Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 26793 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2022, 21:42:22
Отговор #10

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Прикачвам снимки от колата донор двигател и вътрешен интериор.




Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 14, 2022, 16:35:34
Отговор #11

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Само два дни след като сложиха в КАТ номерата, шоуто започва с пълна сила. Имам уговорка с бояджиите колата да е при тях към края на месеца.




Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 14, 2022, 22:40:43
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много хубави части виждам на снимките! :)
За този чудесен интериор, тенекиджиите ще трябва да се постараят и с купето ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 17, 2022, 09:53:12
Отговор #13

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отдавна не се бях сещал за Уно, то вече и няма къде да видиш. То Фиатите като цяло станаха екзотика. 90-те години беше пълно - като почнем от малките Панди през Уно, Ритмо, Типо, та до Регата и Крома. Нищо не остана.
Попаднах обаче на едно клипче на Давиде Чирони точно за Уно Турбо ИЕ - той умее да разказва и много се изкефих. Разрових се и попаднах на Чентро Сторико ФИАТ - видеа от 70-те и 80-те, има качени всякакви тестове и рекламни филмчета от времето, когато италианските автомобили бяха много по-популярни. Друга епоха - времето на Октопод и инспектор Катани.
Поздравления за ентусиазма, колата според мен си заслужава и ще носи голямо удоволствие, като стане готова. Дано скоро е отново на пътя!

Май 17, 2022, 10:00:44
Отговор #14

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign

Май 17, 2022, 11:42:50
Отговор #15

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Благодаря, колега, за информацията. Знам за обявата, колата е без документи и няма нищо общо с оригиналния вид на Fiat Uno Turbo mk1
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 18, 2022, 12:20:00
Отговор #16

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Отдавна не се бях сещал за Уно, то вече и няма къде да видиш. То Фиатите като цяло станаха екзотика. 90-те години беше пълно - като почнем от малките Панди през Уно, Ритмо, Типо, та до Регата и Крома. Нищо не остана.
Попаднах обаче на едно клипче на Давиде Чирони точно за Уно Турбо ИЕ - той умее да разказва и много се изкефих. Разрових се и попаднах на Чентро Сторико ФИАТ - видеа от 70-те и 80-те, има качени всякакви тестове и рекламни филмчета от времето, когато италианските автомобили бяха много по-популярни. Друга епоха - времето на Октопод и инспектор Катани.
Поздравления за ентусиазма, колата според мен си заслужава и ще носи голямо удоволствие, като стане готова. Дано скоро е отново на пътя!

Най-големия им проблем на всички италианки произвеждани през 70-80 години, че от FIAT, не са мисли, че ще се карат в държави където има сняг! Да намери, човек интересна колата без ръжда от тая епоха си е чудо за мен. Малко информация от мен, последните купена специално за модела Uno е с подцинковани ламарини и има подкалници отпред и по-лесно може да се намери кола в добра кондиция!

Направил съм добра организация ужким, но да видим какво ще стане. В началото на юни колата трябва да влезе за боя, оригиналния салон на турбо, ще бъде обновен с кожени бордове, тавана също. Обмислям коланите на колата да станат червени или сини също. Всичко зависи колко свободно време ще имам. Иначе с пари и време може да стане и до края на лятото.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 20, 2022, 00:52:56
Отговор #17

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Днес след работа се развихрих и успях да напредна с разглобяването на купето! Определено бях приятно изненадан от състоянието му! Прикачвам актуални снимки
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 20, 2022, 00:56:20
Отговор #18

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Май 20, 2022, 00:58:21
Отговор #19

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT