Автор Тема: Англичанките на USfan  (Прочетена 16214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2023, 10:07:11
Отговор #70

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Купетата ХЖ-Ц на база Серия 2 ХЖ6-ХЖ12 са много красиви коли, и особено 6 цил. версии, и особено и ако са с десни волани, и леко така, островно дъждовно позагнили  :)) , все още може да се намерят на умерени цени.

https://www.jaguarheritage.com/press-articles/classic-jaguar-october-november-2019-xrw119s/

https://www.michiganais.com/single-post/2016/08/08/making-the-case-1975-77-jaguar-xj-c

https://www.hemmings.com/stories/article/the-corporate-sports-car-1975-jaguar-xj6c

Септември 27, 2023, 11:57:31
Отговор #71

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Тия дни ми се наложи да поръчвам разни части по парното на Триумфа 2000 Салуун, че миналата и по-миналата зими го карах с неработещо парно )) , като кабели за управление на разните положения на клапите на парно и вентилация системата, които са 3 отделни кабела /което е по-добре от многото вакуумни тръбички и соленоиди по парното и вентилацията, на бившите Ягуари ХЖ6 модели/, и най-добри цени срещнах за тях, ако са по фабр. спек правени части, от големия доставчик на части за стари английски коли- Римър Брадърс.

Преди доста години подобни части, но за Спитфайъра ми Марк 3, съм поръчвал от немската фирма Лимора. Тия немци още доставят разни части основно за Триумфи, но при тях са неоправдано по-скъпи каталожните им цени.
За който има Триумф, МГ, Хйили, и прочее англичанки, РимърБрос е едни много сериозен доставчик на почти всички нужни части.

Ето му тук напр. пълния каталог на частите за 2000-2.5 литра Салуун моделите, в 56 стр. ПДФ.

https://rimmerbros.com/images/PDFs/2000.pdf

Октомври 29, 2023, 10:31:12
Отговор #72

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
От края на м. Септември та до сега края на Октомври, Триумфа видя доста каране, след като през пролетта и лятото почти не беше даже пален.
Най-основно беше каран по София, като и благодарение на автоматика и отн. мекото и изцяло независимо окачване, движението по трафика, вкл. и по мегазадръстванията по центъра, с него си е напълно удобно и комфортно.





















Октомври 29, 2023, 10:42:10
Отговор #73

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
В течение на 2-3 уикенда пък Триумфа видя и доста каране в близката до София провинция, и най-вече из Софийското поле.
Като го разходих например до Кремиковския манастир на едно ходене, на друго /тематично по държава на произход  :)) / до Голф-Клуба в Правец, а пък на другата страна от София стигна чак до отвъд Перник и Ковачевци, и до язовир Пчелина /бившия Лопош/.

На дълъг път е изумително добре, движеше си се с постоянни 90-100 км/ч в тишина и спокойствие, с моментни ускорявания и кикдауни на автомата до 140/, и и то без да загрява.
И пак благодарение на независимото му окачване и дългата база, хем гълта неравности и вълни по пътя лесно, хем по разни полупланински завои си е прилично устойчив.
Така че на тия пътувания, колата си работеше почти без проблеми.





















Октомври 29, 2023, 10:45:12
Отговор #74

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840




















Октомври 29, 2023, 11:03:22
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840




















Октомври 29, 2023, 11:16:13
Отговор #76

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Е, движеше си се Триумфа без проблеми, като обаче може да акцентираме на- почти )), понеже на 2 пъти, примерно след час каране, и при вече топъл мотор, веднъж в провинцията, на слизане от Кремиковския манастир, и веднъж по центъра на София, нещо взе да прекъсва, и и да гасне мотора.
Благодарение на помощта на Автосервиз Кобра-2 /които за вече клиенти се отзовават на повиквания 24/7, а именно, 24 часа, 7 дни в седмицата, и то идващи за диагностика и ремонти и извън сервиза, тематично с амер. коли за транспорт, като този Линкълн ТаунКар/, сменихме на място запалителната бобина, а и кондензатора на прекъсвач-токоразпределителя.

Въпреки така оправеното поне за момента запалване, мисля ще е добре да купя някога през следващите месеци един електронен блок, дето замества чукчето и наковалнята в дистрибутора, или пък направо цял нов електронен дистрибутор, че да махна и бъдещи проблеми по запалването.
Все пак, тоя неговия дистрибутор, марка Делко-Реми, е над 55 години стар.











« Последна редакция: Октомври 29, 2023, 12:09:50 от USfan »

Октомври 31, 2023, 18:30:08
Отговор #77

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Понеже Триумфа са разсеца предишните дни, и не съм много убеден, че ще работят карбураторите му добре в задръстванията, и особено хубаво като влезе в температурен режим, днеска по разни ходения по София по Биг Бизинис /като казват сицилианците :)) / опряхме с колегата Стенли, до транспортните услуги на аналогичен типаж луксозна английска кола.

А именно, до пак оборудвания с 6 цил. мотор, с автоматик, и с кожен салон седан, неговия ХЖ6 Серия 3.
Джага този си върви идеално, така че мога само да съжалявам, че моя последен класически ХЖ6 който имах, го продадох още в края на 90-те год, и че сегашния Джаг седан дето имам, съм го оставил чак на морето за гаражиране.
Въобще, копринената мекота на качването при вълнички и дупки при преминаване, каквато вади един класически ХЖ6-ХЖ12, малко коли могат да я постигнат.








Декември 12, 2023, 14:11:03
Отговор #78

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Трите цветни снимки от архива.
Митко-Спидер ни е хванал в кадър почиващи, в леко увеличен за такива сбирки семеен състав заедно със сина ми /тук трябва да е към 15-16 годишен още/, с Джага еС-тайп, на една от летните срещи на форума, май в Копривщица, в 2016 год.

Черно-бялата снимка, вероятно правена по някое време през 70-те години, с тази хубава сграда от булевард Евлоги Георгиев в София, близо до пресичането на канала от ул. Оборище, пък показва един от софийските вероятно продадени нови в началото до средата на 60-те години от Кореком Хералди, който е абс. същата версия, като моя първи Триумф Хералд 1200.
Бих се изкушавал да предположа, по точната версия и вид, че е точно моя бивш Хералд тази кола / а и аз го купих в нач. на 1988 год от точно там наблизо живеещия племенник на легендарната ни оперна прима Илка Попова, която пък му бе първа собственичка от нов на Триумфа/, но най-вероятно не, понеже този е номер С-Б нещо си, а моя бе с номер С, но с друг по-късен префикс.

Въпреки бабешката форма, заради ниската маса и независимото окачване отзад, тези Триумфи са били прилично бързи коли за времето си, поне по завои, като се вижда и от последната снимка, показваща участието на легендарния състезател Вик Елфорд, с такъв един Триумф, но в 6 цил. му версия Витез, на ралито Лиеж-София-Лиеж, през 1963 година.








Декември 13, 2023, 14:00:07
Отговор #79

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
имаш шанс да придобиеш такъв за само 10к в лева - топ оферта отвсякъде! следя го отдавна, беше 19, после 15....12...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11662383478221655&slink=uquzoe