват и са с различна резба.Та ако някой може да каже къде може да ги има или с каква резба трябва да са ще бъде добре
Ето и завършеното дъно.


Та ако някой се чуди дали да си купува точно такова гърне по добре да се откаже,ако не иска да се занимава с откровенно казано простотии  :)
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Януари 05, 2022, 09:49:51
Отговор #34

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
От един комшия преди сигурно 25г запомних едно - гърне и гума - само на майстор.
Бил съм на твоите години, ако не и по-малък, и слагах български гърнета на Жигулата. Сам, пред блока, с мизерни инструменти. Е, сложих ги, ама няколко дена мъки, пот, кожа, кръв и за какво? Като добавим, че боядисвах средното гърне на площадката пред нас, защото беше с червен груд от Асансьорния завод.
Вероятността българско, руско, украинско, полско, турско и така нататъка гърне да пасне директно е нула. Нула. Винаги идват на майната си. Не знам по заводите какви олигофрени работят, ама да не можеш да вземеш един Москвич или Жигула и да пробваш собствената си продукция...
Не говорим нищо за качество - навремето ги сменях през 2-3 години, като карах ежедндевно. Пък и газта им вижда сметката - има повече конденз и гният за световно.

Всеки гърнеджия с оксижен ще ти сгъне тръбите където трябва.
Вече след години съм си правил цяла генерация по поръчка - там обаче си трябва тръбогиб и да си грамотен.

Януари 05, 2022, 19:11:44
Отговор #35

Неактивен vaches

  • Публикации: 86

Вече може да се каже че е на 98 процента готова работата отдолу.Само трябва да намеря гайките за шпилките на двуцевката.Купих от Иван два вида,но и двата не пасват и са с различна резба.Та ако някой може да каже къде може да ги има или с каква резба трябва да са ще бъде добре


Здравей, оригиналните гайки за двуцевката са 10х1, месингови, но моят съвет е да си купиш хром никелови с федер шайба, само с тях може да стегнеш достатъчно добре, месинговите превъртат или се разхлабват с времето и издухва гарнитурата. Само не слагай различни от двата вида, нямат развиване иначе. В магазините на ИТТ съм си купувал хром никелови с такава стъпка. Успех!
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 05, 2022, 19:27:28
Отговор #36

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Teзи които се предлагат търговската мрежа са INOX .....
Има разлика от хром-никел .... неръждаемата стомана 304 и 430 не са едно и също.
retrobs.com

Януари 06, 2022, 11:27:37
Отговор #37

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Е то inox идва от inoxidable, което в превод значи неръждаемо, ама като оставим настрана, че се правя на умен, сте прави и двамата. Има различни марки неръждаема стомана, но от друга страна тези гайки стават за тая работа. На ладата бях сложил такива, с федершайби и нямаше никакви драми да свалям и слагам двуцевката. Самите шпилки барабар с целия колектор ги бях обработил с цинков грунд и температурна боя (колектора го взех нов) и поне докато беше при мене нямаше никакви наченки на корозия.

Януари 09, 2022, 17:46:45
Отговор #38

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тази седмица си поиграх с кутията на въздушния филтър.Винаги съм си мислил,че са черни,а след като я измих се оказа сива.На всички москвичи,които съм виждал кутията е черна.Не мисля,че е пребоядисвана,а това е оригиналния и цвят.Реших да я боядисам в сиво.Отидох да ми забъркат цвят и това се получи :





От доста време се каня да задам и един друг въпрос-за коланите.Масово съм виждал москвичите със стандартните колани със желязото.Но моите са някакви други- с пластмасова тока и с издърпващо се навън желязо.Нямам си и идея дали са оригинални или сменяни,но не виждам никаква причина да са сменяни...

Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Януари 09, 2022, 19:45:57
Отговор #39

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
От доста време се каня да задам и един друг въпрос-за коланите.Масово съм виждал москвичите със стандартните колани със желязото.Но моите са някакви други- с пластмасова тока и с издърпващо се навън желязо.Нямам си и идея дали са оригинални или сменяни,но не виждам никаква причина да са сменяни...

Като им гледам логото - завод Чавдар Ботевград, или най-малкото са български.
п.п. Същото го има на автобусите Чавдар на предната решетка.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.