Автор Тема: Волга ГАЗ 2410  (Прочетена 6322 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2021, 18:07:25
Отговор #10

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Така....след продължително търсене на джанти, попаднах на алуминиеви с отрицателен офсет от Витара 15-ки 8.5JJ ЕТ -14. Исках стоманени никелирани джанти, но не успях да намеря такива, затова взех алуминиевите и ги изпратих да ги полират до хром ефект. След като ги върнат ще ги покажа :). Поради широчината на джантата, разбира се, че срещнах проблем. Отзад паснаха много добре, но отпред опират на две места и не стават нещата (с червени стрелки съм отбелязал къде опират). Трябваше да взема и фланци 5х139,7 35мм.


Докато чакам другите джанти, върнах нейните и колата придоби друга стойка. Нямаше да се справя без моят голям помощник!!!




Колата отново запали трудно, с много въртене и подаване на ток. На карбуратора действително има прозорче за нивото на бензина, преди да я помъча беше празно и след това се напълни и запали. Понеже бях сам и няма как да въртя и да гледам в кой момент идва бензина  :D
« Последна редакция: Декември 03, 2021, 18:48:40 от just_m »

Декември 03, 2021, 18:14:49
Отговор #11

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Добре се получава но ако бяхте закупил джанти с отрицателен офсет нямаше да има нужда от фланци  :)
retrobs.com

Декември 03, 2021, 19:25:02
Отговор #12

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....На карбуратора действително има прозорче за нивото на бензина, преди да я помъча беше празно и след това се напълни и запали. Понеже бях сам и няма как да въртя и да гледам в кой момент идва бензина  :D

В такъв случай, преди да въртиш на стартер, подкачваш ръчно с палчето на бенз. помпа и гледаш прозорчето. Като затвори иглата на поплавъка в карбуратора, помпата омеква, няма полезен ход. Така ще разбереш какво е нивото. Трябва да е по средата на прозорчето.

п.п. забравих за малкия - голям помощник. Много му се радвам. Отдават му се нещата.
Капни малко масло на шпилките, да му е по-лесно. А и от малък да знае, че където има резба е добре да има и масълце. :)
« Последна редакция: Декември 03, 2021, 19:50:39 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 03, 2021, 21:34:43
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На К 126 иглата на поплавъка има лоша слава заради една гумичка да не държи ниво в карба и да прелива бензин в колектора и оттам да дави и да пали с много мъка.

Решението ти е игла от чехословашки карб jikov 32 за шкода 105,120,130. Пасва перфектно. Поставяш и се прераждаш :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 04, 2021, 23:58:30
Отговор #14

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
аз само да вметна нещо по темата - не наливай пари по тая кола, докато не видиш името си в талоните - безсмислено е!

иначе идеите за рестомод са супер, подкрепям напълно.


--->   https://www.drive2.ru/b/488331872753943269/

Декември 08, 2021, 19:03:44
Отговор #15

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Щом е карана на газ последно време и от няколко години не е палене няма смисъл да се тормозиш с паленето. Намери си ремонтен комплект за карбуратора, свали го от колата, разглоби го и хубаво промий всичко в него с пресен бензин, включително жигльорите. Ако са стояли много време хващат нещо като твърд бял нанос и се задръстват, аз моите ги киснах 1 вечер в бензин и след това с игла ги отпуших напълно. Като го почистиш пробваш пак как ще запали и ако не ти хареса намираш сервиз в който имат газ-анализатор, закачате я и започвате да въртите двата странични болта за гориво-въздушната смес докато не я вкарате в норми и не започне да пали както трябва.

После свали чистачките, промий и техните рамена и движещи се компоненти с бензин и намажи с нова грес защото съм сигурен, че от седенето и те едвам се движат  :D

Декември 09, 2021, 21:04:55
Отговор #16

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Хахаха, да наистина едвам се движат :D :D
Благодаря за съветите, ще направя всичко което сте описали само да даде време, че засега нямам гараж, но и това ще направя скоро. ::)

Декември 15, 2021, 13:19:10
Отговор #17

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И аз да вметна нещо. Винаги преди палене ако колана не е карана  в последните 2-3 часа подкачвах от бенз. помпата. Причината е че винаги  бензина в карба изтичаше през маркуча за връщане на бензина в резервоара. Отделно като зададеш ниво на бензина в карба един път и не се пипа , то трябва да е малко над средата. Винаги в новите ремкомплекти има нови дюзи , никога не съм чистил стари  и е критично важно самия карб да не е крив и гарнитурата , най-голямата да е нова и хубаво да уплътнява, че иначе смуче въздух и колата не бачка мотора.
В случай, че нямаш маркуч за обратно връщане на бензина в резервоара, то внимавай, защото някой път преди да е настроен карба почва да прелива и директно тече върху изходящите колектори и може да се запалиш!!!

Декември 29, 2021, 20:06:57
Отговор #18

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
И така, след дълго умуване и няколко пъти проба-грешка, идеята за минусови джанти с борд отпада поради прекалената широчина на джантите, които бях купил (8.5JJ/15 ЕТ-14). Спрях се на друг модел алуминиева джанта от Киа. Наложи се да сменя и фланците от 35мм на 50мм, защото пак опираха... Сега съм на 16-ка джанта с гуми размер 215/45/16. Следва тези дни да си поиграя със снижаването на колата. Понеже вече бях срязал 2 намотки от пружините отпред и поръчах нови, защото тези не ми харесват, ще пусна снимки със смяната и срязването на новите. Отзад следва премахване на 2-3 листа от ресьора и подлагане с профил 6/6см (за което също ще пусна снимки). Все още съм до средата на работата - условията не са много добри, но скоро ще има развитие :D



Декември 31, 2021, 17:32:13
Отговор #19

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Ето го и най-евтиния начин за снижаване взаимстван от руските сайтове. За целта са необходими по-дълги скоби за ресьорите, два профила 6/6 см - колкото по-дебел е метала, толкова по-добре (моя е 2,2 мм, затова заварих по едно триъгълниче вътре за да избегна изкривяване) и търпение. Развиват се ресьорите и се премахват два листа. Разпробива се лапата, която ги държи, защото новите скоби са малко по-дебели. Металният профил се пробива посредата и се захваща към ресьорите посредством болта, който ги държи заедно. И накрая всичко се събира по местата си :D Разликата от заводските настройки до това положение е около 20 см като в това число слагам по-ниските гуми, премахването на ресьори и металния профил.



Следва скоро и отпред да я смъкна с някой сантиметър.