Автор Тема: Есенен Авто Ретро Салон - София - 18.09.2021  (Прочетена 7984 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 19, 2021, 12:20:19
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Двуцветната ГАЗ-22 много ми харесва, а гледам по-нататък в редицата има и една ГАЗ-13ка.
А някой дали е направил снимки на приличащия на амер. кола, бял кабриолет с черен гюрук, дето е отстрани на Чайката...

Септември 19, 2021, 12:45:39
Отговор #21

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Двуцветната ГАЗ-22 много ми харесва, а гледам по-нататък в редицата има и една ГАЗ-13ка.
А някой дали е направил снимки на приличащия на амер. кола, бял кабриолет с черен гюрук, дето е отстрани на Чайката...

Май москвич беше бялото!

Септември 19, 2021, 13:08:08
Отговор #22

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Ето и от мен малко снимки.
Люси, мисля че съм снимал колата, за която питаш.
Откъм организация, Кранка го е написал по-назад и се присъединявам към мнението му напълно.
Поздрави!

























Септември 19, 2021, 13:10:51
Отговор #23

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
И малко снимки на BMW на г-н Соколов.







Септември 19, 2021, 13:18:26
Отговор #24

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Над колко хиляди евро автомобил ставам господин ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 19, 2021, 15:15:28
Отговор #25

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
За мен е по-скоро въпрос на възпитание и респект, не на хиляди евро. :)

Поздрави!

Септември 19, 2021, 15:16:16
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, благодаря ти за снимките, вярно, че е Мускал кабриото, много добре направено изглежда това 408и, ако не греша версията, поне съдейки по предницата.

За обръщението забележката е много весела, и ме кара пак да се отплесна в далечни спомени, и то точно по темата.
Иначе, за конкретната кола БМВ-то 319 Спорт Роадстер, е нормално използването на тази учтива форма от уважение, вай-малкото понеже първия му и многодесетилетен собственик в България е един известен в 30-те години наш авто и мотосъстезател, г-н Димитър Соколов.

Та, това акцентиране на релацията между скъпи коли и господа /релативно- евтини коли и цървули )) / ме връща на едни весели моменти в моите младежки години, от началото до края на 90-те години, когато на порции работех в курорта Албена летата, ту на заплата в тогавашната още държавна фирма, тук пък като частник там, пак в още до 2000 год. като статус държавна фирма Албена.

Тогава, като бях още организатор в отдела по спорт към комплекса, едно лято- 1994 или 1995 години, отидох там с Мерцедеса ми японка двувратка- един 1978 с123 280Ц модел.
Предишните лета преди идването ми с Бенца купе, като бях там карал в курорта мотор или велосипед, местните ме описваха, общо казано, като- софиянеца, или онзи от София.
Но, като ме видяха вече с Мерцедеса /все още бях на 25 години/, станах г-н Марков от София, дето работи при нас... ))

А 1-2 лета по-късно, вече като въртях в курорта освен държавната ми работа на заплата, и някои частни неща, пристигнах в курорта с Пурата ми купе, един 1987 420 СЕК.
Като я видя тази сребриста красавица със син кожен салон /тогава точно и бях напълнил СЕК-а с 2-3 местни момичета от Балчик, да ги водя с мен на плаж/, един от в курорта плажните арендатори кисело се изказа- Абе, то и аз мога да изхарча 50 000 марки да си купя спортен Мерцедес, ама ми трябват пари за сериозни бизнеси...  :))
С което тоя арендатор завиши в очите на мадамите парите, които бях дал за СЕК-а /не че това ги интересуваше особено, те си бяха момичета спортистки/, поне двойно, ако не и тройно. ))

Та така, с Господин обръщенията, и нужната долна автофинансова граница за тях.
Съдейки поне от моя опит, може да обобщим, че за превръщането на някой си от никой към господин, е напълно достатъчно да кара, не дори едно довоенно БМВ, а една хубава Пура, особено двувратка такава.
Кара ли човек Пура или СЕК, определено е господин, и през 80-те и 90-те години, а и сега. )



« Последна редакция: Септември 19, 2021, 15:52:50 от USfan »

Септември 19, 2021, 18:25:42
Отговор #27

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Ето и от мен малко снимки.
Люси, мисля че съм снимал колата, за която питаш.
Откъм организация, Кранка го е написал по-назад и се присъединявам към мнението му напълно.
Поздрави!

Да, на Митко е силен поста. Бях го пропуснал, че сега наваксах :)

Септември 19, 2021, 21:16:24
Отговор #28

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Преди пет дена ме фана короната и даже утре трябваше да летя обратно.
Три години се тъкмих да присъствам на едно събитие и ядец.
Колата е при бояджията, аз на легло.
Голямата ми грешка е че дойдох на ваканция неваксиниран.

Поздрави
Божката от Дупница
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 19, 2021, 21:27:51
Отговор #29

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Преди пет дена ме фана короната и даже утре трябваше да летя обратно.
Три години се тъкмих да присъствам на едно събитие и ядец.
Колата е при бояджията, аз на легло.
Голямата ми грешка е че дойдох на ваканция неваксиниран.

Поздрави
Божката от Дупница
Пожелания за успешно възстановяване!
п.п.Българската ваксина ГББ (гроздомицин,бирамидон и буревин) действа от векове .... +буркан кисел чесън  :)
retrobs.com