Автомобили > Италиански автомобили

FIAT Coupe 1,8 16v 2000

(1/7) > >>

coupe_gt_:
Здравейте, следя форума от дълго време, но до сега не съм писал. Реших да пусна тема за моят фиат купе който скоро ще направи 5г в мен.
Но малко предистория. Навремето като първа кола си бях закупил ауди купе гт 88г за въпросният модел си бях мечтал от 4ти клас. Дочаках момента, пораснах, взех книжка, почнах работа и на 13 август петък 😉 2004г. се сдобих с въпросния автомобил 1,8 110 коня механична инжекция.



Донесе ми много радост и емоции. Но след година приоритетите се смениха и я продадох . Бях се зарекъл, че след време пак ще се сдобия с някакво купе без значение каква марка ще е. И така на 24.04.2017г. децата са вече попораснали и ми се отваря възможност да закупя от приятел фиат купе 2000г 1,8 131 коня с лимитед едишън пакет. Първи снимки след като съм минал нотариус и сделката е вече факт.



Единственият проблем за който знаех предварително беше лек теч от радиаторчето на парното. Последва обслужване ремъци ролки масло както му се полага. И един месец кеф и радост(почти месец ☹)  до 13.05.2017 когато както си карам и почна нещо да чука с повишаването на оборотите. Сетих се да погледа манометъра за маслото и в един миг радостта се изпари…

coupe_gt_:
След оглед в сервиз се оказва, че положението никак не е розово. Надран колянов вал и 1 биела за смяна. Преди да закупя колата бях изровил и прочел почти всичко до което се добрах като мнения и теми за този двигател и не срещнах оплаквания да е често срещано. Викам си ще се прави няма как мерак ми е да и се радвам. Не е лека задача човек да издири такъв мотор със здрав колянов вал. Месец ровене и звънене по обяви и няколко неуспешни опита да се сдобия с читав вал. До един петък вечер когато получавам от приятел линк към обява в олх. Двигател от стило 1,8 с набити клапани. Пусната в 20ч аз звъня 21ч. Приятен господин ми обяснява каква е ситуацията и кой квартал в София се намира. Тук късмета ми проработва, имам доверен човек на 15мин от мястото. Събота отива на място за оглед а аз очаквам с нетърпение снимки и мнение. Как е? Ще го бъде ли? Към обяд вече имам снимки.

Според него вала е читав, това чаках! Понеделник сутрин паля колата и газ към София, вечерта към 18ч капнал от път отивам директно в сервиза да огледат и те. Майстора рече и отсече перфектен вал. И се почна чакане на ред...

coupe_gt_:
След месец чакане ми идва реда. Не мога да повярвам, почнали са я!
  
Ами то сега така и така всичко е свалено смяна на основни и биелни лагери, ревизия на окачването, алтернатор, стартер, нов съединител комплект, помпа за него полиуретан на носачите.
След неуспешното начало, време беше да и се порадвам. Няколко снимки от разходките след ремонта.

Покарах известно време. Като не спирах да следя всички обяви за спойлер за задния капак и 17ки да довърша визията към която се стремях.
И така се оказах собственик на комплект mille miglia леко понадрани но на добра цена и идеално прави. Тук помогна друг приятел на който му е хоби да се занимава с такива неща. Подготви ми ги и ги боядиса а аз си ги прибрах да чакат ред.

И хоп една вечер ровейки си из олх гледам и не вярвам на ушите си!!! Спойлера за който всички искат сума пари на старо и който никога не се задържа на обява!!! Обявен за 15лв търкам очи гледам сверявам по снимки същият е!!! Вярно не в моят цвят но пък на смешни пари. На другия ден бегом към еконта разпечатвам и държа в ръце поредната частица от пъзела.




kaci:
Т.нар. от теб "лимитед" пакет не кореспондира естетически по никой начин със Зендер крилото!
Пуристите в Купе средите също не одобряват подобна комбинация!
Отделно, че като закъсаш и няма къде да бутат  :)

coupe_gt_:
На мен лично ми харесва с него, а за бутането дано не се налага. А ако се наложи имам твърда връзка.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия