Автор Тема: Skoda 130LR реплика  (Прочетена 2938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2021, 16:39:39
Прочетена 2938 пъти

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
 Това ще бъде проект в движение,за това търсех здраво купе,за да си спестя хиляди главоболия с ламарините.Както писах в темата на РС,с тази кола ще  бъде за удоволствие,ще си  я карам за ежедневка,по писти  и събори.За двигател ще ползвам сегашния от РС-ката,а той е точно за тази кола.Неделята след като взех частите за РС от Шумен,минах и през Дряново за да видя колата,точно каквото търсе.,Бяла120-ка със здрав под,здрави бомбета и греди,единствено се оказа ,че ще имам работа в багажния отсек.Колата ми хареса капарих я и се пребрах доволен от дъждовния и млаен неделен ден  :D .Този четвъртак вечерта прибрах колата и започнах работа по нея.Целта е да стане реплика на състезателната 130лр.Първото с което се заех беше понижаване на окачването и слагане на широки джанти,който ми бяха останали от РС-а.Снимки,след като я взех  и вече минала баня
И със широките джанти Направих и предна разпънка между бомбетата по чертеж от хомологаиония фиш. И ми остана врема да премахна малко от изолацията с цел олекотяване на купето,само отзад ламарината над акумолатора паднаха 3.5кг.

Ноември 07, 2021, 20:54:36
Отговор #1

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
"Имам си копче, да взема и да си ушия и балтон " 😁😁😁😁
 Позната история,  но поклон за ентусиазма ,познанията и уменията,дано стане бързо и по малко проблемно

Ноември 12, 2021, 08:18:35
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Честита придобивка! Изглежда добра основа, с правилния цвят даже.
Какъв е планът - предполагам отново залагаш на пистовата версия, с раздувките?
С нетърпение ще следя новините за проекта, успех!

Ноември 14, 2021, 15:40:29
Отговор #3

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Благодаря,Роска.Тази няма да е раздута,ще се предържам ,точно към тази от снимката

А през седмицата,получих подарък от моя приятел Иван от Разград,който ми подари предни спирачни апарати и супорти за тях.Спирачните апарати са 4 бутални от Вартбург,като серийно се слагат в Шкода 130Л и Рапид,също така и в състезателната версия 130ЛР.Веднага се заех с рецеклирването им,поръчах ремонтен комплект гумички и буталца,също така взех и 2 нови спирачни маркуча и тръбички за тях.Сложих и 2 нови спирачни диска който имах отпреди.



Ноември 14, 2021, 21:37:20
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тошко, откъде си поръча ремонтния комплект, от софийския магазин ли? Разбрах, че в тези комплекти имало някаква липса... че и аз имам един комплект апарати за рециклиране. Относно дисковете, сигурен съм, че на Шкода 130 с въртбурговите апарати дисковете са с по-малък диаметър и ако твоите са от 105/120 ще трябва да ги престържеш.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 15, 2021, 18:06:41
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Благодаря,Роска.Тази няма да е раздута...

Бях почти сигурен, че ще започнеш раздутата Škoda 130 LR/B EVO, но ме изненада!



Ето два интересни линка по темата:
Статия "Svetový unikát: Škoda 130 LR/EVO"
Доста аматьорски сайт, но ако разглеждаш подред, ще намериш интересни снимки и информация

Декември 04, 2021, 17:09:19
Отговор #6

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Най-накрая свърших с премахването на  битума от пода,много време ми отне,но съм доволен.Колата стана по  лека с 11кг.и отделно но места където се беше напукал е влизала влага и е се е задържала.


Друго което направих е състезателния резервоар,който се намира отпред в багажника.За целта се реже дъното на багажника,резервоара влиза в изрязаната дупка,и така е изчислен,че ляга на предната греда под багажното,на която оригинално седи резервната гума,а към дъното на багажника ляга на заварени към него Г-образни профили.Но за да легне на тези профили се налага да се преработи дъното,защото точно там дъното е оребрено,а на нас ни трябва права,равна част.А при мойта кола точно там е влезала влага текла е спирачна течност,беше замаскирвано с кит и кво ли още не,така че  с един куршум,убих 2 заека,хем оправих гнилите ламарити,хем ги и преработих за да легне резервоара
Снимка от нета на оригинална 130ЛР

и работата по моята


А това е работата по самия резервоар,Чертежа свалих от нета,поръчах си алуминиев лист 3мм  и нарязах парчетата,а заварките направи моя приятел Иван от Разград.


И вече на мястото си


Декември 08, 2021, 16:35:46
Отговор #7

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Честито за придобивката! Ще следя и този ти проект с интерес.

Декември 08, 2021, 21:03:58
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много добра база , а целта е много готин рейсинг автомобил . Следя темата !

Декември 31, 2021, 19:19:13
Отговор #9

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Благодаря ви,позайграх се и д тази,но пък ще се получи един път.Багажното беше мтого зле няколко слоя бяла боя мазани върху ръждите и течовете от спирачна течност,а не ми се искаше така да слагам резервоара,затаво я закарах на пясък.Стана страхотно,мометата са много сериозни и за 2 часа свършиха работа.За съжаление не се мина без рязане и заваряне където лята десния калник бяха се отвориха едни дупчици.



за щастие се оказа че само горната част е изгнила,а вътре гредата светеше.




а днес пръснах с епоски и така за 2021 проектите приключиха

« Последна редакция: Декември 31, 2021, 19:23:46 от to6ko_opc »