Автор Тема: Москвич 2140 от 1981 г.  (Прочетена 21955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 10, 2022, 15:00:11
Отговор #80

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Общо взето първо ги намазах с вазелин да омекнат,защото от една година престой на тъмно и сухо бяха твърди на камък,мазах през 2 дена 2-3 пъти и сега са доста меки,после ги измих с великото Меглио,падна почти всичката мизерия от годините,минах го с Тест и вода.След това го намазах с някакъв български препарат за кожа,който го купих съвсем случайно за да пробвам-виждал съм го само в магазин Румик в кв.Орландовци (да не се приеме за реклама,въпреки че прилича на такава :D )-попива доста добре в кожата,не пуска цвят,а и седи доста лъскаво после.Минах после и таблото,както и една от корите за врати и пак е доста добър резултата.Няколко пъти го намазах обилно и изсъхна за 1 ден.Като цяло на мен ми допада как стана.
За антифриза предполагам ,че е от гарнитурата на главата,още като я купих ми изглеждаше доста тънка.Уикенда мисля да махна главата и да видя какво е станало.
Я дай една снимка на българския препарат за кожа.  :D

Август 10, 2022, 19:49:07
Отговор #81

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Сега се разрових и го открих-производство на Индустриална химия е-оказа се че хората си имат сайт,а и доста богат асортимент
Това е линк към препарата
https://www.himia.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Август 30, 2022, 19:11:56
Отговор #82

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Миналата седмица свалих главата за да видя какво става-гарнитурата се беше скъсала и разпаднала на няколко места.Дадох главата за проверка-няма никакви пукнатини и проблеми.
Ето я уж новата и качествена гарнитура-вижда се бозата,която беше навсякъде

Сложих нова гарнитура,уж по-читава,смених маслото(от цялото мешане излезе около 9 литра :) ),сложих нова бензинова помпа,регулирах клапаните и притегнах няколко пъти главата.

Всичко изглеждаше да е наред,поработи половин час,отварям радиатора и пак тъжна картинка-водата я няма,нивото на маслото е три пръста над максимума.Проблемът е от по-надолу,най вероятно някой О-пръстен е сдал багажа и е пропаднала някоя риза...
Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Ноември 17, 2022, 10:38:35
Отговор #83

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
И така отдавна не съм писал,но ето какво се случи от лятото до сега
След като наредих двигателя и го запалих да поработи малко омеша пак.Варианта за гарнитурата на главата отпадна.

След това стъпките са ясни -мотора долу,свалих ризите и сложих нови пръстени,които не намазах с Виктор рейнц,а със силикон на Бизон-уж го дават по-хубав ,но не е за тия коли правен и съответно резултата не беше добър.

Изкарах го замалко на улицата,даже не си правих и труда да сложа предния капак,защото ми беше ясно какво следва.

И се започна по същата позната процедура,но този път вече мазах на всички възможни места обилно с правилния силикон



И се достигна до момента ,в който вече москвича не меша.Съответно го изкарахме за кратко возене по софийските баири.След това му сипах и антифриз и вече се започва пътя към бояджийното


Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Ноември 18, 2022, 00:31:23
Отговор #84

Неактивен vasko__2

  • Публикации: 40
Пак ще омеша,под ризите силикон не се слага.Ако има язви в алуминия се фрезова,ако позволява.И ризите да надстърчат една десета ..Това със силикона е временно.

Декември 14, 2022, 10:33:37
Отговор #85

Неактивен Bai_To6o

  • Публикации: 66
Тези дни малко имах възможността да се поразтъпча с москвича- вече около педесетина километра няма никакви проблеми,освен скъсана пружинка на бравата на шофьорската врата, но това са си бели кахъри и се прави елементарно.Температурата си я дръжи нормална,налягането на маслото-също. Засега се справя отлично :)



Москвич 2140- 1981г.
Москвич 408И- 1972г.

Декември 14, 2022, 12:25:01
Отговор #86

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Много хубави снимки!

Декември 15, 2022, 14:00:11
Отговор #87

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Много хубави снимки!

Снимки на един отминал автомобил, на фона на една отминала епоха, които за съжаление вече няма да се върнат.....

Относно автора на темата - браво за ентусиазма и че не си се отказал. Повечето биха зарязали москвича при толкова проблеми с двг. Пожелавам ти да изгние от каране, след разбира милиони километри на него :)

Декември 15, 2022, 19:49:46
Отговор #88

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
браво за ентусиазма и за работата по колата, но на мен снимките не ми харесват, защото тая соц сивота и мизерия са нещо, което абсолютно никога не искам нито да си спомням (като дете помня достатъчно), нито да се връща.......

Декември 16, 2022, 13:46:03
Отговор #89

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
защото тая соц сивота и мизерия са нещо, което абсолютно никога не искам нито да си спомням (като дете помня достатъчно), нито да се връща.......


Зависи каква е цветността /по аргумент от сивотата/. На мен също не ми харесва цветното знаме на ЛППС общността. Така, че зависи кой каква сивота и цветност харесва :) И само да вметна, че снимките са отпреди два дни и направени в цветуща и просперираща демократична България. Пък кога е било сиво и мрачно, дали тогава, дали сега със снимки отпреди два дни, просто не знам.........

п.с. съжалявам за спама, няма да пиша повече на цветна тематика, но просто все някой трябва да се обади, при това очевидно умишлено. Като не ви харесва соца, във форума си има Ваши раздели където може да си пишете каквото Ви харесва. Аз там не спамя. Поздрави.