Автомобили > British Classics

Англичанките на USfan

(1/17) > >>

USfan:

--- Цитат на: didotooo в Ноември 15, 2021, 22:12:18 ---Ех какви интересни машини карате тук повечето Люси , много ми е интересно всеки път да ти чета впечатленията на най-различни марки и модели - не само японски С тая фраза за остаряването като катедрала ме преби с лопатата обаче

--- Край на цитат ---

Забавно, нали. ))
Радвам се, че ти харесват някои такива мои лирични отклонения, и днес ще има още едно такова.
Ами стараем се, понеже вече поостаряваме и не сменяме ежедневно-ежеседмично-ежемесечно  :))  жените, като едно време  в 90-те ) , поне разнообразие чат-пат да има в колите, дето караме.



Междувременно, като стана въпрос за ежедневни коли, може би тук е мястото да направя реклама на една фирма, която доста често има отн. редки размери гуми, подходящи и за янг и олдтаймери също.

Тия дни купувах комплект нови зимни гуми за Аудито Купе- 205/60-15, и комплект 2 х 2 различни нови летни гуми за Голфа 1ца- 195/60-14 /че дори те нямаха 4-ри еднакви в този отн. рядък размер/, от тази софийска фирма Криско-2, и съм много доволен от техния професионализъм, консултации, и бързина в доставките.
Собственика на фирмата Митко е много отзивчив, дава добри цени, и има контакти с разл. складове в БГ.
Дори да няма веднага в магазина му определени редки размери, в рамките на 1 денонощия ги докарва от другаде. Та ето сайта с адреса.

В София имат 2 магазина и склада за гуми- в Орландовци до Силвър Стар, и в Овча Купел, на границата с пътя за Горна Баня.

http://www.kristo-2.com/

Та, онзи ден докато си търсих нови гуми и за Фронтерата, реших да навестя случайно един съсед на нашия колега Стенли, по повод на една доста рядка кола.

конкретната кола всъщност е собственост и каране често от съпругата на съседа, и семейството в течение на вече 24 години /поне аз оттогава знам това возило/ нямаше желание да продава колата.

Но понеже преди 1 година този сериозен господин /купил е конкретната интересуваща ме кола в 1972 год от 1-ви собственик, а пък колата е произведена 1965 година/ си купи почни едновременно 2 запазени сребристи Бенца с 220 ЦДИ мотор- една Е-класа и една Ц-класа, и оттогава гаража му умалял да държи в него още тази притежавана от семейството вече цели 49 години кола.
Та, харесаха ме мен като стопанин и сина като евентуален бъдещ водач, и закупих днес колата.

Цял ден се возих в нея, та поне днес я броя за ежедневка.
Напълно е в движение, в доста добро напълно оригинално състояние /само веднъж е пробоядиствана в ориг. бордо металик-. Имаше си платени данък и гражданска, а последно техн.  и преглед е важал до октомври 2020 година.

Ето я тук. може ли да познаете марката, модела, и евентуално версията...  ???
Подсказвам леко, двигателя е редови 6-цилиндров с 2 карба, който е куплиран с 3-скоростен автоматик.
Ще и пусна тема в разделите с коли по държави, ама чак като и пастирам боята и подхраня тия дни с крем оригиналната 56 годишна кожа, че да има по-представителен вид за снимки това возило.
Което иначе бих определил като времева капсула, въпреки някои негови козметични и техн. забележки.
Та така, не знам дали ще ми стане ежедневка, надали, покрай значимата и рядкост, и то не само в БГ.
Иначе днес аз и сина ми, както и чичо Стенли, много се забавлявахме да се возим на тази нова в гаража ми придобивка.





Pitar:
Това Austin ли е ? :) Не съм сигурен за модела прилича на 1800.

kaci:
Това мисля, че беше някакъв Триумф, но като модел не си спомням дали беше цифрово означен(2000 примерно) или беше "Салон"
Обещавам, че няма да ровя за помощ, а ще чакам верния отговор  8))

dido1903:
Къци ме изпревари, но за да е коректно аз залагам поне на националност - английска.

Механджията:
това бордо е супер , страхотен дизайн, браво за покупката!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия