Автор Тема: FIAT Coupe 1,8 16v 2000  (Прочетена 6059 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2022, 07:06:02
Отговор #10

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Приятел след полиране им нанесе много тънък слой лак и вече няколко години няма дерт.
Лака е от комплектите база-лак
Може и УВ защитно фолио на 3М , тук където живея ако не лакираш или сложиш фолио, точно след два месеца си на изходна позиция  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 09, 2022, 10:49:41
Отговор #11

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Когато се позатопли времето и дойде ред на фаровете ще се радвам да споделите с какъв лак да ги запечатам за по траен ефект. Иначе дебнех обяви да изкочат рингове за километража. Из ebay има на някакви поляци но ми се  струваха скъпи. И така се доредих до комплект от олх на нормални пари които веднага отнесох, полирах и монтирах.


Като разглеждах снимките на колата от която купих ринговете забелязах 1 декоративен детайл на мотора който при мен липсваше. Закупих и него, за момента се търкаля из багажника и чака ред.

Март 09, 2022, 20:10:14
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Готина машина и увлекателно написана тема . Ще следя  :)

Март 10, 2022, 12:33:38
Отговор #13

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Много исках кожен салон, но когато изпадаше читав все нещо се случваше и не успявах да се доредя. После пък изкачаха сравнително често но буквално изтърбушени и протъркани на неприлични цени. Моят беше в сравнително приличен вид, но не беше кожен. На задната седалка имаше дупка от цигара която ме дразнеше а шофорската седалка започна да се протрива от колана. По някое време и тавана провисна... Свалих му плата и все не оставаше време да си купя плат и да го тапицирам. Докато в една от групите не излезе обява за кола на части с кожен салон, както обикновено става пак беше вечерта. Оказа се не много далеч от Русе и след няколко снимки и кратка кореспонденция реших, че си заслужава да ида на място. На другият ден 10ч вече пътувах към човека. Хареса ми, е има леки забележки но се ядва. Спазарихме се и го отнесох, много си харесах и черният таван който не взех на момента та се наложи да се разходя пак ;)
Няколко снимки на салона прибран докато намеря свободно време.


Март 15, 2022, 17:54:25
Отговор #14

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Тавана изпревари салона, една събота на бързо го монтирах. Възползвах се и залепих изолация между кората и ламарината, лепнах я на кората. Вероятно е по-добре към тавана но нямах време а и беше доста студено. Когато ми остане време ще налепя и на ламарината, че доста гадно дрънчи особено когато вали дъжд.
[/url]

Март 22, 2022, 11:22:43
Отговор #15

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Издебнах един свободен почивен ден в който да сваля старият салон, да обработя коженият и да го монтирам. Всички болтове се развиха без проблем, е малко е тясно за 190см човек да се върти вътре, но стана работата! Предварително бях се запасил с 2 препарата за почистване и  за подхранване от автореновация, и още 2 такива на индустриална химия. Почистих и намазах обилно да попият добре.



Вече монтирани на колата.



Март 23, 2022, 21:29:35
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Супер става! А черните кожени салони с винаги по-яки наживо, отколкото на снимки.
Седалките са нарочно ушити такива “отпуснати”, нали?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 24, 2022, 10:02:27
Отговор #17

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Идея си нямам, :)) вероятно в младостта си са били по изпънати. Все пак са над 22 годишни. Колата на която бяха беше със старата средна конзола.

Април 07, 2022, 21:31:40
Отговор #18

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Някой има ли идея как да освежа червената пластмаса на закопчалката на коланите? Опитах с водна шкурка и паста, но след известно време пак побелява! Чудя се с пистолет за горещ въздух, ако я духна лекичко дали ще има ефект?

Април 08, 2022, 10:41:09
Отговор #19

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
За пластмаса, която не е покрита с боя или лак се третира с течна вакса за пластмаса във вид на спрей например, или така наречения дресинг за пвц материали. Като го оставиш да попие и тогава притриваш. Мисля че на доста места можеш да намериш подобни консумативи. Само е нужно да е предназначено за синтетични материали. Даже и тези на лидл консумативи, ползвам отдавна и са доста добри.