Автор Тема: Купувам комплект 2 броя малки хромирани странични огледала, модели от 60-те год.  (Прочетена 1283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 20, 2021, 12:42:38
Прочетена 1283 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
           Здравейте, търся за закупуване неголеми на размери, и с форма- кръгла, елипсовидна, трапецовидна, или прочее, огледала правени през 60-те или 70-те години /или по-нови, но с подобен дизайн и времево съобразена произволна форма/, комплект от 2 броя странични огледала, които да се поставят или завиват на врати, или рамки на прозорци на врати.
Огледалата трябва да са налични за личен оглед и купуване в София или околностите и.

Задължителни условия-
1. Най-важното е да те захващат само с една дупка на основите, или респективно- един опорен болт/шпилка, на брой огледало.
2. Да са 2 броя- ляво и дясно огледало, или ако са унисекс вид с чупене на стойките за обръщане на 180 градуса, да са пак 2 броя комплект.
3. Да са на максимално къси опорни стойки, или пък ако са по-дълги, тези стойки да могат да се чупят на поне 90 градуса, съответно, или в основата им, или горе при самите корпуси, за да се прибират корпусите към каросерията при нужда.
Акцентиране- велосипедни, мотопедни, мотоциклетни, от мофи, и прочее огледала от 2-колесни возила, не ми трябват.
4. И разбира се, да са хромиран тип, не черни или алуминиеви, и да са в хубаво състояние, без ръжди, и със здрави налични неспукани и непомътнели стъкълца на огледалата.

Цена- по споразумение.
Предимства при разглеждане на оферти и евентуално закупуване са разбира се, такива комплекти с по-ниска искана цена, както и тези, които са в макс. добро общо състояние.

Задължително е първо да ги видя как изглеждат на снимки, преди да ходя лично за оглед и купуване.
Снимки може да се качат тук, или през някой линк в Фейса, или другаде по Нета.
Пишете там с разни подробности- къде в София или околностите са огледалата, искана цена, и прочее, тук или на лични, или на тел- 0898-631676.
След оглед на снимки и четене на детайлите, ще се доуточняваме и по телефона.

Ето примерни снимки, на някои от типовете огледала, които може ми свършат работа.





« Последна редакция: Декември 20, 2021, 12:48:56 от USfan »

Декември 23, 2021, 17:38:43
Отговор #1

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет от Дупница. Едно предложение от мен: Отиваш в някой магазин за вело- мото части и аксесоари , избираш си съответните огледала, по форма и цвят каквито искаш , отрязваш им основата/стеблото/ колкото ти е необходимо , правиш им резба и по-нататък си ти с майсторлък и въображение. ;). Поздрави и весели празници.

Декември 23, 2021, 23:43:56
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Привети!
Ами това е добра идея, не бях се замислял, благодаря ти.  :)
Само трябва преди това някакви подходящи основи да им намеря.
А след това, да, с малко шлосерска работа може да се пригодят пръчките на тия мотокорпуси.

Така или иначе, ще ходя тази събота на Ретропазара на Владо Топалов на Цар. шосе, може някой ретрокомплект огледала с горните параметри, там случайно да се появи.