Автор Тема: Есенен Авто Ретро Салон - София - 18.09.2021  (Прочетена 7992 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 17, 2021, 15:35:49
Отговор #10

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Така поднесено като организационно обяснение, не просто е дискриминация, но и чисто игнориране.
Аз ще опитам да дойда заради приятели, които се надявам да видя.
В случай че успея, мога да заявя отсега, че ще спестя на организаторите един брой подаръчен пакет.

Септември 17, 2021, 15:51:15
Отговор #11

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Здравейте!

Трябва ли всеки, който иска да дойде с (ретро) автомобила си да има предварителна покана?

Септември 17, 2021, 16:28:44
Отговор #12

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Аз пък, всички дето се чуствате засегнати ще ви черпя бира  8)) ...скорооо  ;D

Септември 18, 2021, 00:06:40
Отговор #13

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Аз се чувствам доста засегнат от тази дискриминация... още повече, че моят автомобил е произведен само в 200 бройки и в момента цените за модела започват от 50-60 хил. евра нагоре. Въпреки това не е между поканените в градинката при "супер колите", а ще трябва да се изгуби сред "по-обикновените". Но понеже все пак по някакви причини членувам в този клуб, мисля да се отбия и да уважа мероприятието.
Мите, не знам колко си засегнат от цялата работа, ама организатора на събитието можеше да ни пита за някой неща. Не че са ни гепили схемата и концепцията, алал да е, но можеше поне едно писмо да ни пратят. Успех на събитието, ние си извадихме поуки, със сигурност това няма да се повтори...концепцията де. Успех!
https://www.facebook.com/AVANGARDCLASSIC/photos/a.979957462096425/4389505921141545
« Последна редакция: Септември 18, 2021, 00:25:21 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 18, 2021, 11:03:43
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз се чувствам доста засегнат от тази дискриминация... още повече, че моят автомобил е произведен само в 200 бройки и в момента цените за модела започват от 50-60 хил. евра нагоре. Въпреки това не е между поканените в градинката при "супер колите", а ще трябва да се изгуби сред "по-обикновените".

Като гледам, се събрахте пренебрегнати с по-стойностни коли като твоята, а и такива и с доста над 50 к Евро нагоре стойност.
Просто няма място сигурно вътре в градинката, дори и за сериозно редките коли, след като даже е БМТ-то но Соколов е подредено в редицата с тюрлю-гювеча.
Тук в клипчето на колегата Цецо се виждат една до друга поне 3 броя по-скъпи коли в кадъра, паркирали и те в редовата масовка, като например черния Триумф 2000 роадстер, и мишосивия Бенц в111 купе.
А на преден план Тестаросата, даже може да я оценим спокойно и на прилично над 2 х 50000 Евро.
Така че, поне не си сам в дискриминацията.  :))

https://www.facebook.com/CarsAndCoffeeYoungtimers/videos/181542764106974









« Последна редакция: Септември 18, 2021, 12:05:19 от USfan »

Септември 18, 2021, 12:12:10
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И малко други снимки отпреди дъжда сега, снимани от колегата Цецо от Карс и Кофи Янгтаймерс.
Ранния Вайпър 1 Ген. с опционален хардтоп, е сериозно рядка кола за БГ.

Аз поне у нас друг от 1 Ген. не съм виждал, а не е да нямам личен опит от возене и каране, от почти всички стандартни Вайпър бройки от 2 и 3 Ген, внесени у нас.















Септември 18, 2021, 18:48:30
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Оказа се, че от общината не са допуснали нито една кола в градинката, така че всички беха на паркинга, като на първата редичка откъм бившия мавзолей беше нареден "каймакът"... иначе организацията нямаше нищо общо с предварително обявената и беше просто едно повторение на Спасовден но в по-малък мащаб. Посрещнаха ме "стюардите" - някакви хлапета, които май хал хабер си намаха от коли, така че на своя глава се подредих пред входа на двореца при соц. возилата до един тунингован Велорекс. Първи парадокс - соц-а пред двореца, а капиталистите-баровци пред бившия мавзолей :D Като цяло подреждането си беше напълно хаотично и уж нямаше да бъдат допускани велосипедисти, тротинеткаджии, бебешки колички... а беше пълно с такива, освен това никой не носеше маска, макар това условие да беше поначало глупаво за мероприятие на открито и предполагам наложено от общинарите. Награждаването не го проследих внимателно, понеже се накани пак да завали и се приготвих за евакуация, но ми направи вчечатление тенденцията да бъдат отличени предимно интересните коли докарани отдалеч, което е разбираемо предвид разходите и времето, които са пожертвали. Сред яннгтаймерите и нютаймерите, които вероятно бяха поканени за масовка отличиха някакъв младеж с Голфче 2-ка, предполагам с цел насърчаване на младите колекционери и реставратори, започващи с това хоби. Като цяло т.нар. "селекция" май беше с доста занижени критерии също като на Спасовден... на Харалд Лешке явно не му е било много лесно да оценява и избира ;). Вече дори съжалявам, че отидох със 130РС-а понеже не е подходящ за дъждовно време, а противно на очкванията вероятно щяха да ме допуснат и с всяка от другите ми коли... но поне покрай него направих някои интересни срещи и запознанства, което за мен е най-ценното в такива мероприятия, а не китайските купи и плакети.
По-късно като сваля и прегледам снимките ще постна някои от по-интересните и сполучливи за колегите, които не успяха да присъстват на живо.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 18, 2021, 19:20:04
Отговор #17

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
........
По-късно като сваля и прегледам снимките ще постна някои от по-интересните и сполучливи за колегите, които не успяха да присъстват на живо.

С тоя нов профи апарат дето носиш ще е грехота да не си направил някой и друг шедьовър, а и да не го споделиш  :)

Септември 18, 2021, 21:54:10
Отговор #18

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Вече дори съжалявам, че отидох със 130РС-а понеже не е подходящ за дъждовно време

Ауууу, аз още помня как ми се подиграваше, че не вадя ланчиите щото прогнозата била да вали дъжд...  O:-)  8))  :D ;D :D
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 19, 2021, 01:03:01
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ауууу, аз още помня как ми се подиграваше, че не вадя ланчиите щото прогнозата била да вали дъжд...  O:-)  8))  :D ;D :D
Баууу, как въобще ти хрумна еретичната мисъл да сравняваш гениалната Ланчия с простоватата Шкода? :D Фулвията поне няма инжинерни недомислици от рода на предна решетка над радиатора и задна точно над двигателя, както е при 130RS... аз обаче нали съм си човек дизайнер, затова си избирам колите не толкова по технически, а по естетически критерии. O:-)

С тоя нов профи апарат дето носиш ще е грехота да не си направил някой и друг шедьовър, а и да не го споделиш :)
Профи апарат, но с апаратчик лаик :)) Mалко снимки успях да направя този път заради лошото време, но ето все пак две панорамни, да придобиете представа за мащабите на мероптиятието ;)

« Последна редакция: Септември 19, 2021, 01:07:38 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.