Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27601 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 07, 2023, 22:28:50
Отговор #90

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Сериозен е проекта при теб , кефи ме как се случват нещата . Успех и следим !

Благодаря, колега!

Активизирам се сега юни, юли и август и без това са отпускарски месеци O:-)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 09, 2023, 15:00:47
Отговор #91

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Продължавам с информацията и отметнатата работа по колата. Взех си предните седалки от тапицер, като най - накрая приключих с тяхната сага! Като взех колата нямах оригиналния салон за Фиат Уно - Турбо. Вътре имаше поставени кожени седалки от Фиат Уно - модификация Formula, които са кожени и бяха нацепени навсякъде по шевовете си. След като направих връзка с първия собственик на колата, разбрах, че ги е запазил, но има проблеми с тях също: скъсани, повредини дунапрени и счупен гръб на едната. Покрай тях ми изпрати и прагове с оригиналните надписи "TURBO".




После, започна голяма борба с тях, идеята ми беше да ползвам здрава седалка, която имам но не се получи, защото не е изпълнение тип рекаро. Наложи се да се заварят страничните шини към седалишната част и ползвах дунапрен от другата. Почистих седалките от ръжда където имаше. После ги обработих с ръждопреобразувател, за да може да ги боядисам и вече финалната работа да я свърщат тапицерите.








Финалния резултат на мен много ми хареса, защото запазих оригиналния вид на седалките за модела Фиат Уно - Турбо мк2, като ползвахме гърбовете на седалките, там платът беше здрав. Направих гърба от същата перфорирана кожа, като тавана. Задните седалки също минаха през тапищерите и имат кожен гръб, който ще се вижда в багажника, но на тях нямам снимки. Прибрани са дълбоко на сухо както и черния мокет на колата.




 
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 09, 2023, 19:39:55
Отговор #92

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Браво !! Много хубаво става !
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 09, 2023, 21:16:27
Отговор #93

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Праговете с червени надписи турбо много радват , обаче седалките са станали направо убиец !  :o

Юни 10, 2023, 19:03:56
Отговор #94

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Страхотна работа сте свършили с тези седалки !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юни 10, 2023, 20:24:41
Отговор #95

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Благодаря, колеги, за хубавите отзиви! Доста колебания имах, как да ги направя, но за мен това беше максимално близко до оригинала.  O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 12, 2023, 17:10:40
Отговор #96

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Продължавам с актуализацията и свършената работа през уйкенда по колата. Уйкенда се възползвах от хубавото време и успях да отметна боядисването на предния мост, за съжаление боята свърши и днес, ще довърша започнатото, Но предния мост е готов и може да се реди лека по - лека. Надявам се по - лесно да намеря необходимите части за шенкелите и ремонтни комплекти за спирачните апаратати, за да няма голямо забавяне със събирането му.
 






Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 21, 2023, 23:59:15
Отговор #97

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Да продължа с актуализацията и какво успях да отметна последните дни. Предните спирачни апарати на колата са почистени на пясъкоструйник, боядисани прахово, но в цвета на окачването. Обмислям да разглобя задните и да ги направя като предните, но докато не ги монтирам няма да вземам импулсивни решения.






Финализирах и предния мост също всичко бе почистено на пясъкоструйник, минато после с епоксиден грунд и боядисано. Успях да намеря някои липсващи части, като накладки и дискове, спрях се на марката ATE. Определено му виждам края вече и скоро се надявам да кача наред предния мост. Сервото на колата също е готово за поставяне на мястото в коша отпред.







За съжаление не вървя с темпото, което ми се иска, защото имам натоварена програма на работното място и нямам свободно време освен почивните дни, но и те минават доста бързо.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 02, 2023, 12:21:28
Отговор #98

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Ще споделя, приключението си с десния шенкел на колата, при разпиляването на предния мост, забелязах, че някой преди мен е ползвал ъглошлайф незнайно по каква причина, явно някоя гайка не се е предавала. До тук всичко ОК, няма проблем имам шенкел на другата кола, която ползвам за донор. Но след като разглобих внимателно всичко, външно нямаше разлика, се оказа, че вътрешния отвор на шенкела е различен и трябва да намеря или шенкел от Fiat Uno Turbo или да се оправя моя. Вариант-а с намирането е ясен, но мисля, че се получи добре заварката и всичко ще е ОК.

Нямам снимки след заварката, но крайния резултат се вижда. Монтирани са и новите лагери вече.







Една снимка намерих и на двете полуоски на колата, която ще кача. Тук всичко е ревизирано вътрешни и външни карета.




Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 13, 2023, 12:37:23
Отговор #99

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

При мен нещата са доста динамични от 10 дни. След като си направихме ранна лятна ваканция със съпругата. Всеки днес след 17-17.30 часа до към 22.00 работя по колата.

Нещата, който ще напиша са до вчера, успях да почистя добре изолацията в коша, да поставя сервото и помпата, след подмяната на гумичките, всички жила също и вече поставих и предния мост на място със всичко сменено по него, разбирасе и всички шайби и болтове. Ето и малко снимки:






Събрах и предните амортисьори с новите компоненти по тях.






До края на седмицата се надявам, ако всичко е наред да сме на гуми вече, но за съжаление излизат непрекъсното, някакви дреболии, който не искам да монтирам така.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT