Автор Тема: FIAT Coupe 1,8 16v 2000  (Прочетена 6058 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2022, 12:37:48
Прочетена 6058 пъти

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Здравейте, следя форума от дълго време, но до сега не съм писал. Реших да пусна тема за моят фиат купе който скоро ще направи 5г в мен.
Но малко предистория. Навремето като първа кола си бях закупил ауди купе гт 88г за въпросният модел си бях мечтал от 4ти клас. Дочаках момента, пораснах, взех книжка, почнах работа и на 13 август петък 😉 2004г. се сдобих с въпросния автомобил 1,8 110 коня механична инжекция.



Донесе ми много радост и емоции. Но след година приоритетите се смениха и я продадох . Бях се зарекъл, че след време пак ще се сдобия с някакво купе без значение каква марка ще е. И така на 24.04.2017г. децата са вече попораснали и ми се отваря възможност да закупя от приятел фиат купе 2000г 1,8 131 коня с лимитед едишън пакет. Първи снимки след като съм минал нотариус и сделката е вече факт.



Единственият проблем за който знаех предварително беше лек теч от радиаторчето на парното. Последва обслужване ремъци ролки масло както му се полага. И един месец кеф и радост(почти месец ☹)  до 13.05.2017 когато както си карам и почна нещо да чука с повишаването на оборотите. Сетих се да погледа манометъра за маслото и в един миг радостта се изпари…
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 13:21:55 от dido1903 »

Февруари 17, 2022, 14:43:52
Отговор #1

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
След оглед в сервиз се оказва, че положението никак не е розово. Надран колянов вал и 1 биела за смяна. Преди да закупя колата бях изровил и прочел почти всичко до което се добрах като мнения и теми за този двигател и не срещнах оплаквания да е често срещано. Викам си ще се прави няма как мерак ми е да и се радвам. Не е лека задача човек да издири такъв мотор със здрав колянов вал. Месец ровене и звънене по обяви и няколко неуспешни опита да се сдобия с читав вал. До един петък вечер когато получавам от приятел линк към обява в олх. Двигател от стило 1,8 с набити клапани. Пусната в 20ч аз звъня 21ч. Приятен господин ми обяснява каква е ситуацията и кой квартал в София се намира. Тук късмета ми проработва, имам доверен човек на 15мин от мястото. Събота отива на място за оглед а аз очаквам с нетърпение снимки и мнение. Как е? Ще го бъде ли? Към обяд вече имам снимки.

Според него вала е читав, това чаках! Понеделник сутрин паля колата и газ към София, вечерта към 18ч капнал от път отивам директно в сервиза да огледат и те. Майстора рече и отсече перфектен вал. И се почна чакане на ред...

Февруари 18, 2022, 14:27:28
Отговор #2

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
След месец чакане ми идва реда. Не мога да повярвам, почнали са я!
  
Ами то сега така и така всичко е свалено смяна на основни и биелни лагери, ревизия на окачването, алтернатор, стартер, нов съединител комплект, помпа за него полиуретан на носачите.
След неуспешното начало, време беше да и се порадвам. Няколко снимки от разходките след ремонта.

Покарах известно време. Като не спирах да следя всички обяви за спойлер за задния капак и 17ки да довърша визията към която се стремях.
И така се оказах собственик на комплект mille miglia леко понадрани но на добра цена и идеално прави. Тук помогна друг приятел на който му е хоби да се занимава с такива неща. Подготви ми ги и ги боядиса а аз си ги прибрах да чакат ред.

И хоп една вечер ровейки си из олх гледам и не вярвам на ушите си!!! Спойлера за който всички искат сума пари на старо и който никога не се задържа на обява!!! Обявен за 15лв търкам очи гледам сверявам по снимки същият е!!! Вярно не в моят цвят но пък на смешни пари. На другия ден бегом към еконта разпечатвам и държа в ръце поредната частица от пъзела.





Февруари 18, 2022, 14:35:11
Отговор #3

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Т.нар. от теб "лимитед" пакет не кореспондира естетически по никой начин със Зендер крилото!
Пуристите в Купе средите също не одобряват подобна комбинация!
Отделно, че като закъсаш и няма къде да бутат  :)

Февруари 18, 2022, 15:02:00
Отговор #4

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
На мен лично ми харесва с него, а за бутането дано не се налага. А ако се наложи имам твърда връзка.

Февруари 26, 2022, 21:06:38
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре дошъл тук! Радвам се, че виждам Фиат Купе на страниците ни.
Вече екзотична кола, която винаги ме е привличала, но досега не съм имал смелост да купя. Не за друго, ами имам пристрастеност към Алфите

Между другото, интериорът на този Фиат е бил предложение за Алфа ГТВ, но в Алфа не го одобряват.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 28, 2022, 10:12:41
Отговор #6

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Тук вече с новата завършена визия с боядисан и монтиран спойлер.



Но както всички знаем много хубаво не е на хубаво и си намирам колата 1 вечер след работа с хлътнала врата…



Ще се прави, няма как. Използвах момента да се боядиса и задния капак че имаше надрано с ключ още преди да я купя аз.
 След седмица вече сме с боядисан заден капак и врата. Направихме една семейна разходка до Варна и като се върнахме оставих колата за нещо дребно при майстора който ми я поддържа. След 30мин ми праща тези снимки от които ми се обърна всичко!



Явно тъкмо на време съм се озовал пред сервиза му. Оказасе изпуснал някакъв семеринг който поправи и отново бяхме на линия. Последва каране основно летния сезон. Колата имаше леко чукане в предницата когато я купих затова и ремонтирахме предницата когато се прави и мотора. Но след като я покарах известно време отново се появи това чукане. Ходих на оглед, според майстора била рейка. Намерих такава и бях решил да я рециклирам и после направо да я заменя с моята. Но при една разходка до Варна реших там да използвам момента и да облужа колата масла, филтри...
Помолих да прегледат и предницата при което се установи, че единият шарнир е доста разбит. Поръчахме 2 носача на монро и покрай смяната на масло и филтри сменихме и тях. Та добре е да не се предоверяваме и да търсим и 2ро или 3то мнение.



Оставаха ми няколко неща да завърша визията към която се стремях. Но за тях в последващ пост като имам време.

Март 01, 2022, 10:52:57
Отговор #7

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
....
Между другото, интериорът на този Фиат е бил предложение за Алфа ГТВ, но в Алфа не го одобряват.
Това пък сефте го чувам, а не е като да не съм бил във фабриката и да не ни е обяснявал точно човека който е бил отговорен за дизайна. Единственото нещо което изобщо загатваше за съществуването на марката Алфа Ромео  :P беше панела за климатроника който при прототипа подозрително ми приличаше на такъв от Алфа 155   :))
 

Много бих се радвал, ако Купето все още е във вида от снимките(!) и собственика се съгласи да го включа в една фотосесия дето планирам когато(ако) стане и моето!

Март 01, 2022, 16:07:57
Отговор #8

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Към момента изглежда почти по същият начин, но предният капак е леко матирал и фаровете имат нужда също от полиране. Чакам да се затопли времето и да се заема с тази задача. Малко трудно намирам време за тия неща последно време. Да споделя за фаровете, когато взех колата си бяха матирали и се възползвах от услугите на човек който професионално се занимава с този вид дейност. На кратко думите му бяха доживотна гаранция ;)



Това беше резултата след неговата намеса някъде началото на лятото. Зимата обаче след 6-7м заприличаха на това.



Направих рекламация полира ги пак и изкараха пак около 7м. Тогава си взех един комплект за фарове от лидъл и си ги полирах сам според инструкциите от комплекта. Изкараха може би около година. Снимки как ми се получи на мен с лидълския комплект.



Накупих си разни неща за полиране, надявам се матиралия капак да светне, предстои да разбера.

Март 01, 2022, 22:34:21
Отговор #9

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Приятел след полиране им нанесе много тънък слой лак и вече няколко години няма дерт.
Лака е от комплектите база-лак