Мотоциклети > Ретро мотоциклети

JAWA 350

<< < (2/3) > >>

joro-120L:
Ама вие сте в Англия и мотора е от там. За какви километражи от Шкода говоря. И в мили си върши работа. Като резервна част е същия. Трябваше по-внимателно да прочета първия пост. Останах с впечатлението, че мотора е от/в Бг. Моделите на Ява от тези години са екзотика в Бг.Тук се внасяха предимно ЧЗ. Иначе виждам, че вашият е и с хром калници, което сигурно е рядкост.


--- Цитат на: Dumitru в Ноември 05, 2021, 01:27:14 --- Идеята ми е да го приведа в състояние възможно най-близко до заводското.
--- Край на цитат ---

Чудесно! Успех с реставрацията и да нямате проблем с намирането на части, които са ви нужни.

kaci:
И аз щях да искам уточнение за коя държава говорим, че се обърках :)

Иначе явно е БЛАГОДАТ в днешни дни да реставрираш чешки мотор :)
Аз лично бих му сменил ел. инсталацията(има я в сайта който посочих по горе), бих го позабърсал малко и ще го оставя така красиво състарен от времето  O0

joro-120L:

--- Цитат на: kaci в Ноември 05, 2021, 11:48:52 ---И аз щях да искам уточнение за коя държава говорим, че се обърках :)
--- Край на цитат ---

горе-долу пак навреме се сетих да се пооправя :-[


--- Цитат на: kaci в Ноември 05, 2021, 11:48:52 ---Иначе явно е БЛАГОДАТ в днешни дни да реставрираш чешки мотор :)
--- Край на цитат ---

БЛАГОДАТ, наистина! Не се бях ровил в нета за части за Ява. Правя го чисто нов и око ми не мига!


--- Цитат на: kaci в Ноември 05, 2021, 11:48:52 ---.... бих го позабърсал малко и ще го оставя така красиво състарен от времето  O0
--- Край на цитат ---

Много е ръждясал, Къци  :)   За мен, разбира се. Всеки си има гледна точка.

Dumitru:
Наистина престоя си е оказал влияние и то немалко ръждата го е обхванала навсякъде.Резервоара е в много лояо състояние отвътре, а и отвън(оказа се пробит). Изглежда приключенията тепърва започват.

kaci:

--- Цитат на: Dumitru в Ноември 07, 2021, 07:39:47 ---.....Резервоара е в много лояо състояние отвътре, а и отвън(оказа се пробит). Изглежда приключенията тепърва започват.

--- Край на цитат ---

Това е заради разделното мазане  O0
Приключенията обаче са част от магията, а понякога са и най сладката част от това да се занимаваш с ретро "пущини"  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия