Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 26791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2022, 19:53:21
Отговор #40

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Поздравления за резултата от този етап!

Ноември 15, 2022, 20:46:56
Отговор #41

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Поздравления за резултата от този етап!

Благодаря, колега! Виждам, че следиш темата и коментираш.

Продължавам смело с работата сега в зимните месеци. На пролет се надявам да имам поставена: ел. инсталация, стъкла, сменени, окачване което купих да е монтирано и да рециклирам спирачните апарати.

 
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Ноември 15, 2022, 21:03:53
Отговор #42

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Същия го имах и аз навремето, това е най-проходимата кола в сняг която съм имал !!!

Преди години, съм ходил с едно Уно до Пампорово в голям сняг и се сещам, че летях по пътя.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Ноември 15, 2022, 21:30:51
Отговор #43

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги, на италианските автомобили!

За мен е удоволствие да отворя тема във форума, да коментираме и да давате акъл и ценни съвети, както и адекватни места за различни ремонти.

Плана за проекта ми е:
1. Възстановяване на купето и пребоядисване.
2. Ревизиране на мотор и турбо.
3. Възстановяване на ел. инсталацията.
4. Подмяна на всички компоненти по окачването.
6. Възстановяване на целия салон на колата.
7. Възстановяване на оригиналния волан.

Ще кача снимки на колата съвсем скоро преди да съм започнал.

Точки 1,6 и 7 изпълнени от първоначалния план.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Ноември 17, 2022, 18:00:21
Отговор #44

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Боядисването е действително сред ключовите етапи в една реставрация, реновация или подобен цялостен план. Затова и се радвам да видя прогреса точно в този момент.

Ноември 23, 2022, 15:10:10
Отговор #45

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Дано даде хубаво време преди празниците и повреме на празниците, за да мога да поработя 15дни и да почна с реденето на основни неща.

Ще кача снимка на мотор и кутията тези дни, който ще ползвам.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 10, 2023, 14:08:37
Отговор #46

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
За много години, на всички автомобилни фенове!
Пожелавам здраве и много безаварийни километри през 2023 година!

Сега по същество и в най-големите ми мечти не съм очаквал, че през декември ще е пролет, но явно времето беше с мен и помогна да отметна страшно много работа по купето, което ще ползвам за донор. След последното ми каране на колата на 22.12.2022 година.

(Забравих да направя снимки и качвам от друга разходка).









Между Коледа и НГ успях да демонтирам всички седалки, пластмаси и основни компоненти, който щяха да ми пречат за изваждането на цялата ел. инсталация.











А още от 1.1.2023 година до вчера успях да демонтирам мотора, кутията, задния мост и всичко друго в моторния отсек.



   





Плана за зимните месеци е:
- подготовка на ел. инсталация за монтаж (почистване, подмяна на изолация и подмяна на счупени куплонги).
- освежаване на преден и заден мост (боядисване, подмяна тампони, дискове, наклатки и амортисьори).
- ремонт на мотора в сервиз
- ремонт на турбо в сервиз


Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 11, 2023, 15:43:29
Отговор #47

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре уплътняваш времето! Резултатно!

Тези турбо мотори от FIRE серията ли са?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 11, 2023, 20:01:14
Отговор #48

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Добре уплътняваш времето! Резултатно!

Тези турбо мотори от FIRE серията ли са?

Мите, няма време за губене и за мързелуване, сезон 2023 скоро започва!
Хем, не успях да кача килограми по време на празниците, хем отметнах страшно много досадна работа, без която щях да съм в голям застой зимните месеци.

Относно моторите FIRE, поне това, което знам АЗ, че са два варианта 1,0 - 45hp и 1,1 - 60hp.

Разликата в мотора на червеното ми Турбо и това, което правя сега са:

1. Разликата в кубатурата от 1286/1301 на 1372 (ползва се същия блок при Fiat Punto GT, но след 1990 година края. Първите пуснати турбота Мк2 са били със стария мотор 1,3Турбо).
2. Има разлика в Турбината при Мк1 се ползва японско IHI турбо, което максимука е 120hp, a при Мк2 имаме Garett T2/3
3. Има разлика и в електронно инжекционно впръскване на горивото пак е на Bosch, но различен модел и доста по - голямо.
4. Скоростите при Мк1 са долу под купето, а при Мк2 са вътре в купето (визирайки лостовата система), тук има и промяна в кутията също Мк2 ползва кутия от Fiat Tipo, която не е проблемна и доста по надежна от първите поставени и специалната Abarth.
5. Външно разбира се колата има по - малки фарове и заден капак с отлят спойлер на Мк1, заменен със стандартния метален за всички модели от поколението Мк2.
6. Вътрешния интериор е подобрен за мен към малко по - модерен стил вече за раните 90 години. Най - важното за мен подобрение е на предното табло, което е монолитно и няма излишни скърцания и шумове, но - пък е доста по - трудно за сваляне.
7. При някой модели в Мк1 имаме дигитално табло и ABS система, който не съм срещал при Мк2, но за сметка има версии с климатик.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 14, 2023, 16:15:54
Отговор #49

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Забравих да споделя, че успях да намеря оригиналните джанти за Уно Турбо Мк2, но 14 - цола. Както и оригинални капачки към тях! Да живее  OLX.bg!



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT