Автор Тема: Волга ГАЗ 2410  (Прочетена 6308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2021, 19:37:22
Отговор #20

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
На последната снимка на моста, на която са поставени скобите и болтовете, ми се струва, че под моста директно е поставена изработената метална "кутия". Ако е така и на нея няма цилиндричнен издатък като на оригиналните "лапи", които са около ресьора, мисля че ще имаш проблем - ресьорът ще се разхожда спрямо моста.
 В оригиналната сглобка моста е центрован с помощта на горната "лапа", а долната "лапа" центрова планката, която е долен захват на амортисьора.  Центрирането става точно чрез цилиндричните издатъци в средата на "лапите" и съответните цилиндрични отвори в "петата" на моста и планката долен захват на амортисьора. С това искам да кажа, че всеки елемент трябва да е осигурен към съседния му, за да няма изненади в последствие.

Януари 04, 2022, 20:01:55
Отговор #21

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Ами да.....помислих си при сглабянето дали да оставя тези лапи или да ги премахна. В крайна сметка не ги сложих. Ако ми се измести моста ще разглабям и отначало. Имам обаче въпрос за предните пружини. Има ли лява и дясна? Защо ми се виждат различни малко в долната им част(дори и новите, които купих)? И защо колата е по мека отляво? Като седна на левия калник и потъва, като седна отдясно и не мръдва.....

Януари 05, 2022, 17:31:25
Отговор #22

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Отпред срязах новите пружини и направих нещо като втулки от 2 см на лапата, на която ляга пружината. Целта е малко да се запази хода на амортисьора, а и от там колата слиза още малко. Може и да прекалих ама.....харесва ми как стои, когато сложа възглавници ще се регулира - засега си играя :D








Януари 24, 2022, 21:17:24
Отговор #23

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако смяташ да я караш по-интензивно и да правиш някакви доработки по мотора, те съветвам да си намериш от по-новите Волги , предни дискови спирачки. Слизал съм Шипка с Москвич с барабани.... газ-спирачка, газ-спирачка и на 4-5 завой вече карах влак....  O:-)

Февруари 08, 2022, 16:40:25
Отговор #24

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Така или иначе бягаме от класическият вид, смених и фаровете с по-модерни, също така намерих и кръгли огледала, които според мен си пасват по-добре на колата (на последната снимка).

Февруари 27, 2022, 18:34:48
Отговор #25

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Това ще е визията на колата по екстериора

Започнах да се занимавам с интериора. Отначало мислех да запазя тапицерията на седалките, обаче като се започна едно разглабяне......свалих всичко и взех някой дръзки решения :D :D. Всичко вън от колата и като излязоха едни дупки по пода......ще има кърпене, нов мокет, нов салон....


Февруари 27, 2022, 18:38:11
Отговор #26

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
И се започна:


Февруари 27, 2022, 18:47:51
Отговор #27

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Значи седалките напълно обновени пък каросерията "кърпена"  :)
retrobs.com

Февруари 27, 2022, 19:01:01
Отговор #28

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Значи седалките напълно обновени пък каросерията "кърпена"  :)
Работа по каросерията има много, но когато се оправи времето и колкото са ми възможностите :)

Февруари 28, 2022, 05:50:24
Отговор #29

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Значи седалките напълно обновени пък каросерията "кърпена"  :)
Румене ,няма вариант  в този форум ,някой да изрече думата "кърпене" и ти да не се включиш подобаващо неадекватно ! Аз наистина не разбирам ,защо толкова много те дразни това (може би най популярно в Бг ) наименование на работа по купето на един автомобил ?
Така като гледаш как си прави салона собственика на тази Волга , смяташ  ли че ще претупа работата по купето , аз не мисля така ,също както не мисля че е нормално да си толкова краен като чуеш думичката : Кърпене !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"