Автор Тема: Волга ГАЗ 2410  (Прочетена 6321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2021, 17:51:11
Прочетена 6321 пъти

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Здравейте любители на ретро автомобилите. От няколко месеца обикалям една Волга, докато най-накрая не се сдобих с нея. Става въпрос за Газ 2410 - не съм сигурен за година на производство, защото все още човека, от който я взех търси талоните и.......да, пререгистрацията е малко под въпрос. Колата е с газова уредба и не е карана на бензин от години, всъщност последните 2 години не е мърдала от мястото си. Според собственика бензиновата помпа не работи. Нямам точен план какво ще се случва, дали ще я възстановя до оригинал или ще влезе в някой проект - като по-скоро клоня към второто, но със сигурност исках да я имам. Ето я и нея:





« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 09:12:39 от dido1903 »

Ноември 28, 2021, 18:10:49
Отговор #1

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Първото нещо, с което се захванах беше да демонтирам багажника на тавана, теглича и да изхвърля дългокосместите булани от седалките, типични за повечето СОЦ автомобили. Изхвърлих изпарителя и всичко свързано с газовата уредба, като в багажника имаше 90 литрова бутилка. А при двигателя се беше намесвал водопроводчик.


Смених маркучетата за горивото като по цялото трасе от резервоара до помпата имаше скъсвания на две места, които намерих като налях бензина. Смъкнах радиатора и го почистих, налях антифриз. Сложих нови свещи, нова помпа и акумулатор. И от мерак да запаля не смених маслото...... Седнах на седалката, дръпнах смукача и колата запали :D. Първоначално сажди и черни пушаци, но после нареди цилиндрите и заработи нормално. Обаче нямаше съедините. Видях, че казанчето на горната помпа беше празно, което ме наведе на мисълта, че ще има теч. Налях течност ДОТ 4 и след 20 напомпвания на педала съединителя си дойде. Интересно вече една, две седмица работи и няма теч, а защо тогава казанчето беше празно - не знам.
« Последна редакция: Ноември 28, 2021, 18:14:37 от just_m »

Ноември 28, 2021, 18:24:51
Отговор #2

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Последва смяна на решетката отпред. Понеже тази пластмасовата е леко счупена, а пък и направо грозна. Намерих метална никелирана решетка. След старателно полиране с паста и парцал стана като нова. Намерих и два нови стопа.



Ноември 28, 2021, 18:30:35
Отговор #3

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
Сега обаче се появи един проблем. Времето беше по-топло и колата си палеше пак на смукач, но без проблем. Сега при малко по-студено време колата пали, работи 10 секунди и изгасва. После докато запали пак трябва яко въртене, почти до събаряне на акумулатора. Като запали след това и като стопли мотора нямам проблеми. Първо помислих, че връща бензина, но филтъра е пълен и помпата не ми дава да подкачвам повече. Моля за помощ и съвети. :o
Ето как работи...
« Последна редакция: Ноември 28, 2021, 19:05:27 от just_m »

Ноември 28, 2021, 19:35:03
Отговор #4

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравей и честито за Волгата!
На мен също повече ми харесва с хром решетката. А, таблото и външн. дръжки на вратите на 2410 повече ми допадат от на 24. Изобщо, чудесна комбинация.  :)

... Сега при малко по-студено време колата пали, работи 10 секунди и изгасва....

Карбуратора има ли прозорче за нивото? /При по-старите модели знам, че има/.
Може би свършва горивото в карбуратора. Ако има, виж като угасне дали има бензин в карбуратора.
Може и да се провери в този момент дали човката на ускорителната помпа пръска.

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 29, 2021, 00:00:35
Отговор #5

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
От къде си ? Гледам че си някъде по моя край, аз съм от ВТ, та евентуално може да мина да я погледна ако си наблозо.

Ноември 29, 2021, 08:08:13
Отговор #6

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
От Дебелец съм. Много ще се радвам на помощ :)) Иска ми се да мога да я местя напред назад за да работя по нея, а всеки път е мъка това палене. Понякога пали без проблем, понякога не иска и трябва да и давам ток и да въртя 5-6 мин.

Декември 01, 2021, 12:32:41
Отговор #7

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Честита придобивка!
Волгата ти има интересни и редки детайли. Като хромираното дясно огледало, сребристите триъгълници на ъгъла на предните врати (при 2410 обикновено са черни) и сребристия въздушен филтър. ЗНаеш ли нещо за историята й?

Декември 01, 2021, 18:32:13
Отговор #8

Неактивен just_m

  • Публикации: 26
От документите намерени в жабката мога да проследя колата до 1998г., когато тогавашния собственик закупува двигател с номер 3439087 (който и до сега е на колата) от военният завод Аркус АД гр. Лясковец за сумата от 98 820 лв.

После следва договор за покупко-продажба от 2012г., когато колата е продадена на човека от който я вземам аз сега. Като смятам, че през целият си живот Волгата е била в Лясковец, защото и предната регистрация от 98-ма е била великотърновска. Вече имам някакъв план за това какво смятам да правя с нея. Като за начало ще понижа окачването, ще сложа по-широки джанти (може и с отрицателен офсет), ако се наложи ще раздуя калниците и обмислям монтиране на въздушни възглавници за да се регулира височината на колата. И след това сигурно ще си иска друг двигател. Та да видим какво ще излезе....

Декември 01, 2021, 18:51:32
Отговор #9

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Интересна идея  :)
Дано видим снимки в етап на работата.
Успех!
retrobs.com