Автор Тема: Англичанките на USfan  (Прочетена 16187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2022, 16:58:47
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837


















« Последна редакция: Май 14, 2022, 17:08:38 от USfan »

Май 18, 2022, 16:04:17
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Тия дни разходих Триумфа до колегата Стенли, та покрай едно празно място на паркинга пред него до Сааба му 900 турбо, реших че е добре да им направя няколко общи снимки.
Това, понеже между тия две на външен вид много различни коли има повече общи неща, отколкото средно информирания автоентусиаст би предположил.

Въпреки огромната разлика в стилистиката, и двете коли са създадени в 60-те години, като Триумф 2000 Салуун дебютира в 1964 год, а предшественика и първооснова на този 900, модела Сааб 99, е дебютирал в 1968 година /външния му вид на 99 е проектиран под ръководството на шефа на Сааб дизайн отдела- легендарния Сикстен Сасон/.

Много по-общо от приблизителния сходен период на конструиране на тия два модела, е между двете фирми шерването на един толкова основен агрегат като двигателя.
Както съм споменавал и в темата с моя Сааб 900, за новия тогава модел 99, Сааб ползват не собствен мотор, е специално проектирания за тях от фирмата Триумф 4 цил. ОНС двигател с 1.7-1.85-2 литра обем.
Този мотор Сааб ползват десетилетия напред, вкл. и в версии с турбо, и с 16 клапана.

Триумф от своя страна, същия ОНС Слант-4 мотор с обем 1850 и 2000 см, го слагат в разни версии на компактния си седан Доломит.
Върховата му версия там- Доломит Спринт, е с 16-клапанова глава, която и предхожда дебюта на 16-клапановия Сааб мотор с цяло десетилетие.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saab_99

https://en.wikipedia.org/wiki/Triumph_Dolomite
















Юни 03, 2022, 13:09:42
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Един от първите световни римейки на формите на известни стари модели, и основоположник на така нар. Нео-Ретровълна, заедно с НюБитъла, и малко по-късно дебютиралите нов Т-бърд и ново Мини, а и разни други модели, е 2 Ген С-тайп, като моя.

Като беше всъщност този Джаг актуален модел, не ми харесваше много като форма, както и не ми допадаше идеята рециклиране на стари дизайнерски езици.
От дистанциятя на времето обаче, нео-Ретро формите на еС-тайп, а и на по-големия ХЖ от фамилията Х-308 взеха да ми харесват, а и високо оценявам ползваните отдолу Линкълн ЛС платформи, заради инхерентния им амер. овър-Инженеринг.

&ab_channel=BigCar

Та така, от еС-тайпа съм много доволен.
Ето някои снимки от зимни карания и от пролетта, а сега края на м. Май вече го закарах на морето на Албена за основно ползване, понеже там през летния сезон ми трябва кола с 4 врати, а и със солиден климатик вътре.


















« Последна редакция: Юни 03, 2022, 13:24:57 от USfan »

Юни 05, 2022, 09:19:27
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Вчера извадих Триумфа на Спасовден, понеже от дебютиране на дотогава непоказвани на този парад мои коли, определено са минали няколко години.
Последно Миатата показах там в 2013 год, Пробата ГТ турбо в 2014 год, Ягуара еС-тайп в 2016 год, и Аудито Купе в 2018 год, така че беше време за нещо ново.

Дойдоха с мен с Триумфа и майка ми и сина ми, харесам и возенето, и въобще парада.
Майка ми разбира се, след като огледа колите на парада, хареса от всички дошли коли най-много Поршето 928 еС-4 на Бурян.
Но по-рано, като си правихме снимки, даже не снимките с него нещо се обърка, и реши, че съм докарал предварително нашето Порше трансаксъл, хаха, въпреки явните разлики между двете коли, вкл. и в цвета.

По-късно си направехме една обиколка на събърбията на Витоша с Триумфа и с Поршето, понеже с колегата Бурян бяхме недоволни от раздаването на купи на случаен принцип и без ясни критерии, и ударихме бойкот на вечерята във Феста хотела.
Е, той за Поршето взе една купа, а аз за Триумфа не, като се има предвид че англ. коли от 60-те години нямаше никакви на парада освен моята, хеле пък някакви в такова добро или ориг. състояние.
А и не че сме умрели за китайски ламаринки, ама купите бяха сигурно поне 30-40 на брой.

Та, недоволните :)) си направихме банкет в един друг ресторант горе в Бояна, а не във Феста Барселото, а не дето бе офиц. банкет на БАК Ретро.

По-късно или утре ще кача снимките от Триумфа на Спасовден, а в темата за парада, и на други там дошли интересни коли.
« Последна редакция: Юни 05, 2022, 09:36:23 от USfan »

Юни 06, 2022, 12:33:46
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Снимките от Триумфа на Спасовден.





















Юни 06, 2022, 12:46:23
Отговор #55

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
И снимки от карането заедно с Бурян и 928-цата ,по пътя за нашия си алтернативен на БАК банкета, дето си го направихме в един ресторант в Бояна.

По нанагорнището на България, а и после по завойчетата на Панорамния път, се сръчкахме с с един актуален АМГ еС 63 еС.
На неговия фон, даже и водача като взе да дава газ да се отърве от нас, и Поршето, че и Триумфа, хаха, се държаха прилично в динамичен план.
Като от светофар до светофар, и от завой до завой, не изоставахме с повече от няколко коли дължина от Бенца еС-клас.
Ами като се има предвид че АМГ-то бе с почти 600 коня, а 928-цата само с 320 коня, да не говорим пък Триумфа колко още по надолу бе по-слаб, дадохме достоен отпор.
Въобще, в градски условия от едно ниво на мощност на нагоре, реално трудно може да се откъснеш на ентусиастки карана кола.
В резултат на гонките ни Триумфа кипна естествено /о всички англичанки и американки си бълбукат като остареят де :)) / но пред ресторанта бързо се охлади, без проблеми нататъка по-късно при карането.




















Юни 06, 2022, 13:34:27
Отговор #56

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Ето и малко снимки от началото на парада, и от тръгването за там, заедно с черния Трабант на съседа Тони.
Първата снимка на Триумфа пред паметника на Самуил, е благодарение на колегата Къци.





















Юни 14, 2022, 21:39:18
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Кратко представяне от английската застрахователна компания Ланкашър, специализирана за олдтаймери застраховки, на най-ценния сега поствоенен 4-врат седан Триумф.
А именно, версията Порт Инжекшън на 2.5 литровия Салуун, дебютирала в Марк 1 форма в 1968 година.
С базовата си цена нов от 1500 Паунда тогава, този Триумф Салуун не е бил много по-евтин от стандартен Ягуар Марк 2 с най-малкия 2.4 литров шестак мотор, а е бил и по-динамичен от него.

https://www.lancasterinsurance.co.uk/news/2021/april/13/the-triumph-25-pi-mk1-a-celebration/
« Последна редакция: Юни 14, 2022, 22:13:13 от USfan »

Юни 16, 2022, 20:20:40
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Една приятелка ми снимала Триумфа след парада на Ал. Невски, надолу по Раковски, и го шернала по Инстаграм.
И понеже не ми помни май марката, постнала общи хаш-тагове за ретро и винтидж. -)

Още в началото поста събрал над 460 лайка, а сега са вече 474.
Не е зле популярността за непознато грозно возило.   :))

https://www.instagram.com/p/CesgRFfoA8F/?fbclid=IwAR34ptZU4HxDH_7n5PTiqUTHaDGYdxQmtUt6SPwIeFnkbt4tYCnsTC7rvy8

« Последна редакция: Юни 16, 2022, 20:32:48 от USfan »

Юли 02, 2022, 09:51:50
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Още малко снимки от Триумфа на Спасовден, тоя път без пречещи на формите му да се видят, разни застанали на неговия фон да се снимат, фенове на марката.  :))